הכינו את עצמכם לקבלת משכנתא

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

מתכננים לקחת משכנתא או לבצע מחזור? רגע לפני שאתם יוצאים לדרך קבלו את הטיפים שיעזרו לכם לקבל יחס טוב יותר ובאופן מפתיע אפילו תנאים משופרים.

עשו סדר במסמכים

ישנם מסמכים רבים שהבנק יבקש מכם שתגיעו להגיש את הבקשה וביניהם תדפיסי בנק, תלושי משכורת, אישורים על הנכס (תלוי באיזה נכס מדובר והאם זהו מחזור או בקשה חדשה),צילום תעודות זהות של מבקשי המשכנתא ויתכן שתצטרכו מסמכים כלליים נוספים. כל המסמכים הללו יכולים לעשות לא מעט בלאגן גם בראש שלכם וגם בעת הגשת הבקשה. לכן, מומלץ לעשות סדר במסמכים, לארגן אותם כך שלפקיד בבנק יהיה קל לראות את התמונה המלאה.

נכון להגיד כי ההחלטה האם תקבלו משכנתא או לא ואלו תנאים יתנו לכם אינה תתבצע רק על פי הסדר, אך ליועץ בבנק יש אפשרות להשפיע על אלו וכשהוא רואה שהלקוחות מולו קלים להתנהלות ומסודרים, ייתכן והוא יחליט לעשות יותר למענם (הסתכלו על זה כחיסכון של זמן עבור הפקידה וחיסכון של כסף עבורכם).

דעו מה אתם רוצים ומה היכולות שלכם

תגיעו מוכנים לבנק. לפני שאתם מגיעים לבקש משכנתא או אפילו אישור עקרוני לקבלתה, דעו מה אתם רוצים ומהן היכולות שלכם מבחינה כלכלית. בחנו מבעוד מועד כמה כסף יעלה לכם הבית (אם מדובר בבקשה עקרונית ואתם יוצאים למשא ומתן, תנו הערכה, היא לא חייבת להיות מדויקת על השקל), בדקו כמה כסף יש לכם, בחסכונות שלכם ואם אתם עומדים לקבל תמיכה מההורים בדקו בכמה היא תתבטא.

לאופן הצגת הנתונים וסיפור "הסיפור" שלכם יש השפעה. ככל שתהיו ממוקדים יותר כך יהיה לפקיד בבנק קל יותר לעבוד מולכם והוא יתקיל אתכם בפחות שאלות. כמו כן, ככל שתציגו הון עצמי גבוה יותר (ביחס למחיר הנכס המבוקש), כך האישור יתקבל מהר יותר והתנאים ייטו להיות לטובתכם.

הגיעו למפגש עם הבנק בבגדים מתאימים לפגישה

יועץ המשכנתאות יסתכל עליכם כשתגיעו אליו. גם אם הדבר נשמע לא הוגן או לא נעים, המראה שלכם, כלומר הבגדים שתלבשו, ישפיע על הדעה הראשונית של היועץ עליכם. אם תגיעו עם בגדים "זרוקים", מלוכלכים, קרועים או אפילו מסריחים מריח של סיגריות, הרושם הראשוני של היועץ עלול להיות לא חיובי עליכם. לעומת זאת, אם תהיו לבושים בבגדים נאים וכשאתם מסודרים, ליועץ יהיה קל יותר להתרשם ממי שאתם באמת.

שימו לב, כאן אין צורך לבוא עם חליפות מיוחדות ואין צורך להגזים אבל כן מומלץ לשים בגד שמתאים לפגישה חשובה.

דעו שבאפשרותכם להתייעץ כל עוד לא חתמתם על קבלת משכנתא

כל עוד לא חתמתם על קבלת משכנתא מהבנק (וזאת לאחר שניתנה לכם הצעה שנראית שמשרתת אתכם על הצד הטוב ביותר), אתם יכולים להתייעץ. אתם צריכים לתת ליועץ הבנק את התחושה שאתם מתכננים לבצע מחקר שוק מעמיק ולהשוות את ההצעה שלו עם הצעות של בנקים נוספים.

בנוסף לכך, תוכלו להתייעץ כמובן עם יועץ משכנתאות אובייקטיבי בכל שלב שתרצו: עוד לפני הפנייה אל הבנק, לאחר שיש בידכם כמה הצעות או באמצע התהליך. במהלך הדרך תקבלו מידע רב והמטרה שלכם צריכה להיות נטילת משכנתא אשר מתאימה לכם ומשתלמת עבורכם.

לתאום שיחת ייעוץ בת שעה איתי חינם – יש לשלוח לי מייל (עם שם והשעה הנוח לך) ואני אחזור אליך iris@isaving.co.il

Scroll to Top
דילוג לתוכן