הצעדים שתרצו לנקוט בדרך לנטילת משכנתא לבניה

מאמרים נוספים

הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא?

דירה בהנחה מביאה בשורה לאחר תקופה בה לא היה ברור מה עתיד לבוא לאחר מחיר למשתכן. גם כאן, מתקיימת הגרלה אחת לתקופה ובמאמר זה אסקור כיצד יש להתנהל לאחר קבלת תוצאות ההגרלה. בחודש מרץ 2022 נפתחה ההגרלה הראשונה בה יוצעו 10,000 דירות ב-31 יישובים בארץ. בהגרלה זו המשתתפים יכולים לבחור השתתפות בשלושה יישובים מתוך הרשימה וההודעה לזוכים תישלח במהלך חודש מאי. המשתתפים, בין אם הם זכו ובין אם לא, יקבלו הודעה על כך בדוא"ל ובאפשרותם

להמשך קריאה »
השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה

השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה

השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה תוכנית דירה בהנחה יצאה לדרך והיא אמנם דומה לתוכנית למשתכן, אך היא מגיעה עם שינויים קלים. כמו בתוכנית הקודמת, גם הפעם השלב הראשון הוא הוצאת תעודת זכאות ולאחריה הגיע הזמן להירשם להגרלה הקרובה. במאמר זה אתמקד בשלב ההרשמה. מה חשוב לדעת לפני שנרשמים להגרלות השונות? תעודת הזכאות פותחת את השער להרשמה להגרלות דירה בהנחה. התעודה תקפה לשנה ואיתה אפשר להירשם להגרלה הקרובה ולאלו שאחריה. ההרשמה רלוונטית

להמשך קריאה »
דירה בהנחה

מחיר למשתכן -> דירה בהנחה

מחיר למשתכן ⇐ דירה בהנחה כבר זמן מה שאנחנו יודעים כי תוכנית מחיר למשתכן לא ממשיכה את דרכה ותוהים מה יהיה הלאה. עכשיו, אנחנו נחשפים לתוכנית החדשה – דירה בהנחה. דירה בהנחה מתבססת במידה מסוימת על התוכנית הקודמת וגם כאן המתעניינים יסתמכו על זכייה בהגרלה כדי ליהנות מההנחה. ב-20.03.22 תיפתח ההרשמה להגרלה הראשונה וזה הזמן להזדרז ולהוציא תעודת זכאות. התעודה תשמש להגרלה הקרובה ולאלו שיבואו אחריה (האישור תקף למשך שנה).   מהי תוכנית דירה בהנחה?

להמשך קריאה »
משכנתא לבנייה – הדרך להימנע מחריגה של רבע מיליון שקלים

משכנתא לבנייה – הדרך להימנע מחריגה של רבע מיליון שקלים

יותר מ-80% מהבונים חורגים בתקציב הבניה שהגדירו לעצמם. החריגה גורמת לבתים לא גמורים עד הסוף, גדרות שלא נבנות, רטיבות שמופיעה לאחר המעבר וגם ללחץ נפשי גדול. החריגה הממוצעת עומדת על 240 אלף ₪. בכתבה זו אני רוצה לבחון מה גורם לחריגה וכיצד ניתן להימנע ממנה. כמעט כל משפחה אשר מגיעה אלי לייעוץ משכנתא לבניה יודעת בערך כמה כסף יש ברשותה לצורך הבניה. רבים חושבים שהם יתחילו את הפרויקט עם הכסף שיש ברשותם ולאחר מכן, כשתגיע

להמשך קריאה »
בחינת הפנסיה

בחינת הפנסיה והגדלתה

בין אם מועד הפנסיה קרוב ובין אם הוא רחוק, יום אחד תרצו לפרוש והיום תרצו לוודא שבעתיד יהיו לכם מספיק כספים. הליך בחינת הפנסיה והגדלתה מאפשר לכם לוודא כי הכספים שלכם נמצאים במסלול המתאים ביותר עבורכם וכי בבוא היום תוכלו לחיות את חייכם בהתאם לציפיות. בחינת הפנסיה והגדלתה צריכה להתבצע בשלב מוקדם ככל האפשר. אם עוד לא ביצעתם תכנון פנסיוני, זה הזמן לבחון את הנתונים, לבצע שיקולים שונים (לרבות שיקולי מס, צרכים אישיים ועוד) ולקבוע

להמשך קריאה »
קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה

קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה

חלק משמעותי מתהליך ייעוץ כלכלת המשפחה נוגע לקביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית. הדרך לא תמיד פשוטה, לפעמים היא מתחילה בהיסוסים, אך כשהתמונה ברורה התוצאות מתחילות להגיע והמשפחה מתחילה לסגור את החובות (כולל מינוס בבנק), לחסוך ולחיות ברווחה כלכלית. קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה מתבצעת בשיתוף פעולה מלא. בשלב מוקדם המשפחה תדע לאן היא יכולה להגיע, תוך כמה זמן וכיצד. הצעדים שיבחרו יתאימו תמיד לאופי המשפחתי, לדרישות האישיות, למצב הנוכחי ולמצב הרצוי.   מה זה

להמשך קריאה »

בין אם אתם רק חולמים לבנות את ביתכם בעתיד הקרוב ובין אם כבר התחלתם לתכנן את בית החלומות, ככל הנראה אתם בדרך לנטילת משכנתא לבניה.
הפעם אני רוצה להציג בפניכם את הכלים שיעזרו לכם לבנות בצורה חכמה יותר מבחינה כלכלית.

