משפחה לפני קניית בית חדש מקבלן

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

סיפור המספר את התהליך שעברה משפחה משלב הרצון לקניית בית חדש מקבלן ועד לקנייה ממש והתשלום.
פנתה אלי משפחה צעירה זוג צעיר ותינוקת שרצו לקנות את הבית הראשון שלהם.
הם בחרו לקנות בית חדש מהקבלן. הם מצאו את הבית שאותו הם רוצים לקנות הם ידעו לתאר איך הבית יראה בסיום הבנייה וגם ידעו כמה רוצה הקבלן אך הם לא ידעו איך כדאי להם להמשיך ומהם הצעדים הבאים.

אני כל כך שמחתי שהם פנו אלי לפני שהם חתמו על החוזה שיכולנו לבחון האם קניית הבית הזה מתאימה להם האם יכולים לעמוד בסכום הקנייה, בתשלומים החודשיים ואיך קניית הבית משפיעה על איכות החיים שלהם.

הצעד הראשון הייתה פגישה בה נפרשו הרצונות הצרכים והיכולות. בפעם הראשונה הסתבר להם שבקניית בית ישנם הוצאות נוספות מעבר לסכום הקנייה. שלא ניתן לקבל מהבנק כל סכום. שניתן להתאים את גובה התשלום החודשי בהתאם לצרכים ,שהתשלום החודשי לא חייב להיות קבוע לאורך כל התקופה, ודבר נוסף, שבמשך השנה וחצי הקרובות עד שבניית הבית תסתיים הם ישלמו שכ"ד ואת הלוואת המשכנתא במקביל.

המשכנו בברור הסכום העומד לרשותם (מהו ההון העצמי) אותו הסכום שנשאר מהחתונה והם שמו אותו בצד, המתנות מההורים ותוכנית החיסכון שתמיד אמרו שהיא מיועדת לקניית הבית.

הצעד הבא היה לברר מול הבנק מהו הסכום שאותו הם יכולים לקבל כהלוואת משכנתא. הוגשו בקשות לאישור עקרוני.

כשהתקבלו האישורים ישבנו לבחון האם ניתן לעמוד בקניית הנכס.

האם הם יכולים לגייס את הסכום הנדרש, ומהו גובה התשלום החודשי בו יוכלו לעמוד בתקופת הבנייה כשהם נדרשים לשלם גם שכ"ד ומהו התשלום החודשי המתאים להם להמשך.

מה שראינו היה כי יחסרו להם כ- ₪100,000 לסיום הבנייה בעוד כשנה וחצי כ- ₪60,000 מהסכום הראשוני שביקש הקבלן ועוד כ- ₪40,000 לעלויות נוספות (עלויות קנייה – עו"ד, עלויות משכנתא – פתיחת תיק, נוטריון, משכון, שמאי, רישום משכנתא, עלויות נוספות בעקבות שינויים ותוספות, והערכה לתוספת ההצמדות למדד תשומות הבנייה).

בחנו את ההשלכות של התוספות השונות שהם חשבו להוסיף בדירה ומהו הסכום הנדרש למימון כל שינוי או תוספת (תוספת תריסים חשמליים, החלפת מטבח, שינוי אמבטיות, שדרוג הקרמיקה, הכנות למערכת מיזוג) לאחר בחינה זו נבחרו התוספות שעליהן לא ניתן או לא רוצים לוותר.

ישבנו ובנינו תוכנית לגיוס הסכום. סוכם כי מרבית הסכום יגיע מקרן השתלמות שאמורה להשתחרר בעוד כשנה. יתרת הסכום תגיע מתוכנית חיסכון בהפקדה חודשית.

מכאן הם פנו לעו"ד מטעמם שיבחן את החוזה והמשיכו לחתימה.

במקביל עבדנו על בניית תמהיל המשכנתא (על בחירת המסלולים והתקופות של תתי ההלוואות).

היה לי חשוב להתאים את המשכנתא לצרכים ולרצונות המיוחדים שלהם ומצד שני שעלויות המשכנתא יהיו נמוכות ככל הניתן.

נבחנו האפשרויות השונות ועם התמהיל הנבחר החל מו"מ מול הבנקים במטרה לקבל את ההצעה הטובה ביותר. לאחר מו"מ שנמשך כשבועיים נפגשנו לבחירת ההצעות הסופיות ונבחר הבנק בו תילקח הלוואת המשכנתא.

קבענו פגישה בבנק בפגישה זו נפתח תיק ההלוואה והם קיבלו מספר משימות שאותן ביצעו ותוך כשבוע קיבלו אישור על המשכנתא.

הם בחרו להעביר לקבלן כ- %80 מערך הבית בשלב קבלת המשכנתא וזאת במטרה להקטין את עלויות ההצמדה למדד תשומות הבניה. מה שהתאפשר להם מאחר ובפרויקט זה היה בנק מלווה שאיפשר את קבלת כל סכום המשכנתא בכל שלב ולא בהתאם להתקדמות הבניה.

התהליך שעברה המשפחה איפשר לה להתכונן לכל שלב בתהליך. נתן לה תמונה אמיתי של המצב. והיא הגיע לשלב סיום הבנייה מוכנה עם כל הסכום הנדרש ללא חשש, הפתעה או צורך מגיוס כספים לא מתוכניים.

גלילה למעלה