משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »
שלבים לבניית בית

28 שלבים לבניית בית – שיטת דרך הכסף – בונים בית אחרת

דרך הכסף – בונים בית אחרת 28 שלבים לבניית בית    הצ'ק ליסט מפרט צעד אחרי צעד  אילו פעולות עליכם לעשות כדי להצליח בבניית הבית שלכם.  עבודה נכונה ומסודרת תאפשר לכם לבנות את הבית שאתם חולמים  בלי לקרוס כלכלית או להיכנס לחובות ותחסוך לכם לחצים והרבה מאוד כסף בתהליך.  יש לכם שאלות או התלבטויות הקשורות בבניית הבית שלכם, מוזמנים להצטרף לקבוצת הווטסאפ "דרך הכסף- בונים בית אחרת" להצטרפות לקבוצה לחצו על הקישור –  https://l5k.me/cn1hH    

להמשך קריאה »

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך.

נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו.
הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות ומגוונות לאורך הדרך כאשר ככל שהבנייה מתקדמת כך הגמישות פוחתת. לקיחת משכנתא היא נושא שיש לתכנן אותו ואין להמעיט בחשיבותו.
משפחות אשר לוקחות סכום "על הקצה" מגלות שהן לא מסוגלות לסיים את הבנייה (כולה או חלקה) או שהן נוטלות הלוואות נוספות כבדות.

משכנתא תהיה זולה יותר מהלוואה

משכנתא תהיה זולה יותר מהלוואה

הלוואת משכנתא מאופיינת ריביות נמוכות  יחסית ופריסה לתקופה ארוכה.
שני הנתונים הללו משמעותיים וכאשר יש צורך להוסיף כסף על ידי נטילת הלוואה לטווח קצר, גובה התשלום החודשי על בית החלומות עולה בצורה משמעותית ומקשה על החיים.
לכן, השאיפה צריכה להיות תכנון נכון של הבנייה כדי לשלם את מה שאתם יכולים לשלם לאורך השנים.

תכנון נכון של משכנתא לבניית בית פרטי יביא בחשבון את הסכום שיש ברשותכם כרגע, את העלויות הצפויות של הבנייה, כספים שעשויים להשתחרר בשנים הקרובות ושיוכלו לשמש למשכנתא (אם תרצו) ובהתאם יבנה התמהיל המתאים עבורכם.

 

לפני נטילת משכנתא לבניית בית פרטי

אחת הטעויות שיותר מדי בונים עושים היא לתכנן את הבית, להתחיל להוציא את הכספים מההון העצמי ורק אז להתחיל לברר על משכנתא לבנייה עצמית.
התחלת הבנייה בלי לדעת מה מצבכם הכלכלי ומה הסכום שהבנק יסכים לתת לכם עלולה להיות טעות וזאת בשל מספר סיבות:

לפני נטילת משכנתא לבניית בית פרטי

סיבה ראשונה – חישוב לא נכון של הסכום שברשותכם

על פניו הבנק יכול לתת לכם סכום של עד 70% מגובה עלות הבנייה על פי הערכת שמאי.
את 30 האחוזים הנוספים יהיה עליכם להשלים בעצמכם.
ישנם בונים אשר חושבים בטעות כי הסכום שברשותם משמש את 30 האחוזים ומשם הבנק ישלים ל-100%.
זהו חישוב לא נכון ורק לאחר הערכת שמאי אפשר יהיה לדעת מהו הסכום שהבנק יסכים לתת לכם.

הדרך הנכונה ליטול משכנתא לבנייה עצמית היא קודם כל לבחון מהי יכולת ההחזר שלכם, לבחון מהו ההון שעומד לרשותכם ולאחר מכן לפנות לקבלת אישור עקרוני למשכנתא.

סיבה שנייה – התקדמות בתהליך מצמצמת את הגמישות

יציאה מנקודת הנחה כי הבנק יסכים לתת משכנתא מסוימת עלולה להוביל לתכנון בית שלא יתאים ליכולות הכלכליות שלכם.
ללא בדיקה מקדמת אתם עלולים לתכנן את הבית כך שיתאים להחזרים ולמשכנתא שלא בטוח שתהיה לכם.
ככל שתתקדמו בתהליך כך תצמצמו את גמישות השינויים בתקציב שלכם ותמצאו כי אתם צריכים להשלים כספים או ליטול הלוואות נוספות (וכבדות).

הדרך הנכונה היא לדעת קודם כל מה התקציב שעומד לרשותכם ורק אז להתחיל את התכנון.
כמובן, אין שום מניעה לתכנן את בית החלומות אלא להפך, אך אתם צריכים ליידע את האדריכל/ית בסכום העומד לרשותכם.

סיבה שלישית – בחישוב נכון יישאר לכם כסף גם לגינה

החלום בבניית בית פרטי אינו מסתיים בגבולות הבית בלבד וממשיך לגינה יפה עם עצים, שיחים ואולי פינת ירק.
חישוב נכון של הכספים שיש ברשותכם ותכנון משלב הפיתוח יאפשר לכם לסיים את התהליך כשיש לכם מספיק כסף לא רק לבית, למטבח ולרחבת הכניסה אלא גם לריהוט, לגינה ולחלומות נוספים.

הדרך הנכונה לדעת כמה תעלה הבנייה וכל מה שסביבה מתחילה בתכנון נכון.
יש להתחיל בתכנון התקציב ובהתאם לתכנן את הבנייה.

 

שאלות בנושא משכנתא לבניית בית פרטי:

כדאי להוציא אישור עקרוני כבר בתחילת הדרך (עוד לפני קבלת היתר הבנייה). האישור לא מחייב אתכם לקחת את המשכנתא וגם לא לפנות לבנק שסיפק אותו אך הוא ייתן לכם הבנה מהו הסכום שיוכל לעמוד לרשותכם. רוצים ללמוד עוד על כך? כנסו לאתר ותכננו תהליך חכם של נטילת משכנתא לבנייה עצמית.

באופן כללי אם אתם מתכננים לבנות את ביתכם הראשון ואין ברשותכם נכס נוסף תוכלו לקבל מהבנק משכנתא לבניית בית פרטי עד לגובה של 70% מעלות הבניה כפי שזו תוערך על פי השמאי. שימו לב שבתכנון נכון תוכלו להגיע למצב שיישאר לכם גם כסף לגינה יפה.

חשוב לדעת כי תכנון נכון של משכנתא לבנייה עצמית יכול להשפיע בצורה מכרעת על החיים הכלכליים שלכם. ככל שתקדימו לתכנן את המשכנתא שלכם ולקבל החלטות כלכליות כך תוכלו לבנות בצורה אשר תתאים לסגנון החיים שלכם.

 

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

גלילה למעלה