דרוג האשראי ומה צריך לעשות כדי לשפר אותו

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

איך יודעים מהו דרוג האשראי שלי ומה צריך לעשות כדי לשפר אותו –

מה זה דרוג אשראי –

דרוג אשראי הוא ציון הניתן לכל אזרח בישראל המשקף את ההתנהלות הפיננסית שלו ועל האופן שבו הוא צפוי לעמוד בהתחייבויות שלו.

בשנת 2016 חוקק חוק האשראי החדש. והוא ניכנס לתוקף 12/4/2019. החוק החדש מאפשר לאיסוף נרחב מאוד של נתונים על ההתנהלות הכלכלית.
מאגר נתוני האשראי  (של בנק ישראל) מקבל נתונים על ההתנהלות הכלכלית החיובית והשלילית. הדיווחים מתקבלים מהבנקים השונים, מחברות כרטיסי אשראי, בנק ישראל, גופים ציבוריים , הוצאה לפועל, כונס הנכסים הרשמי וחברות אשראי חוץ בנקאיים. כל אלו מדווחים למאגר נתוני האשראי  באופן רציף .

דרוג האשראי משכלל נתונים פיננסים 3 שנים אחרונות.

הנתונים הנמצאים במערכת ממכילים נתונים חיוביים ממאי 2016 ונתונים שליליים החל מאוגוסט 2018

שתי חברות קיבלו את הזכות להיות  לשכת אשראי ( חברות שקיבלו רישיון ממשרד המשפטים לעבד נתוני אשראי של אזרחים ולמכור אותם לספקי אשראי שונים ) והן   D&B  או BDI כל אחת מהן מספקת דרוג קצת שונה.

כדי לדעת מה דירוג האשראי שלכם תוכלו לפנות לאחת משתי החברות הבאות אשר אושרו לכך:

מחברת  D&B  – באתר קפטן קרדיט

מחברת BDI – באתר של חברת BDI

שימו לב – אלו חברות פרטיות אשר גובות תשלום בעבור מסירת נתוני האשראי.

איריס שוסטר – יועצת משכנתאות מזה למעלה מעשור לא מקבלת תשלום על קישורים אלה אלא שמה אותם לטובתכם בלבד.

יותר מכך, עוד היום תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ משכנתה ראשונית ללא כל עלות וללא התחייבות. תוכלו לא רק להשתמש בידע הרב שבאתר אלא ליהנות מהניסיון הרב, הקשרים וההבנה המעמיקה של איריס לטובת המשכנתה שלכם ולהישאר עם יותר כסף בכיס.

צרו קשר עכשיו ונקבע פגישה בהשארת פרטים בטופס הבא:

רוצה להצטרף למשפחות שחסכו מעל 89,000 ש״ח במשכנתה?

מהן הפעולות שניתן לעשות לשיפור דרוג האשראי –

כרטיסי אשראי –

חשוב שיהיה לכם כרטיס אשראי ותתחילו להשתמש בו.

זה לא אומר להתחיל להוציא יותר, אלא להעביר חלק מההוצאות לתשלום בכרטיס האשראי. התנהלות תקינה מול גופים הנותנים כרטיסי אשראי משפרת את הדרוג. מה זזה התנהלות תקינה – שימוש בכרטיס האשראי מס' פעמים בחודש.

כמה שפחות פריסה לתשלומים. ולא לפרוס רכישות שוטפות של רכישות מזון.

חריגה במסגרת החשבון (מינוס) –

ככול שהמינוס בחשבון שלנו גדול ולתקופות ארוכות יותר,  מעבר לריביות הגבוהות שאנחנו משלמים ישנה פגיעה גדולה יותר בדרוג האשראי.

מסגרת אשראי –

  • מסגרת אשראי חשוב שתהייה לנו מסגרת אשראי בכדי שנותני האשראי יוכלו לדעת שאנחנו יודעים לעמוד בה, שלאורך זמן יתקבלו נתונים חיוביים על ההתנהלות הכלכלית שלנו עם מסגרת האשראי.
  • לא לנצל את כל מסגרת האשראי שניתנה- המצב האופטימאלי הוא ניצול של 50-75% ממסגרת האשראי.

חריגות במסגרת –

חריגות במסגרת האשראי פוגעות מאוד בדרוג האשראי יש לפעול לא להגיע לחריגות במסגרת, בשלב הראשון להגדיל את המסגרת ובשלב השני להקטין את המינוס.

