X

לעוד שאלות מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם
ייעוץ למשכנתא חדשה – המידע הכי חשוב שתרצו לקרוא בהקדם

משכנתא היא הלוואה הניתנת לצורך רכישת דירה. האם יש הבדל בין ייעוץ למשכנתא חדשה לייעוץ למשכנתא שנייה או לאחת שכבר קיימת? בהחלט. הכנתי עבורכם את המדריך המלא שתרצו לקרוא כבר בשלבים הראשונים של התעניינות ברכישת נכס חדש (או לקראת בניה).

נטילת משכנתא חדשה או ראשונה דורשת הליכים בירוקרטיים שונים שכדאי להכיר. בנוסף, כיוון שמדובר על סכומי כסף גדולים ובפריסה לטווח ארוך (15-30 שנה), ישנה חשיבות גדולה לבניית תמהיל שיותאם לנוטלי המשכנתא ותאפשר חיסכון מקסימאלי בתשלומים העתידיים.

מעט נתונים על נטילת משכנתאות בישראל

המשכנתא היא בדרך כלל ההלוואה הגדולה ביותר שנלקחת על ידי המשפחה. המשכנתא הישראלית הממוצעת עומדת כל 600-700 אלף שקלים ובסך הכל שוק המשכנתאות עומד על מעל 300 מיליארד שקלים. למטבע יש שני צדדים וכפי שמשפחות רבות תולות את עתידן בבנקים, כך גם העתיד שלהם תלוי בלקוחות.

המערכת הבנקאית תלויה במידה רבה במשכנתאות שהיא מספקת. למעשה, הלוואה זו מהווה מעל ל-25% מהאשראי אשר ניתן על ידי הבנקים. הלוואות שוק הנדל"ן מכסות כשליש מכלל ההלוואות במשק. מה כל הנתונים הללו אומרים לכם, הצרכנים, שעומדים לפני קבלת ההחלטה חשובה? המון.

זה אומר שאתם, כמו רבים, עומדים לפנות לבנקים לצורך הגשמת החלום וקנית הבית הראשון שלכם. זה גם אומר שאתם צריכים למצוא את האינטרס המשותף מול הבנק.

משכנתא ישראלית ממוצעת

האינטרסים המנוגדים והמשותפים שלכם ושל הבנקים

כלל ראשון שאתם רוצים לזכור הוא שהתפקיד של הבנק הוא להרוויח. למעשה הבנק רוצה שלושה דברים בהתקשרות מולכם:

 1. שתיקחו הלוואהממנו ולא ממקור אחר
 2. שתיקחו הלוואה בתנאים הטובים עבורו
 3. שתחזירו את ההלוואה

הבנק רוצה שתיקחו ממנו הלוואה כי כך הוא מרוויח מכם כסף. משכנתא חדשה היא הלוואה מצוינת מבחינת הבנק כי היא גם בסכומים גבוהים וגם ניתנת בתמורה לביטחון בצורת נכס. במקרה שתחליטו למכור את הנכס בעתיד, הדבר הראשון שתעשו יהיה להחזיר לבנק את ההלוואה ואז שאר הכספים יגיעו אליכם.

מבחינת הבנק, כשיש לו ביטחון בצורת נכס, קל לו יותר לתת הלוואה. עם זאת, הוא לא רוצה להיכנס לתהליכים של אי עמידה בתשלומים וכמובן שעליו לעמוד בדרישות בנק ישראל. לכן הבנק מגביל את נוטלי ההלוואות בגובה ההלוואה ובודק את יכולת ההחזר בטרם אישור סכום ההלוואה.

הנקודה השנייה שהועלתה היא ככל הנראה החשובה ביותר להבנה. כל מי שמתלבט האם לפנות להליך ייעוץ למשכנתא חדשה או לא צריך להבין כי המטרה הראשונה והעיקרית של הבנק היא להרוויח. כן, הוא רוצה לתת הלוואה. כן, הוא רוצה את התנאים הטובים ביותר עבורו. בניגוד לבנק, התפקיד של היועץ הפרטי יהיה לשרת רק את האינטרסים של הלקוחות.

