הצעדים שתרצו לנקוט בדרך לנטילת משכנתא לבניה

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

בין אם אתם רק חולמים לבנות את ביתכם בעתיד הקרוב ובין אם כבר התחלתם לתכנן את בית החלומות, ככל הנראה אתם בדרך לנטילת משכנתא לבניה.
הפעם אני רוצה להציג בפניכם את הכלים שיעזרו לכם לבנות בצורה חכמה יותר מבחינה כלכלית.

מזה כמעט עשור שאני מלווה משפחות אשר בוחרות לבנות את בתיהן ופעם אחר פעם אני מגלה שיותר מדי משפחות מגיעות למצב שהן לא גומרות את הבניה כפי שתכננו.
חלק לא מצליחות לסיים את הבית בשל שיקולי התקציב ואחרות לוקחות עוד הלוואות בנוסף למשכנתא.
מצב זה מוביל לקושי כלכלי ולא פעם גם להכבדה על הזוגיות והחיים בבית לאחר המעבר.

צעדים בדרך לנטילת משכנתא לבניה

משכנתא לבניה שונה ממשכנתא רגילה וכבר כתבתי על כך לא מעט (למשל במאמר: משכנתא לבנייה עצמית).
אחוזי המימון עשויים להיות נמוכים יותר, הכספים לא נמשכים בפעם אחת, הם ניתנים לכם באופן ישיר ולא לבעל המקצוע ואתם צריכים לנהל את כל הפרויקט בצורה כלכלית נבונה.

ברור לי שיכולות להיות לכם שאלות רבות לגבי משכנתא לבניה ולגבי הבניה באופן כללי.
אתם עומדים לקבל שלל החלטות ואלו ישפיעו לא רק על המבנה שתגורו בו אלא על החיים הכלכליים שלכם, לפחות למשך 20 השנים הקרובות.

כיוון שנתקלתי במשפחות רבות מבולבלות, החלטתי לעשות סדר בעניינים ולאפשר למי שבונה או מתכוון לבנות, לשאול שאלות ולקבל טיפים בקלות.
הקמתי קבוצת ווטסאפ כדי לאפשר לכם לעשות צעד אחד בטוח בדרך לנטילת משכנתא לבניה.
קבוצת הווטסאפ: "דרך הכסף – בונים בית אחרת" זמינה עבורך בלחיצה אחת כאן:

צעדים בדרך לנטילת משכנתא לבניה

משכנתא לבניה לאלו שכבר צריכים להתקדם

אם קבוצת הווטסאפ כבר לא ממש בשבילכם ואם כבר מצאתם את היישוב בו תרצו לבנות, רכשתם מגרש או תכננתם כבר את הבית, תוכלו גם לקבוע פגישת ייעוץ ללא עלות.
אני מאמינה כי חשוב לראות את התמונה הכלכלית מוקדם ככל האפשר.

ככל שיהיה לכם ברור יותר מהם הצעדים הבאים ומה עליכם לעשות כדי לסיים את הפרויקט כפי שתכננתם אותו, כך הסיכוי שתסיימו את הבניה על פי התוכניות ובהתאם ליכולות הכלכליות שלכם, עולה.
אני מזמינה אתכם לקבוע פגישה לבחינת המצב הנוכחי והבהרת התמונה וכל זאת ללא עלות.

לקביעת השעה שנוחה לכם, צרו קשר או שלחו הודעה למספר: 052-5900403

עוד המלצות וטיפים על משכנתא לבניה

היום יש הרבה ידע ברשת, בווטסאפ ובייעוץ אישי כך שאתם יכולים להבטיח לעצמכם שתתחילו את הפרויקט שלכם ברגל ימין ותסיימו אותו בהצלחה.
בנוסף לכך, תמיד כדאי לבדוק כי אתם מבצעים את הפעולות הבאות:

עוד המלצות וטיפים על משכנתא לבניה

כבר בתחילת הדרך ואם אפשר אז אפילו לפני בחירת המגרש לבניה, כדאי שתבדקו את היכולות הכלכליות שלכם.
אספו את הניירת (אם צריך), בחנו כמה כסף אתם מוציאים מדי חודש וכמה אתם מכניסים.
היו כנים וחשבו האם ההוצאות או ההכנסות עומדים להשתנות (למשל, ילדים שעוברים לגן עירייה או צפי לקידום בעבודה או לידה של ילד נוסף).

ככל שתדעו כמה כסף אתם יכולים להוציא בכל חודש על משכנתא לבניה כך הסיכוי שתצליחו לקבל את המשכנתא המתאימה לכם יעלה.
אתם רוצים להתאים את המשכנתא לחיים שלכם ולא את החיים שלכם להתחייבויות כלכליות כבדות.

הקדימו לתכנן את המשכנתא

ככל שתקדימו לתכנן את המשכנתא שלכם כך הסיכוי שתקבלו את הסכום שאתם צריכים ותנאים טובים יותר יעלה.
ככל ששלבי הבניה מתקדמים כך יש לכם פחות הזדמנויות כלכליות.
ברגע שתדעו כמה כסף יעמוד לרשותכם למען הבניה תוכלו לתכנן את בית החלומות הנכון ביותר מבחינתכם.

אם אפשר, עדיף לתכנן את המשכנתא עוד לפני רכישת המגרש, אך אם כבר קניתם אותו ואפילו אם תכננתם את הבית ועוד לא קיבלתם אישור למשכנתא, זה הזמן לעשות זאת.

קבלו אישור עקרוני משכנתא

אל תצאו מנקודת הנחה שהבנקים ישמחו לתת לכם משכנתא.
יותר מ- 10% מלוקחי המשכנתא מגלים שהבנק מאשר להם סכומים נמוכים ממה שהם תיכננו.
אתם לא רוצים להגיע לסיטואציה בה לא מאשרים לכם משכנתא או שהסכום שמאשרים לכם נמוך מזה שאתם צריכים. הקדימו להוציא אישור עקרוני והקפידו לחדש אותו כל מספר חודשים עד שתתחילו להוציא את הכספים הראשוניים.

ברוב הגדול של המקרים, אישור עקרוני אומר שתוכלו לבנות את הבית בתקציב המתוכנן והבנק יאשר לכם משכנתא.
כדאי לדעת כי אפשר להוציא את האישור העקרוני במקום אחד ולגשת לנטילת משכנתא לבניה בבנק אחר.

 

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

גלילה למעלה