חיסכון –

סכומי הכסף שיש לנו בחסכונות משפיע לטובה על דרוג האשראי. שני דברים משפיעים על הדרוג-

    • כמה כסף יש לנו בחיסכון
    • היחס בין החיסכון להתחייבויות (אשראי +הלוואות)

ולכן יש להתחיל ולחסוך, גם סכומים קטנים משפיעים.

הכספים שההורים רוצים לתת –

אם ההורים מתכננים לתת לכם כספים לטובת הרכישה או לבנייה – רצוי שהם יעבירו אותם אליכם כמה שיותר מוקדם. כדי שכספים אילו יכללו בחסכונות שלכם ו"ישפיעו לטובה" על דרוג האשראי שלכם.

לוודא שעומדים בתשלומים, בהוראות הקבע ואין החזרות של צ'קים

כל אחד מהם פוגע בדרוג האשראי ומרמה מסוימת הפגיעה היא מאוד משמעותית עד לרמה שלא מאפשרת קבלת אשראי כלל.

לוודא שהמיידע שמופיע בדוח תואם למה שאנחנו יודעים-

  • שאין תיקים בהוצאה לפועל שכבר היו אמורים להיות סגורים
  • דרישות והסדרים נסגרו

במידה ומצאתם חוסר התאמה, טפלו בזה כמה שיותר מהר.

חשבונות בנק לא פעילים –

חשוב לסגור חשבונות בנק לא פעילים. אם יש מס' חשבונות בנק, וכמה מהם לא פעילים לא נכנסים לשם כספים וגם לא יוצאים באופן סדיר חשוב לסגור אותם. כדאי לסגור את החשבונות הלא פעילים. הם משפיעים על דרוג האשראי הכללי ובמיוחד פוגעים בדרוג האשראי שיש לכם באותו הבנק.

חשבונות נוספים שאנחנו שותפים בהם (ילדים / הורים /אחים) –

אחת לתקופה יש לוודא שחשבונות אילו מתנהלים באופן תקין, כי ההתנהלות בחשבונות אילו משפיעה גם על הדירוג שלכם.

חובות שלא שולמו –

אם יש חובות שלא שולמו, חניה, ארנונה או כל חוב אחר שיש לגוף או עסק חשוב לטפל בזה כדי לא להגיע למצב שדורשים את החוב, וזה יבוא לידי ביטוי בעיקול החשבון שלכם. פעולה כזאת תגרום לפגיה משמעותית בדרוג האשראי.

 

לקיחת משכנתה היא תהליך שחייב להתבצע בחוכמה. אתם רוצים להוציא את המקסימום ולשלם את המינימום. לשם כך תצטרכו להגדיר את הצרכים, ליצור תמהיל משכנתה שמתאים לכם (ולא לבנק) ולבצע משא ומתן מול מספר גורמים.

רוצים לקבל יותר תמורת הכסף שלכם? להשאיר יותר בכיס? השאירו פרטים בטופס ונקבע פגישה ראשונית בה תשמעו על תהליך ייעוץ משכנתאות. פגישה ראשונית מתבצעת ללא עלות וללא התחייבות.

 

שאלות בנושא טעויות קריטיות בתהליך לקיחת משכנתא:

יועץ משכנתאות מנוסה יוכל לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים (ולפעמים יותר מכך). עכשיו עליכם להחליט האם אתם רוצים לחסוך את הכסף או לא. אם אתם בטוחים ביכולת שלכם לבנות תמהיל אופטמאלי ולערוך משא ומתן מול הבנקים והגורמים השונים, תוכלו כנראה לקבל את התנאים הטובים ביותר. לא בטוחים בכך, כנסו ולמדו מאילו טעויות עליכם להימנע בתהליך לקיחת משכנתא.  

פעמים רבות אנחנו הולכים להתייעץ עם החברים שלנו, אך השאלה שעלינו לשאול היא האם יש להם הבנה בתחום. אם הם עוסקים בתחום המשכנתאות ולא רק מייעצים כי הדבר נשמע להם טוב או לא טוב, כדאי לשמוע להם. אם החברים שמעו על ריביות יותר טובות או חושבים שיש בנק אחד שתמיד יותר טוב מאחר, כדאי להתייחס לייעוץ בחשדנות. לקריאה מפורטת יותר, כנסו למאמר.

ישנה יותר מאשר טעות אחת שאנשים עושים כשהם לוקחים משכנתא. אחת מהן היא להסתכל רק על גובה הריבית ולא ליצור תמהיל. התמהיל מאפשר להתאים את המשכנתא לסגנון החיים האישי. רוצים לדעת אילו טעויות נוספות יכולות להיות? כנסו למאמר, קראו וקחו משכנתא טובה יותר עבורכם.

 

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

Scroll to Top
דילוג לתוכן