חשוב לזכור כי האינטרסים של הבנק ושל הלקוחות לא מנוגדים אלא יכולים לפעול יד ביד ולמצוא אותם. יש למצוא את ההסכמות, את המקום בו הבנק ירוויח, אך גם הלקוח. אתם צריכים לזכור כי היועץ בבנק משרת קודם כל את מקום העבודה שלו (הבנק). יועץ משכנתאות פרטי משרת רק אתכם.

הכירו את שלבי נטילת משכנתא

נטילת משכנתא היא תהליך. יכול להיות שהתהליך יהיה קצר במיוחד ויכול להיות שהוא יהיה ארוך, הדבר תלוי אך ורק בכם. ככל שתגיעו מוכנים יותר, עם הבנה מה נדרש מכם וכמה כסף אתם צריכים, כך תוכלו לחתום על קבלת המשכנתא בדיוק בזמן המתאים לכם.

הבנה של השלבים השונים של נטילת המשכנתא תעזור לכם להבין לקראת מה אתם הולכים ומה יכול לעכב את הבקשה שלכם. בקריאת השלבים תבינו מה יכול לקדם את התהליך וחשוב לא פחות, הבנה של השלבים תעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות עבורכם.

שלבי נטילת משכנתא

שלב ראשון – בחינת ההון העצמי

ישנן משפחות אשר מדלגות על שלב זה ומגלות במאוחר את חשיבותו. בחינת ההון העצמי חשובה להבנה כמה משכנתא בכלל תוכלו לבקש מהבנק. במקרה של משכנתא חדשה וראשונה, תוכלו ליהנות ממשכנתא גבוה יותר  גבוה (האחוז משתנה בין רכישתדירה לבניית בית), אך אתם רוצים לדעת מראש מהי המגבלה שלכם.

במקרה של רכישה– חשוב מאד לדעת מהו הגבול העליון שלכם ולחפש את הדירות או הבתים שיכולים לענות על התקציב שלכם. בחינת נכסים שבסופו של דבר לא תוכלו לרכוש יכולה להוביל לתסכול רב, אכזבות ותחושת התפשרות שלא לצורך.

במקרה של בנייה–ככל שאתם מתקדמים בשלבי הבניה כך היכולת שלכם לשלוט בתקציב נמוכה יותר. הגדרת התקציב מראש, עוד לפני שלב התכנון, היא אחד הגורמים המשפיעים על הצלחת התהליך. משכנתא לבנייה עצמית שונה במעט ממשכנתא לרכישת נכס, אך בשני המקרים עליכם להביא אתכם הון עצמי.

בבחינת ההון העצמי יש להביא בחשבון:

 • כסף נזיל בעו"ש שאתם מתכוונים להפנות לצורך רכישת הנכס או בניית הנכס.
 • קופות חיסכון שאתם מתכוונים לפתוח למען רכישת או בניית הנכס.
 • אם הדבר רלוונטי – כספים שאתם אמורים לקבל מקרובי משפחה.
 • לעתים ישנה קופת גמל או השתלמות שעוד לא הגיע הזמן לפתוח אותן, אך הןצפויות להיפתח בטווח של השנים הקרובות ואז יש לבחון כיצד להתייחס אליהן.

שלב שני – בחינת יכולת ההחזר

לצד ההון העצמי יש לבחון את יכולת ההחזר. גם הבנקים ירצו להעריך את יכולת ההחזר וגם אתם רוצים להיות ריאליים לגבי התשלומים החודשיים. נטילת המשכנתא הגבוהה ביותר שהבנק יאפשר לכם לקחת עלולה להתגלות כטעות אם אין לכם יכולת החזר מתאימה.

