X

לעוד שאלות מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם
האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה?

אנחנו נכנסים לפתחה של השנה החדשה (2021) כשאנחנו עדיין בתקופת הקורונה. בתשעת החודשים האחרונים השוק נע בין קצוות שונים, בתחילה הריביות עלו, לאחר מכן ירדו ולכל אלה נוספה חוסר וודאות בנוגע לתנאי ההעסקה. בכתבה זו נבחן את השאלה האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה.

תקופת הקורונה טלטלה את המשק ונכון לעכשיו המצב הוא שהריביות בשוק נמוכות. האם זו סיבה לבצע מיחזור של המשכנתא? התשובה לכך לא חד משמעית.

כיצד מיחזור משכנתא יכול לעזור לנו

מיחזור משכנתא אומר שאנחנו לוקחים את המשכנתא הקיימת ומשנים את התנאים שלה. בהתאם למצב הנוכחי, שווי הנכס, מספר שנות תשלום המשכנתא ועוד. אנחנו יכולים להחליט להגדיל את סכום המשכנתא הכללי (לטובת מיחזור הלוואות, שיפוץ או כל דבר אחר) , לפרוס את הסכום שנותר ליותר שנים כדי להקטין את התשלום החודשי, להקטין את המשכנתא ע"י שימוש בסכום שנפתח מקופה זו או אחרת כדי להפחית את הסכום הכללי שנותר.

בסופו של דבר המטרה של התהליך היא להיטיב עימנו. הריביות בשוק משתנות, המגבלות שהיו התחלפו, התנאים אחרים ובתהליך נכון התוצאה יכולה להיות: חיסכון של עשרות אלפי שקלים, השגת ריביות ומסלולים טובים יותר והתאמת התשלומים החודשיים למצב החדש.

באילו מצבים כדאי לבצע מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה?

דווקא בתקופה זו של אי וודאות הריביות נמוכות ויכולות להפוך את המשכנתא לזולה יותר. עכשיו, כשרבים זקוקים להתאמת ההוצאות להכנסות שהשתנו, ישנה חשיבות להליך זה. באופן כללי אנחנו יכולים לראות שלושה מצבים עיקריים בהם כדאי לבצע מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה:

ירידה בהכנסות

אנשים רבים הוצאו לחל"ת ואחרים פוטרו. חלק הוציאו את החסכונות שהיו להם, רבים צמצמו בהוצאות ועדיין צריכים לחשוב כיצד להתנהל חכם יותר. ההוצאה על המשכנתא יכולה להיות משמעותית ואלו שנפגעו בתקופה זו יכולים לבדוק כיצד לצמצם את התשלום החודשי. בבדיקה יסודית נוכל לבדוק את כדאיות המיחזור, כמה כסף תצטרכו לשלם בסופו של דבר וגם נחפש אחר הפתרונות הכלכליים הנכונים לכם.

נטילת הלוואות נוספות

אלו שנטלו הלוואות לאורך השנים ובמיוחד בתקופת הקורונה עלולים להגיע למצב שהם "על הקצה". הלוואת המשכנתא נחשבת למשתלמת ביותר לעומת הלוואות לכל מטרה והלוואות אחרות. בנוסף, הריביות עכשיו נמוכות, תנאי הלוואת המשכנתא שונו ולכן כדאי לבדוק האם איחוד ההלוואות לתוך המשכנתא היא הפעולה המשתלמת ביותר. כדאי לדעת שלפני שנבצע פעולה מול הבנק או גורם מלווה אחר נבחן את הכדאיות, את התוצאות אליהן אנו שואפים ולא תתחייבו לדבר לפני שתבינו את המשמעות של הפעולות השונות.

שיפור תנאים

כיוון שהריביות ירדו והמסלולים השתנו, אפשר לבדוק את התנאים החדשים והאם הם עדיפים על פני אלו שאתם נמצאים בהם. אם נטלתם משכנתא לפני חמש שנים או יותר כדאי לבצע בדיקת מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה. הבדיקה הראשונית לכדאיות המיחזור נעשית עכשיו ללא עלות ואם תגלו שאתם יכולים לחסוך כסף נוכל להמשיך בתהליך מול הבנקים.

מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה או דחיית משכנתא – מה עדיף?

הקלות בהחזרי משכנתא בעקבות משבר נגיף הקורונה יכולות להעלות את השאלה האם כדאי לבצע מיחזור או שאולי עדיף פשוט לדחות את התשלומים. בתחילת התפרצות הנגיף ועם היציאה לחל"ת והפיטורים הרבים במשק, דחיית התשלומים נשמעה כמו תרופת קסם. ברור כי דחייה זו עלתה ועולה לא מעט ובסופו של דבר במקום להקל היא יצרה תשלומים חודשיים גבוהים שלא תמיד מתאימים ליכולת של בעלי המשכנתא.