מזה כמעט עשור שאני מלווה משפחות אשר בוחרות לבנות את בתיהן ופעם אחר פעם אני מגלה שיותר מדי משפחות מגיעות למצב שהן לא גומרות את הבניה כפי שתכננו.
חלק לא מצליחות לסיים את הבית בשל שיקולי התקציב ואחרות לוקחות עוד הלוואות בנוסף למשכנתא.
מצב זה מוביל לקושי כלכלי ולא פעם גם להכבדה על הזוגיות והחיים בבית לאחר המעבר.

צעדים בדרך לנטילת משכנתא לבניה

משכנתא לבניה שונה ממשכנתא רגילה וכבר כתבתי על כך לא מעט (למשל במאמר: משכנתא לבנייה עצמית).
אחוזי המימון עשויים להיות נמוכים יותר, הכספים לא נמשכים בפעם אחת, הם ניתנים לכם באופן ישיר ולא לבעל המקצוע ואתם צריכים לנהל את כל הפרויקט בצורה כלכלית נבונה.

ברור לי שיכולות להיות לכם שאלות רבות לגבי משכנתא לבניה ולגבי הבניה באופן כללי.
אתם עומדים לקבל שלל החלטות ואלו ישפיעו לא רק על המבנה שתגורו בו אלא על החיים הכלכליים שלכם, לפחות למשך 20 השנים הקרובות.

כיוון שנתקלתי במשפחות רבות מבולבלות, החלטתי לעשות סדר בעניינים ולאפשר למי שבונה או מתכוון לבנות, לשאול שאלות ולקבל טיפים בקלות.
הקמתי קבוצת ווטסאפ כדי לאפשר לכם לעשות צעד אחד בטוח בדרך לנטילת משכנתא לבניה.
קבוצת הווטסאפ: "דרך הכסף – בונים בית אחרת" זמינה עבורך בלחיצה אחת כאן:

צעדים בדרך לנטילת משכנתא לבניה

משכנתא לבניה לאלו שכבר צריכים להתקדם

אם קבוצת הווטסאפ כבר לא ממש בשבילכם ואם כבר מצאתם את היישוב בו תרצו לבנות, רכשתם מגרש או תכננתם כבר את הבית, תוכלו גם לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות.
אני מאמינה כי חשוב לראות את התמונה הכלכלית מוקדם ככל האפשר.

ככל שיהיה לכם ברור יותר מהם הצעדים הבאים ומה עליכם לעשות כדי לסיים את הפרויקט כפי שתכננתם אותו, כך הסיכוי שתסיימו את הבניה על פי התוכניות ובהתאם ליכולות הכלכליות שלכם, עולה.
אני מזמינה אתכם לקבוע פגישה לבחינת המצב הנוכחי והבהרת התמונה וכל זאת ללא עלות.

לקביעת השעה שנוחה לכם, צרו קשר או שלחו הודעה למספר: 052-5900403

עוד המלצות וטיפים על משכנתא לבניה

היום יש הרבה ידע ברשת, בווטסאפ ובייעוץ אישי כך שאתם יכולים להבטיח לעצמכם שתתחילו את הפרויקט שלכם ברגל ימין ותסיימו אותו בהצלחה.
בנוסף לכך, תמיד כדאי לבדוק כי אתם מבצעים את הפעולות הבאות:

עוד המלצות וטיפים על משכנתא לבניה

כבר בתחילת הדרך ואם אפשר אז אפילו לפני בחירת המגרש לבניה, כדאי שתבדקו את היכולות הכלכליות שלכם.
אספו את הניירת (אם צריך), בחנו כמה כסף אתם מוציאים מדי חודש וכמה אתם מכניסים.
היו כנים וחשבו האם ההוצאות או ההכנסות עומדים להשתנות (למשל, ילדים שעוברים לגן עירייה או צפי לקידום בעבודה או לידה של ילד נוסף).

ככל שתדעו כמה כסף אתם יכולים להוציא בכל חודש על משכנתא לבניה כך הסיכוי שתצליחו לקבל את המשכנתא המתאימה לכם יעלה.
אתם רוצים להתאים את המשכנתא לחיים שלכם ולא את החיים שלכם להתחייבויות כלכליות כבדות.

הקדימו לתכנן את המשכנתא

ככל שתקדימו לתכנן את המשכנתא שלכם כך הסיכוי שתקבלו את הסכום שאתם צריכים ותנאים טובים יותר יעלה.
ככל ששלבי הבניה מתקדמים כך יש לכם פחות הזדמנויות כלכליות.
ברגע שתדעו כמה כסף יעמוד לרשותכם למען הבניה תוכלו לתכנן את בית החלומות הנכון ביותר מבחינתכם.

אם אפשר, עדיף לתכנן את המשכנתא עוד לפני רכישת המגרש, אך אם כבר קניתם אותו ואפילו אם תכננתם את הבית ועוד לא קיבלתם אישור למשכנתא, זה הזמן לעשות זאת.

קבלו אישור עקרוני משכנתא

אל תצאו מנקודת הנחה שהבנקים ישמחו לתת לכם משכנתא.
יותר מ- 10% מלוקחי המשכנתא מגלים שהבנק מאשר להם סכומים נמוכים ממה שהם תיכננו.
אתם לא רוצים להגיע לסיטואציה בה לא מאשרים לכם משכנתא או שהסכום שמאשרים לכם נמוך מזה שאתם צריכים. הקדימו להוציא אישור עקרוני והקפידו לחדש אותו כל מספר חודשים עד שתתחילו להוציא את הכספים הראשוניים.

ברוב הגדול של המקרים, אישור עקרוני אומר שתוכלו לבנות את הבית בתקציב המתוכנן והבנק יאשר לכם משכנתא.
כדאי לדעת כי אפשר להוציא את האישור העקרוני במקום אחד ולגשת לנטילת משכנתא לבניה בבנק אחר.

 

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

גלילה למעלה