בבחינת יכולת ההחזר כדאי להביא בחשבון את הפרמטרים הבאים:

 • המשכורות או ההכנסה החודשית הנוכחית.
 • שינויים צפויים מבחינת ההשתכרות כמו עלייה עתידית או להפך, תכנון לעזיבת מקום העבודה.
 • מקורות הכנסה נוספים, קיימים או כאלו שצפויים להיות בעתיד הקרוב.
 • תכנון משפחה.

יש לציין כי מה שאתם רוצים לבדוק בנוגע ליכולת ההחזר זה לא מה שהבנק רוצה לבדוק. האינטרס שלכם הוא לקחת משכנתא חדשה שתוכלו לשלם כל חודש בלי להרגיש כבדות וקושי. הבנק רוצה לבדוק שתוכלו להחזיר את הכסף ומבחינתו אין זה משנה אילו ויתורים אתם מתכוונים לעשות לצורך כך.

שלב שלישי – הוצאת אישור עקרוני

הוצאת אישור עקרוני למשכנתא נעשית ללא עלות ולאישור חשיבות גבוהה. ברגע שיש בידכם מסמך מהבנק אשר אומר שהוא מוכן בעיקרון לתת לכם משכנתא בסכום מסוים, אתם יכולים להיות בטוחים (כמעט ב-100%) שתוכלו לקבל את המשכנתא בגובה האישור.

לפני שהבנק נותן את האישור העקרוני הוא מבקש לבחון את יכולת ההחזר שלכם (בהתאם לתנאים שלו כמובן) ואת ההון העצמי. הוא רוצה לוודא שתוכלו לשלם את הסכום החודשי שככל הנראה תצטרכו לשלם בעבור הסכום שנקבע. האישור מאפשר לכם לבחון את הנכסים שרלוונטיים עבורכם או לתכנן את בית החלומות שלכם בתקציב שצפוי להיות בידכם.

שימו לב למספר נקודות חשובות:

 • אישור עקרוני כשמו כן הוא, עקרוני. הבנק בעיקרון מאשר את קבלת הסכום.
 • אתם לא מחויבים לקחת משכנתא מהבנק בו הוצאתם את האישור.
 • חשוב להציג את הנתונים בצורה הטובה ביותר אך בצורה אמיתית כדי שהאישור יהיה בתוקף
 • הוצאת האישור מתבצעת ללא עלות ולעתים יש אפשרות להוציא אותה מהאינטרנט.
 • חשוב לחדש את האישור העקרוני בכל פעם ועד לקבלת המשכנתא המתבקשת.

שלבי נטילת משכנתא (המשך)

שלב רביעי – בניית תמהיל

בניית תמהיל מתבצעת לאחר שכבר החלטתם על הבית אותו תקנו או תבנו. בשלב זה אתם אמורים לדעת כמה כסף אתם צריכים לשלם בעבור הבית החדש שלכם. עכשיו זה הזמן לבחון כיצד תוכלו לשלם כמה שפחות ובתנאים שמתאימים לכם.

כל משפחה שונה ולכן כל משכנתא צריכה להיות שונה. בבניית התמהיל אנחנו מביאים בחשבון מרכיבים שונים כשחלק מהם הוא הריביות. המטרה היא לבחון את כל המרכיבים שיכולים להשפיע על חייכם ובהתאם לבחור את תוכנית התשלומים הנכונה ביותר עבורכם. בין היתר נבחן:

 • מהו גובה ההחזר החודשי שמתאים לכם להחזיר.
 • האם ישנו סכום שעתיד להשתחרר בעוד מספר שנים ושתרצו לייעד אותו לכיסוי חלק מהמשכנתא.
 • האם צפוי להיות שינוי במשפחה שידרוש מכם הוצאת כספים גדולה.
 • כמה שנים תרצו לשלם את המשכנתא.
 • לכמה שנים אתם מתכוונים להחזיק בנכס
 • במקרה של בנייה או רכישה מקבלן נבחן האם יהיה עליכם לשלם משכנתא בזמן שאתם משלמים גם שכירות.

התמהיל הוא השלב בו המשפחה מקבלת את ההחלטה על איך יוחלק סכום המשכנתא בין המסלולים והתקופות השונות. בעבודה משותפת יעמדו לרשותכם מספר תמהילים  ותפקיד היועץ לעזור לכם לבחור את התמהיל שנראה לכם הכי מתאים לחייכם. עם התמהיל הזה נמשיך לשלב המשא ומתן מול הבנקים והגופים החוץ בנקאיים.

שלב חמישי – משא ומתן מול הבנקים

התמהיל הוא השלב בו המשפחה מקבלת את ההחלטה ומחליטה על הרכב המשכנתא שמתאימים לה. עם אותו תמהיל (או תוכנית) יש לגשת לבנקים על מנת לבצע משא ומתן. אפשר לפנות לבנקים ולגופים חוץ בנקאיים כשכל אחד מאלו יכול להציע את ההצעה הטובה ביותר. כפי שנכתב בתחילה, הבנקים והגופים השונים רוצים להציע משכנתא, אך הם גם רוצים להרוויח ולכן שלב זה צריך להתבצע במקצועיות ובנחישות.

חשוב מאד לפנות למספר גורמים ולא רק לבנק בו מתקיים החשבון שלכם. אם יש לכם יחסים טובים עם גורמים שונים בסניף, יכול להיות שתקבלו תנאים טובים יותר, אך בו זמנית יכול להיות שהבנק יהיה שאנן ויצא מנקודת הנחה שבכל מקרה תעדיפו אותו על פני אחרים ואז ההצעה תהיה פחות אטרקטיבית. שלב זה מורכב כמו כל משא ומתן וישנם מספר גורמים שיכולים לעזור לכם לקבל תנאים טובים יותר:

 • היסטוריה בנקאית טובה. ככל שההיסטוריה שלכם טובה יותר כך התנאים שתקבלו יהיו טובים יותר.
 • תעסוקה. אם אתם יודעים שאתם עומדים לעזוב את מקום העבודה פעלו כדי להגיע לשלב זה בהקדם.
 • נראות אישית. אם אתם מתכננים לבצע את התהליך בעצמכם, דעו שהיועצים השונים מסתכלים עליכם בפגישה ואתם רוצים להיראות רציניים.
 • השוואה בין גורמים שונים. חשוב שהבנקים יבינו שהם לא היחידים שמציעים לכם הצעה וכי הם למעשה מתחרים עליכם כלקוחות.
 • פניה חוזרת לשיפור התנאים שניתנו.

שלב שישי – חתימה על המשכנתא

ההצעות השונות שתקבלו מהבנקים יכולות להיות שונות זו מזו במסלולים, בהחזר התשלום החודשי ובהחזר הכללי. עליכם לבחון כל הצעה לעומק, לבדוק את היתרונות והחסרונות ולבחור באיזה בנק תרצו לקבל את המשכנתא. להצעה שתקבלו יש תוקף, וישנם מספר פעולות שאתם צריכים לעשות עד שתקבלו את כספי המשכנתא.

השלב הראשון הוא לקבוע פגישה ולהגיע כדי לחתום על המשכנתא. פגישת החתימה יכולה לארוך כשעה. והיא מחולקת שלני חלקים –

 1. להעביר לכם רשימה של משימות לביצוע
  • להזמין שמאי
  • לרשום הערת הזהרה לטובת הבנק על הנכס
  • להוציאביטוח חיים + ביטוח מבנה
  • להחתים עו"ד נוטריון
  • להחתים עו"ד על תצהיר שזאת דירה נכס יחיד / חילופי (במקרה שלוקחים יותר מ- 50% מימון).
 2. לחתימות על מסמכי המשכנתא, יהיה עליכם לחתום על מסמכים שונים והיועץ מטעם הבנק יסביר לכם על מה בדיוק אתם חותמים וכיצד הכסף יועבר ליעדו.