לעומת ההקלות, תהליך של מיחזור משכנתא למסלולים טובים יותר ובריביות נמוכות, מאפשר לבעלי הנכסים להתאים את התשלומים החודשיים ליכולות החדשות שלהם. בתהליך של ייעוץ משכנתאות אנו בוחנים את הכדאיות של התהליך, בודקים מה גובה ההחזר החודשי שמתאים לכם וכיצד נוכל להגיע אליו וכמה נוכל לחסוך במהלך הדרך. לא פעם החיסכון מתבטא בעשרות אלפי שקלים וזאת בנוסף לשינוי גובה התשלום החודשי לכזה שמתאים לחיים שלכם כאן ועכשיו.

ביצוע פעולות מרחוק

בתקופה זו אפשר לבצע יותר פעולות מרחוק. משמעות הדבר היא שתוכלו להגיע לשלב החתימה על המשכנתא החדשה שלכם כשכל הטפסים מוכנים. אתם לא צריכים לבצע פעולות רבות בדרך ואת רוב המידע שתצטרכו לטובת התהליך תוכלו להוציא מאתר הבנק או בשיחת טלפון אחת.

יתכן ששינוי זה הוא היתרון המשמעותי של תקופת הקורונה. אם בהתחלה הבנקים לא ענו לטלפונים כמעט וההמתנה הייתה ארוכה מאד, היום התהליך פשוט יותר ואנחנו יכולים לקבל יותר מידע במהירות וביעילות. עבור אלו אשר חוששים מיציאה מהבית, כדאי לדעת כי הכניסה לסניפים מתואמת מראש והפגישות לאורך הדרך יכולות להתבצע בבטחה באמצעות "זום".

 

שאלות נפוצות על מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה

תקופה זו מבלבלת עבור רבים ויכולה להעלות שאלות רבות. מעבר לכך שאשמח לענות על כל שאלה ביצירת קשר, בטלפון, במייל או בווטסאפ, הנה מספר שאלות ותשובות נפוצות:

התשובה לכך אינה חד משמעית ויש לבדוק כל מקרה לגופו. אנשים הכנסתם ירדה, שמתקשים להחזיר את המשכנתא או שלא ביצעו מחזור במשך שנים, יכולים לפנות לבדיקת כדאיות מיחזור משכנתא ללא כל עלות וללא התחייבות. לפרטים, איריס שוסטר: 052-5900403

במקרים רבים ניתן לעשות זאת. כמובן, חשוב לבדוק את היכולות הכלכליות, את מצב החשבון, את ערך הנכס התקופה שנותרה לתשלום המשכנתא ובהתאם לתכנן תמהיל משכנתא חדש. אנחנו יכולים לנצל את המבצע של בדיקה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות.

בתחילת הקורונה הייתה עלייה משמעותית בריביות אך לאחר התקופה הראשונית חלה ירידה משמעותית. הדבר אומר שרבים יכולים לנצל עכשיו את הריביות הנמוכות ולהפחית את גובה ההחזרים על המשכנתא. מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה יכול להתבטא בחיסכון של עשרות אלפי שקלים ולעתים אפילו מעל ל-100 אלף שקלים.

Load More

 

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

מעוניינים בייעוץ משכנתאות
או ייעוץ פיננסי מקצועי??

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

 
אולי יעניין אתכם גם

משכנתא ידועים בציבור: ליהנות מכל ההטבות כמו כל זוג

משכנתא ידועים בציבור שונה רק במעט מכל משכנתא רגילה (ועדיין,...
קרא עוד >>

האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה?

אנחנו נכנסים לפתחה של השנה החדשה (2021) כשאנחנו עדיין בתקופת...
קרא עוד >>

איך תדעו האם כדאי לכם למחזר את המשכנתא?

הקורונה שהגיעה בהפתעה גרמה לתנודות רבות במשק, הובילה לפיטורין, הוצאה...
קרא עוד >>

בנייה פרטית או קניית בית – ההיבט הכלכלי

הבית שלנו הוא לא רק המקום שאנחנו רוצים לחזור אליו,...
קרא עוד >>

הצעדים שתרצו לנקוט בדרך לנטילת משכנתא לבניה

בין אם אתם רק חולמים לבנות את ביתכם בעתיד הקרוב...
קרא עוד >>

כמה עולה ייעוץ משכנתאות?

רכישת בית חדש, מיד שנייה ובניה, נעשית בדרך כלל תוך...
קרא עוד >>

הבחירה (הכלכלית) שהכי תשפיע אליך, באמת!

ברוח תקופת הבחירות - החלטתי לכתוב פוסט על  אחת הבחירות...
קרא עוד >>

משכנתא – איך לקחת משכנתא בלי טעויות

משכנתא – איך לקחת משכנתא בלי טעויות החלטתם לקחת משכנתא –...
קרא עוד >>
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל