מתי חשוב להיעזר בייעוץ שניתן בבנק בנוגע למשכנתא?

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

אני רוצה להתחיל בשאלה "מה צריך לתת לך ייעוץ משכנתא?" מרבית הנשאלים עונים :

 1. לעזור לי לבחור את המשכנתא המתאימה לי
 2. לעזור לי לקחת משכנתא רווחית – שבה אני משלם כמה שפחות על הכסף שאני מקבל (בתשלומים החודשיים ובסה"כ שאני מחזיר לבנק)
 3. לעזור לי בכדי שתהליך לקיחת המשכנתא יהיה מהיר וקל

נשאלת השאלה האם ייעוץ המשכנתא הניתן בבנק נותן לך אותם? האם אתה מקבל מענה על כל שלושת החלקים?

1. האם הוא עוזר לך לבחור את המשכנתא המתאימה לך?

בכדי לבחור את המשכנתא המתאימה יש לבחון את היכולת הכלכלית, הצרכים האישיים והשאיפות.

חשוב לבחור משכנתא שהיא מתאימה למצב עכשיו אך גם להסתכל על העתיד בכדי שתשלומי המשכנתא יתאימו עכשיו ולא יפגעו באיכות החיים בהמשך.

מספיק בהליכה אחת לבנק לקבלת אישור העקרוני בכדי להבין שכל השאלות ששואל יועץ המשכנתאות (נציג הבנק ) מכוונות להבטחת החזר ההלוואה ולא בטובת לוקח המשכנתא –

כמה שאלות לדוגמא שיכולות להבהיר את הנושא:

  • מהי גובה ההכנסה ?
   הבנק רוצה לדעת האם ההכנסה שלך מספקת לתשלום קבוע של המשכנתא. אבל הוא לא שואל האם יש צפי לשינוי מקום עבודה או גובה ההכנסה.
   לדוגמא מצבים בהם קיים חוזה העסקה לתקופה של מספר שנים שבסיומו תיתכן פגיעה בגובה ההכנסה שכיחים מאוד.
   התייחסות למצבים ידועים אילו מאפשרת תכנון נכון של המשכנתא ויכולת עמידה בתשלומים גם אם יבואו שינויים אילו.
  • כמה ילדים מתחת לגיל 18 יש ?
   הבנק רוצה לדעת האם תוכל לעמוד בהוצאות גידול הילדים. אבל אם אין לך ילדים עכשיו או שמתוכננים עוד כמה בעתיד הקרוב אילו שאלות שיועץ המשכנתאות בבנק לא שואל – חשוב לקחת בחשבון הוצאות עתידיות שיכולות להשפיע על ההכנסה הפנויה (הכסף שיישאר להוצאות השוטפות) במידה ויש תכנון להגדלת ההוצאות חשוב להתייחס עליהן בבחירת המשכנתא.
  • תשלומי מזונות?
   הבנק מתייחס לתשלומי המזונות כהכנסה נוספת במידה ומקבלים או כהוצאה במידה ומשלמים אך הוא לא מתייחס למתי מסתיימים תשלומים אילו.
   למקבל המזונות – סיום תשלומי המזונות יקטינו משמעותית את ההכנסה ולמשלם המזונות הפוך סיום תשלום המזונות יגדיל משמעותית את ההכנסה. לשני המצבים חשוב מאוד להתייחס בזמן לקיחת המשכנתא.
   התייחסות לשאלות אילו ולשאלות נוספות מאפשרת בניית תמהיל משכנתא מותאם ואישי המאפשר תשלומי משכנתא שאינם הופכים עם השנים לקושי ופגיעה באיכות החיים.

2. האם הבנק עוזר לך לקחת משכנתא רווחית?

הבנק הינו עסק שרוצה להיות בעצמו ריווחי ולהרוויח כמה שיותר, כשהרווחים שלו מהלוואת המשכנתא מגיעים מתשלומי המשכנתא השונים וכדי להגדיל את הרווחיות הבנק צריך שמשלמי המשכנתאות ישלמו כמה שיותר ולעומת זאת לך יש את הרצון לשלם כמה שפחות.

עכשיו כבר יותר קל לך לענות, כבר ברור לך, שלך ולבנק אינטרסים שונים.

אם האינטרסים שונים וממש הפוכים די ברור למה התמהילים המומלצים ע"י הבנק יהיו מאוד ריווחים לבנק והרבה פחות ריווחים לך.

3. הגענו לחלק השלישי, לעזור לי בכדי שתהליך לקיחת המשכנתא יהיה קל ומהיר

כשמגיעים לשלב בו נבחר הבנק בו תילקח המשכנתא השלב בו חותמים על המשכנתא ולפני קבלת הכספים זהו החלק שבו לך ולבנק ישנו אינטרס משותף, שני הצדדים מעוניינים לסיים את תהליך לקיחת המשכנתא כמה שיותר מהר. כל צד מסיבותיו שלו.

רק בשלב זה הבנק ינסה להקל ולקצר לך את השלב הזה בלקיחת המשכנתא ע"י טופס שילווה אותך בשלבים השונים הנדרשים לעשות לאחר חתימה, ע"י שיתופי פעולה עם עו"ד ו/או גורמים נוספים בכדי לקצר את הצורך להגיע למשרדי ההמשלה השונים וע"י הצעות לביטוחים שאמורות להקל עליך (אך לעיתים יעלו לך יותר).

לסיכום- חשוב להיעזר בייעוץ הניתן בבנק רק אחרי שיודעים בדיוק מה רוצים, מהו התמהיל שהכי מתאים והכי ריווחי .

אם נתקלת בשאלות או התלבטויות, ניתן ליצור קשר לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות וללא תשלום

בטלפון 052-5900403 , או בדוא"ל info@isaving.co.il

Scroll to Top
דילוג לתוכן