 

חשוב להבין כי במקרה של משכנתא חדשה לטובת רכישת נכס, הכסף לא יועבר אליכם אלא אל הגורם ממנו אתם מבצעים את הרכישה (הקבלן או הבעלים הנוכחיים של הנכס).

 

במקרה שאתם נוטלים משכנתא לבנייה אתם אלו שתקבלו את הכסף, אך בשלבים, בהתאם להתקדמות הבנייה. משכנתא זו שונה ממשכנתא לרכישת נכס ואני ממליצה בחום לקרוא על כך לעומק במאמר משכנתא לבנייה עצמית.

 

במידה ויש לכם נכס על שמכם והחלטתם לקחת משכנתא לכל מטרה (גם אם היא ראשונה), אתם תקבלו את הכספים ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

שלב שביעי – החזרים

לאחר החתימה יהיה עליכם להתחיל לעמוד בהחזרים השונים שנקבעו. ברכישת דירה מקבלן אשר עוד לא נבנתה יתכן מאד שיהיה עליכם לשלם בו זמנית גם על שכירות וגם עבור הנכס העתידי שלכם. תשלום זה יכול להיות מכביד, אך בתכנון נכון ותמהיל מתאים, אתם תעמדו בו בקלות.

במידה וכבר יש לכם משכנתא וחייכם השתנו או שלא בדקתם אותה מזה שלוש שנים או יותר, יכול להיות שבאפשרותכם לשנות את התנאים. במקרה זה מומלץ ליצור קשר כדי ליהנות מבדיקת כדאיות מחזור משכנתא, ללא כל עלות וללא התחייבות.

כמה באמת הנכס שלכם עומד לעלות?

בחיפוש אחר הנכס המתאים עבורכם אתם צריכים להתחשב בשלל גורמים. מצד אחד ישנם הרצונות והצרכים שלכם ומן הצד השני ישנן היכולות שלכם. המטרה היא לחבר בין השניים ולמצוא את הנכס שיתאים לאורח החיים האישי של המשפחה ולהכנסות שלה.

חשוב להבין כי העלויות האמיתיות של הנכס אינן מסתכמות רק במחיר שלו. התעלמות מעלויות נוספות עלולה להוביל לכניסה להתחייבויות שיקשו עליכם. לכן, עוד לפני בחירת הנכס (במקרה של רכישה) או בנייה, עליכם להביא בחשבון את העלויות האמיתיות שלו ובכלל זה:

תשלומים לאנשי מקצוע

במהלך הדרך תצטרכו ככל הנראה לשלם לאנשי מקצוע שונים. הבנק יבקש מכם להביא הערכת שמאי לשווי הנכס. תצטרכו לשלם לעורך דין שייצג אתכם בעסקה. יכול להיות שתרצו להתייעץ עם מעצב או אדריכל בדרך. אם אתם מתכננים לבנות את ביתכם, תעסיקו גם מהנדס (וזאת בנוסף לשלל אנשי המקצוע שיכנסו לבית במהלך הבנייה).

את התשלומים לאנשי המקצוע השונים תצטרכו לשלם מכיסכם ולא על חשבון כספי המשכנתא שתקבלו. כל התשלומים הללו יכולים לפגוע בהון הראשוני שעומד לרשותכם ועליכם להיות מודעים אליהם. בתכנון נכון תשימו את הכספים הללו בצד וכך תהיו מוכנים מבחינה כלכלית לצעד הבא.

אגרות ותשלומים נוספים

יתכן ותצטרכו לשלם אגרות שונות. מרישום המשכנתא ועד עמלות "קטנות", תגלו שכל אלה יכולות להצטבר לאלפי שקלים. חלק מהתשלומים יהיו ברורים כבר בתחילת הדרך ואחרים עשויים להפתיע אתכם בשלב זה או אחר של התהליך.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל האגרות והתשלומים ה"נוספים" היא לשים בצד כסף ולא לחשב אותו בתוך ההון העצמי. בכל מקרה, אל תסמכו על כך שיהיה בסדר ושתסתדרו איכשהו. הדבר שאתם רוצים להימנע ממנו הוא כניסה לחובות לא מתוכננים.

