הכינו את עצמכם לקבלת משכנתא

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

מתכננים לקחת משכנתא או לבצע מחזור? רגע לפני שאתם יוצאים לדרך קבלו את הטיפים שיעזרו לכם לקבל יחס טוב יותר ובאופן מפתיע אפילו תנאים משופרים.

עשו סדר במסמכים

ישנם מסמכים רבים שהבנק יבקש מכם שתגיעו להגיש את הבקשה וביניהם תדפיסי בנק, תלושי משכורת, אישורים על הנכס (תלוי באיזה נכס מדובר והאם זהו מחזור או בקשה חדשה),צילום תעודות זהות של מבקשי המשכנתא ויתכן שתצטרכו מסמכים כלליים נוספים. כל המסמכים הללו יכולים לעשות לא מעט בלאגן גם בראש שלכם וגם בעת הגשת הבקשה. לכן, מומלץ לעשות סדר במסמכים, לארגן אותם כך שלפקיד בבנק יהיה קל לראות את התמונה המלאה.

נכון להגיד כי ההחלטה האם תקבלו משכנתא או לא ואלו תנאים יתנו לכם אינה תתבצע רק על פי הסדר, אך ליועץ בבנק יש אפשרות להשפיע על אלו וכשהוא רואה שהלקוחות מולו קלים להתנהלות ומסודרים, ייתכן והוא יחליט לעשות יותר למענם (הסתכלו על זה כחיסכון של זמן עבור הפקידה וחיסכון של כסף עבורכם).

דעו מה אתם רוצים ומה היכולות שלכם

תגיעו מוכנים לבנק. לפני שאתם מגיעים לבקש משכנתא או אפילו אישור עקרוני לקבלתה, דעו מה אתם רוצים ומהן היכולות שלכם מבחינה כלכלית. בחנו מבעוד מועד כמה כסף יעלה לכם הבית (אם מדובר בבקשה עקרונית ואתם יוצאים למשא ומתן, תנו הערכה, היא לא חייבת להיות מדויקת על השקל), בדקו כמה כסף יש לכם, בחסכונות שלכם ואם אתם עומדים לקבל תמיכה מההורים בדקו בכמה היא תתבטא.

לאופן הצגת הנתונים וסיפור "הסיפור" שלכם יש השפעה. ככל שתהיו ממוקדים יותר כך יהיה לפקיד בבנק קל יותר לעבוד מולכם והוא יתקיל אתכם בפחות שאלות. כמו כן, ככל שתציגו הון עצמי גבוה יותר (ביחס למחיר הנכס המבוקש), כך האישור יתקבל מהר יותר והתנאים ייטו להיות לטובתכם.

הגיעו למפגש עם הבנק בבגדים מתאימים לפגישה

יועץ המשכנתאות יסתכל עליכם כשתגיעו אליו. גם אם הדבר נשמע לא הוגן או לא נעים, המראה שלכם, כלומר הבגדים שתלבשו, ישפיע על הדעה הראשונית של היועץ עליכם. אם תגיעו עם בגדים "זרוקים", מלוכלכים, קרועים או אפילו מסריחים מריח של סיגריות, הרושם הראשוני של היועץ עלול להיות לא חיובי עליכם. לעומת זאת, אם תהיו לבושים בבגדים נאים וכשאתם מסודרים, ליועץ יהיה קל יותר להתרשם ממי שאתם באמת.

שימו לב, כאן אין צורך לבוא עם חליפות מיוחדות ואין צורך להגזים אבל כן מומלץ לשים בגד שמתאים לפגישה חשובה.

דעו שבאפשרותכם להתייעץ כל עוד לא חתמתם על קבלת משכנתא

כל עוד לא חתמתם על קבלת משכנתא מהבנק (וזאת לאחר שניתנה לכם הצעה שנראית שמשרתת אתכם על הצד הטוב ביותר), אתם יכולים להתייעץ. אתם צריכים לתת ליועץ הבנק את התחושה שאתם מתכננים לבצע מחקר שוק מעמיק ולהשוות את ההצעה שלו עם הצעות של בנקים נוספים.

בנוסף לכך, תוכלו להתייעץ כמובן עם יועץ משכנתאות אובייקטיבי בכל שלב שתרצו: עוד לפני הפנייה אל הבנק, לאחר שיש בידכם כמה הצעות או באמצע התהליך. במהלך הדרך תקבלו מידע רב והמטרה שלכם צריכה להיות נטילת משכנתא אשר מתאימה לכם ומשתלמת עבורכם.

לתאום שיחת ייעוץ בת שעה איתי חינם – יש לשלוח לי מייל (עם שם והשעה הנוח לך) ואני אחזור אליך iris@isaving.co.il

גלילה למעלה