מתי חשוב להיעזר בייעוץ שניתן בבנק בנוגע למשכנתא?

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

אני רוצה להתחיל בשאלה "מה צריך לתת לך ייעוץ משכנתא?" מרבית הנשאלים עונים :

 1. לעזור לי לבחור את המשכנתא המתאימה לי
 2. לעזור לי לקחת משכנתא רווחית – שבה אני משלם כמה שפחות על הכסף שאני מקבל (בתשלומים החודשיים ובסה"כ שאני מחזיר לבנק)
 3. לעזור לי בכדי שתהליך לקיחת המשכנתא יהיה מהיר וקל

נשאלת השאלה האם ייעוץ המשכנתא הניתן בבנק נותן לך אותם? האם אתה מקבל מענה על כל שלושת החלקים?

1. האם הוא עוזר לך לבחור את המשכנתא המתאימה לך?

בכדי לבחור את המשכנתא המתאימה יש לבחון את היכולת הכלכלית, הצרכים האישיים והשאיפות.

חשוב לבחור משכנתא שהיא מתאימה למצב עכשיו אך גם להסתכל על העתיד בכדי שתשלומי המשכנתא יתאימו עכשיו ולא יפגעו באיכות החיים בהמשך.

מספיק בהליכה אחת לבנק לקבלת אישור העקרוני בכדי להבין שכל השאלות ששואל יועץ המשכנתאות (נציג הבנק ) מכוונות להבטחת החזר ההלוואה ולא בטובת לוקח המשכנתא –

כמה שאלות לדוגמא שיכולות להבהיר את הנושא:

  • מהי גובה ההכנסה ?
   הבנק רוצה לדעת האם ההכנסה שלך מספקת לתשלום קבוע של המשכנתא. אבל הוא לא שואל האם יש צפי לשינוי מקום עבודה או גובה ההכנסה.
   לדוגמא מצבים בהם קיים חוזה העסקה לתקופה של מספר שנים שבסיומו תיתכן פגיעה בגובה ההכנסה שכיחים מאוד.
   התייחסות למצבים ידועים אילו מאפשרת תכנון נכון של המשכנתא ויכולת עמידה בתשלומים גם אם יבואו שינויים אילו.
  • כמה ילדים מתחת לגיל 18 יש ?
   הבנק רוצה לדעת האם תוכל לעמוד בהוצאות גידול הילדים. אבל אם אין לך ילדים עכשיו או שמתוכננים עוד כמה בעתיד הקרוב אילו שאלות שיועץ המשכנתאות בבנק לא שואל – חשוב לקחת בחשבון הוצאות עתידיות שיכולות להשפיע על ההכנסה הפנויה (הכסף שיישאר להוצאות השוטפות) במידה ויש תכנון להגדלת ההוצאות חשוב להתייחס עליהן בבחירת המשכנתא.
  • תשלומי מזונות?
   הבנק מתייחס לתשלומי המזונות כהכנסה נוספת במידה ומקבלים או כהוצאה במידה ומשלמים אך הוא לא מתייחס למתי מסתיימים תשלומים אילו.
   למקבל המזונות – סיום תשלומי המזונות יקטינו משמעותית את ההכנסה ולמשלם המזונות הפוך סיום תשלום המזונות יגדיל משמעותית את ההכנסה. לשני המצבים חשוב מאוד להתייחס בזמן לקיחת המשכנתא.
   התייחסות לשאלות אילו ולשאלות נוספות מאפשרת בניית תמהיל משכנתא מותאם ואישי המאפשר תשלומי משכנתא שאינם הופכים עם השנים לקושי ופגיעה באיכות החיים.

2. האם הבנק עוזר לך לקחת משכנתא רווחית?

הבנק הינו עסק שרוצה להיות בעצמו ריווחי ולהרוויח כמה שיותר, כשהרווחים שלו מהלוואת המשכנתא מגיעים מתשלומי המשכנתא השונים וכדי להגדיל את הרווחיות הבנק צריך שמשלמי המשכנתאות ישלמו כמה שיותר ולעומת זאת לך יש את הרצון לשלם כמה שפחות.

עכשיו כבר יותר קל לך לענות, כבר ברור לך, שלך ולבנק אינטרסים שונים.

אם האינטרסים שונים וממש הפוכים די ברור למה התמהילים המומלצים ע"י הבנק יהיו מאוד ריווחים לבנק והרבה פחות ריווחים לך.

3. הגענו לחלק השלישי, לעזור לי בכדי שתהליך לקיחת המשכנתא יהיה קל ומהיר

כשמגיעים לשלב בו נבחר הבנק בו תילקח המשכנתא השלב בו חותמים על המשכנתא ולפני קבלת הכספים זהו החלק שבו לך ולבנק ישנו אינטרס משותף, שני הצדדים מעוניינים לסיים את תהליך לקיחת המשכנתא כמה שיותר מהר. כל צד מסיבותיו שלו.

רק בשלב זה הבנק ינסה להקל ולקצר לך את השלב הזה בלקיחת המשכנתא ע"י טופס שילווה אותך בשלבים השונים הנדרשים לעשות לאחר חתימה, ע"י שיתופי פעולה עם עו"ד ו/או גורמים נוספים בכדי לקצר את הצורך להגיע למשרדי ההמשלה השונים וע"י הצעות לביטוחים שאמורות להקל עליך (אך לעיתים יעלו לך יותר).

לסיכום- חשוב להיעזר בייעוץ הניתן בבנק רק אחרי שיודעים בדיוק מה רוצים, מהו התמהיל שהכי מתאים והכי ריווחי .

אם נתקלת בשאלות או התלבטויות, ניתן ליצור קשר לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות וללא תשלום

בטלפון 052-5900403 , או בדוא"ל info@isaving.co.il

גלילה למעלה