להתמודד עם כל האגרות והתשלומים

מעבר לבית החדש

כדאי לזכור כי מעבר לבית החדש עולה כסף. מהובלה שיכולה לעלות אלפי שקלים ועד רכישת רהיטים חדשים וכלי בית. אם אתם עוברים מבית קטן ואין לכם חפצים רבים להעביר, ההובלה עצמה יכולה להיות זולה, אך תצטרכו לרכוש כמעט את כל חפצי הבית. אם אתם עוברים "מוכנים" לחיים החדשים, כנראה שההובלה תעלה יותר.

בתכנון נכון אפשר לחשב את העלויות הללו הצפויות ולדאוג לשים את הכסף הנחוץ בצד או לתכנן את הסכום הנדרש למשכנתא. המפתח למעבר לבית החדש בלי התחייבויות שלא תכננתם הוא תכנון. הסתכלות על כלל הנתונים ובחינה כיצד תוכלו לעמוד בהתחייבויות. זכרו, המשכנתא צריכה לשרת אתכם ולהתאים לאורח החיים שלכם.

הזמן הנכון לפנות אל ייעוץ למשכנתא חדשה

עתה, השאלה שיכולה לעלות אצלכם היא האם עדיף ליטול משכנתא לבד או עם יועץ אובייקטיבי. ייעוץ למשכנתא חדשה יאפשר לכם להבין מה כדאי לכם לעשות ולצאת לדרך כשאתם צפויים לקבל את התנאים הטובים ביותר. יחד נעבור על כל השלבים, נבחן את ההון הראשוני האמיתי שיש ברשותכם ונבנה את תמהיל שמתאים לכם ונעבוד יחדיו עד שתקבלו את המשכנתא המבוקשת בתנאים הטובים ביותר.

הזמן המתאים לפנות לייעוץ הוא ברגע שאתם מחליטים לרכוש או לבנות את ביתכם. כדאי לחשב יחדיו מהו ההון שבאמת יעמוד לרשותכם ולמקד את החיפוש או את תכנון הבנייה כך שיתאימו ליכולות שלכם. לאחר שתקבלו את ההחלטה לגבי הנכס המועדף עליכם אפשר לעבור לשלבי בניית תמהיל המשכנתא ולצאת למשא ומתן מול הבנקים.

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

מעוניינים בייעוץ משכנתאות
או ייעוץ פיננסי מקצועי??

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

 
אולי יעניין אתכם גם

משכנתא ידועים בציבור: ליהנות מכל ההטבות כמו כל זוג

משכנתא ידועים בציבור שונה רק במעט מכל משכנתא רגילה (ועדיין,...
קרא עוד >>

ייעוץ למשכנתא חדשה – המידע הכי חשוב שתרצו לקרוא בהקדם

משכנתא היא הלוואה הניתנת לצורך רכישת דירה. האם יש הבדל...
קרא עוד >>

האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה?

אנחנו נכנסים לפתחה של השנה החדשה (2021) כשאנחנו עדיין בתקופת...
קרא עוד >>

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור אנחנו נמצאים...
קרא עוד >>

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט...
קרא עוד >>

28 שלבים לבניית בית – שיטת דרך הכסף – בונים בית אחרת

דרך הכסף - בונים בית אחרת 28 שלבים לבניית בית    הצ'ק ליסט...
קרא עוד >>

8 הטעויות הקריטיות שרבים מדי עושים בתהליך לקיחת משכנתא

טעות ראשונה – חוסר בחינת ההון העצמי ישנן שתי נקודות הנחה...
קרא עוד >>

איך תדעו האם כדאי לכם למחזר את המשכנתא?

הקורונה שהגיעה בהפתעה גרמה לתנודות רבות במשק, הובילה לפיטורין, הוצאה...
קרא עוד >>

בנייה פרטית או קניית בית – ההיבט הכלכלי

הבית שלנו הוא לא רק המקום שאנחנו רוצים לחזור אליו,...
קרא עוד >>

אישור עקרוני למשכנתא לבנייה עצמית ולפני קניית בית

אישור עקרוני למשכנתא הוא אחד המסמכים החשובים שיש להוציא מהבנק...
קרא עוד >>

הצעדים שתרצו לנקוט בדרך לנטילת משכנתא לבניה

בין אם אתם רק חולמים לבנות את ביתכם בעתיד הקרוב...
קרא עוד >>

כמה עולה ייעוץ משכנתאות?

רכישת בית חדש, מיד שנייה ובניה, נעשית בדרך כלל תוך...
קרא עוד >>

משכנתא לבנייה עצמית

הוצאות הדיור מהוות סעיף נכבד בקרב רוב המשפחות בישראל. בין...
קרא עוד >>

במה שונה משכנתא לבניה ממשכנתא לרכישת בית יד 2?

החלום על בניית הבית מאפיין משפחות רבות ועובר כמעט תמיד...
קרא עוד >>

חושבים לסגור את המשכנתא (או את חלקה)? תמשיכו לקרוא

(מאמר זה מעודכן ליום 22.04.20) שינויים בחיינו יכולים להוביל לצורך או...
קרא עוד >>

משכנתא לבניה – 5 פעולות שתרצו לבצע עכשיו כדי לקחת משכנתא בעתיד

חלום הבניה עובר דרך מציאת אמצעי המימון הטובים ביותר למשפחה....
קרא עוד >>

משכנתאות וקורונה – כיצד נכון להתנהל בתקופה של חוסר וודאות

משכנתאות וקורונה – כיצד נכון להתנהל בתקופה של חוסר וודאות הילדים...
קרא עוד >>

משכנתא מחיר למשתכן

מה עלול לגרום לכם לשלם הרבה יותר על דירה ב...
קרא עוד >>

ידועים בציבור המעוניינים להרשם לאחת מתכניות משרד השיכון (כמו זכאות משרד השיכון או מחיר למשתכן)

אם אתם ידועים בציבור ומעוניינים להרשם לאחת מתוכניות הסיוע בדיור...
קרא עוד >>

5 דברים שחשוב לעשות לפני שהולכים לבחור דירה (לזוכים ב מחיר למשתכן )  – 

5 דברים שחשוב לעשות לפני שהולכים לבחור דירה (לזוכים ב...
קרא עוד >>

הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה – 2019

ההרשמה להגרלת ההלוואות המיוחדות ליוצאי אתיופיה לשנת 2019 נפתחה ב-...
קרא עוד >>

הבחירה (הכלכלית) שהכי תשפיע אליך, באמת!

ברוח תקופת הבחירות - החלטתי לכתוב פוסט על  אחת הבחירות...
קרא עוד >>

מה קורה כאשר יועץ משכנתאות ומתווך משתפים פעולה?

מה קורה כאשר יועץ משכנתאות ומתווך משתפים פעולה? מעל 80% מרכישות...
קרא עוד >>

משכנתא לבניה – איך לתכנן נכון את הסכום הנדרש

משכנתא לבניה – איך לתכנן נכון את הסכום הנדרש בניית בית...
קרא עוד >>

משכנתא לבנייה עצמית

מצאת את היישוב בו החלטת לגור להמשך חייך ולשם כך...
קרא עוד >>

איפה כדאי לקחת משכנתא – בבנק או בגוף חיצוני?

