הכינו את עצמכם לקבלת משכנתא

מאמרים נוספים

הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא?

דירה בהנחה מביאה בשורה לאחר תקופה בה לא היה ברור מה עתיד לבוא לאחר מחיר למשתכן. גם כאן, מתקיימת הגרלה אחת לתקופה ובמאמר זה אסקור כיצד יש להתנהל לאחר קבלת תוצאות ההגרלה. בחודש מרץ 2022 נפתחה ההגרלה הראשונה בה יוצעו 10,000 דירות ב-31 יישובים בארץ. בהגרלה זו המשתתפים יכולים לבחור השתתפות בשלושה יישובים מתוך הרשימה וההודעה לזוכים תישלח במהלך חודש מאי. המשתתפים, בין אם הם זכו ובין אם לא, יקבלו הודעה על כך בדוא"ל ובאפשרותם

להמשך קריאה »
השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה

השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה

השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה תוכנית דירה בהנחה יצאה לדרך והיא אמנם דומה לתוכנית למשתכן, אך היא מגיעה עם שינויים קלים. כמו בתוכנית הקודמת, גם הפעם השלב הראשון הוא הוצאת תעודת זכאות ולאחריה הגיע הזמן להירשם להגרלה הקרובה. במאמר זה אתמקד בשלב ההרשמה. מה חשוב לדעת לפני שנרשמים להגרלות השונות? תעודת הזכאות פותחת את השער להרשמה להגרלות דירה בהנחה. התעודה תקפה לשנה ואיתה אפשר להירשם להגרלה הקרובה ולאלו שאחריה. ההרשמה רלוונטית

להמשך קריאה »
דירה בהנחה

מחיר למשתכן -> דירה בהנחה

מחיר למשתכן ⇐ דירה בהנחה כבר זמן מה שאנחנו יודעים כי תוכנית מחיר למשתכן לא ממשיכה את דרכה ותוהים מה יהיה הלאה. עכשיו, אנחנו נחשפים לתוכנית החדשה – דירה בהנחה. דירה בהנחה מתבססת במידה מסוימת על התוכנית הקודמת וגם כאן המתעניינים יסתמכו על זכייה בהגרלה כדי ליהנות מההנחה. ב-20.03.22 תיפתח ההרשמה להגרלה הראשונה וזה הזמן להזדרז ולהוציא תעודת זכאות. התעודה תשמש להגרלה הקרובה ולאלו שיבואו אחריה (האישור תקף למשך שנה).   מהי תוכנית דירה בהנחה?

להמשך קריאה »
משכנתא לבנייה – הדרך להימנע מחריגה של רבע מיליון שקלים

משכנתא לבנייה – הדרך להימנע מחריגה של רבע מיליון שקלים

יותר מ-80% מהבונים חורגים בתקציב הבניה שהגדירו לעצמם. החריגה גורמת לבתים לא גמורים עד הסוף, גדרות שלא נבנות, רטיבות שמופיעה לאחר המעבר וגם ללחץ נפשי גדול. החריגה הממוצעת עומדת על 240 אלף ₪. בכתבה זו אני רוצה לבחון מה גורם לחריגה וכיצד ניתן להימנע ממנה. כמעט כל משפחה אשר מגיעה אלי לייעוץ משכנתא לבניה יודעת בערך כמה כסף יש ברשותה לצורך הבניה. רבים חושבים שהם יתחילו את הפרויקט עם הכסף שיש ברשותם ולאחר מכן, כשתגיע

להמשך קריאה »
בחינת הפנסיה

בחינת הפנסיה והגדלתה

בין אם מועד הפנסיה קרוב ובין אם הוא רחוק, יום אחד תרצו לפרוש והיום תרצו לוודא שבעתיד יהיו לכם מספיק כספים. הליך בחינת הפנסיה והגדלתה מאפשר לכם לוודא כי הכספים שלכם נמצאים במסלול המתאים ביותר עבורכם וכי בבוא היום תוכלו לחיות את חייכם בהתאם לציפיות. בחינת הפנסיה והגדלתה צריכה להתבצע בשלב מוקדם ככל האפשר. אם עוד לא ביצעתם תכנון פנסיוני, זה הזמן לבחון את הנתונים, לבצע שיקולים שונים (לרבות שיקולי מס, צרכים אישיים ועוד) ולקבוע

להמשך קריאה »
קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה

קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה

חלק משמעותי מתהליך ייעוץ כלכלת המשפחה נוגע לקביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית. הדרך לא תמיד פשוטה, לפעמים היא מתחילה בהיסוסים, אך כשהתמונה ברורה התוצאות מתחילות להגיע והמשפחה מתחילה לסגור את החובות (כולל מינוס בבנק), לחסוך ולחיות ברווחה כלכלית. קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה מתבצעת בשיתוף פעולה מלא. בשלב מוקדם המשפחה תדע לאן היא יכולה להגיע, תוך כמה זמן וכיצד. הצעדים שיבחרו יתאימו תמיד לאופי המשפחתי, לדרישות האישיות, למצב הנוכחי ולמצב הרצוי.   מה זה

להמשך קריאה »

מתכננים לקחת משכנתא או לבצע מחזור? רגע לפני שאתם יוצאים לדרך קבלו את הטיפים שיעזרו לכם לקבל יחס טוב יותר ובאופן מפתיע אפילו תנאים משופרים.

עשו סדר במסמכים

ישנם מסמכים רבים שהבנק יבקש מכם שתגיעו להגיש את הבקשה וביניהם תדפיסי בנק, תלושי משכורת, אישורים על הנכס (תלוי באיזה נכס מדובר והאם זהו מחזור או בקשה חדשה),צילום תעודות זהות של מבקשי המשכנתא ויתכן שתצטרכו מסמכים כלליים נוספים. כל המסמכים הללו יכולים לעשות לא מעט בלאגן גם בראש שלכם וגם בעת הגשת הבקשה. לכן, מומלץ לעשות סדר במסמכים, לארגן אותם כך שלפקיד בבנק יהיה קל לראות את התמונה המלאה.

נכון להגיד כי ההחלטה האם תקבלו משכנתא או לא ואלו תנאים יתנו לכם אינה תתבצע רק על פי הסדר, אך ליועץ בבנק יש אפשרות להשפיע על אלו וכשהוא רואה שהלקוחות מולו קלים להתנהלות ומסודרים, ייתכן והוא יחליט לעשות יותר למענם (הסתכלו על זה כחיסכון של זמן עבור הפקידה וחיסכון של כסף עבורכם).

דעו מה אתם רוצים ומה היכולות שלכם

תגיעו מוכנים לבנק. לפני שאתם מגיעים לבקש משכנתא או אפילו אישור עקרוני לקבלתה, דעו מה אתם רוצים ומהן היכולות שלכם מבחינה כלכלית. בחנו מבעוד מועד כמה כסף יעלה לכם הבית (אם מדובר בבקשה עקרונית ואתם יוצאים למשא ומתן, תנו הערכה, היא לא חייבת להיות מדויקת על השקל), בדקו כמה כסף יש לכם, בחסכונות שלכם ואם אתם עומדים לקבל תמיכה מההורים בדקו בכמה היא תתבטא.

לאופן הצגת הנתונים וסיפור "הסיפור" שלכם יש השפעה. ככל שתהיו ממוקדים יותר כך יהיה לפקיד בבנק קל יותר לעבוד מולכם והוא יתקיל אתכם בפחות שאלות. כמו כן, ככל שתציגו הון עצמי גבוה יותר (ביחס למחיר הנכס המבוקש), כך האישור יתקבל מהר יותר והתנאים ייטו להיות לטובתכם.

הגיעו למפגש עם הבנק בבגדים מתאימים לפגישה

יועץ המשכנתאות יסתכל עליכם כשתגיעו אליו. גם אם הדבר נשמע לא הוגן או לא נעים, המראה שלכם, כלומר הבגדים שתלבשו, ישפיע על הדעה הראשונית של היועץ עליכם. אם תגיעו עם בגדים "זרוקים", מלוכלכים, קרועים או אפילו מסריחים מריח של סיגריות, הרושם הראשוני של היועץ עלול להיות לא חיובי עליכם. לעומת זאת, אם תהיו לבושים בבגדים נאים וכשאתם מסודרים, ליועץ יהיה קל יותר להתרשם ממי שאתם באמת.

שימו לב, כאן אין צורך לבוא עם חליפות מיוחדות ואין צורך להגזים אבל כן מומלץ לשים בגד שמתאים לפגישה חשובה.

דעו שבאפשרותכם להתייעץ כל עוד לא חתמתם על קבלת משכנתא

כל עוד לא חתמתם על קבלת משכנתא מהבנק (וזאת לאחר שניתנה לכם הצעה שנראית שמשרתת אתכם על הצד הטוב ביותר), אתם יכולים להתייעץ. אתם צריכים לתת ליועץ הבנק את התחושה שאתם מתכננים לבצע מחקר שוק מעמיק ולהשוות את ההצעה שלו עם הצעות של בנקים נוספים.

בנוסף לכך, תוכלו להתייעץ כמובן עם יועץ משכנתאות אובייקטיבי בכל שלב שתרצו: עוד לפני הפנייה אל הבנק, לאחר שיש בידכם כמה הצעות או באמצע התהליך. במהלך הדרך תקבלו מידע רב והמטרה שלכם צריכה להיות נטילת משכנתא אשר מתאימה לכם ומשתלמת עבורכם.

לתאום שיחת ייעוץ בת שעה איתי חינם – יש לשלוח לי מייל (עם שם והשעה הנוח לך) ואני אחזור אליך iris@isaving.co.il

גלילה למעלה