רובנו מקשרים באופן אוטומטי בין המילים "משכנתא" ו"בנק" ולא במקרה....
קרא עוד >>

הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה – 2018

ההרשמה להגרלת ההלוואות המיוחדות ליוצאי אתיופיה לשנת 2018 נפתחה ב-...
קרא עוד >>

ריביות משכנתא מומלצות

ריביות משכנתא מומלצות הן חלק בלתי נפרד מהמסלול שיידרש לכם...
קרא עוד >>

משכנתא לזכאים – כל מה שחשוב לדעת

משכנתא לזכאים היא הלוואה מסובסדת בתנאים מועדפים. ההלוואה מיועדת רק...
קרא עוד >>

מחזור משכנתא

במהלך החיים אנחנו נתקלים בהרבה שינויים, גם כאלה שאנחנו עושים...
קרא עוד >>

חישוב החזר משכנתא

בכל מסלול שתרצו לקחת כדי להחזיר סכום מסוים של משכנתא...
קרא עוד >>

זכאות למשכנתא

אנשים שמחפשים את הדרך להוזיל במשכנתא ולקבל הטבות נוספות יודעים...
קרא עוד >>

מסמכים לצורך הגשת בקשה למשכנתא

המסמכים הנדרשים לצורך הגשת בקשה להלוואת משכנתא לבנייה   מסמכים...
קרא עוד >>

איך להתחיל פרויקט בנייה ברגל ימין? ומהו הצעד הראשון?

החלטת לבנות בית? החלטת על האזור והיישוב, הגשת בקשה לקניית המגרש,...
קרא עוד >>

פגישה ראשונה בבנק – בקשה לאישור עקרוני

הגיע הזמן ללכת לבנק ולגלות כמה כסף באמת ייתן לך...
קרא עוד >>

מתי חשוב להיעזר בייעוץ שניתן בבנק בנוגע למשכנתא?

אני רוצה להתחיל בשאלה "מה צריך לתת לך ייעוץ משכנתא?"...
קרא עוד >>

למה הפרויקט בנייה של מיכל ודויד כמעט נעצר?

למה הפרויקט בנייה של מיכל ודויד כמעט נעצר? מיכל ודויד לא...
קרא עוד >>

איך לשפר את דרוג האשראי ואת התנאים שאפשר לקבל במשכנתא?

רגע לפני שהולכים לבנק אני רוצה לספר לך מה מעניין...
קרא עוד >>

איך בונים תקציב בנייה?

תקציב בנייה הוא ללא ספק אחד הגורמים הכי חשובים בהצלחת...
קרא עוד >>

מהם ההבדלים בין משכנתא לבנייה ומשכנתא רגילה

לקיחת משכנתא מיועדת להגשים את החלום לבית או דירה. התהליך...
קרא עוד >>

הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה

ביום 5.1.2017 התקבלה החלטת ממשלה מספר 2253 (אתפ/15), הקובעת תכנית...
קרא עוד >>

4 טעויות נפוצות בנטילת משכנתא לבנייה

נטילת משכנתא לצורך בנייה דורשת לא רק הערכה נכונה של...
קרא עוד >>

מהי משכנתא חוץ בנקאית?

כמעט כל אחד ואחת מאתנו שמע על המושג "משכנתא". בעבר,...
קרא עוד >>

משכנתא לצורך דירה להשקעה

כל אחד ואחת מאתנו יגיע יום אחד לגיל פרישה. עבור...
קרא עוד >>

שאלות נפוצות על משכנתא לבנייה

עומדים לפני נטילת משכנתא לבנייה? ייתכן שגם אתם מלאי שאלות....
קרא עוד >>

הכינו את עצמכם לקבלת משכנתא

מתכננים לקחת משכנתא או לבצע מחזור? רגע לפני שאתם יוצאים...
קרא עוד >>

4 דברים שחשוב לדעת על משכנתא לבנייה

אני רוצה להתחיל בהגדרה- משכנתא לבנייה עצמית היא במהותה משכנתא...
קרא עוד >>
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל