שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »
שלבים לבניית בית

28 שלבים לבניית בית – שיטת דרך הכסף – בונים בית אחרת

דרך הכסף – בונים בית אחרת 28 שלבים לבניית בית    הצ'ק ליסט מפרט צעד אחרי צעד  אילו פעולות עליכם לעשות כדי להצליח בבניית הבית שלכם.  עבודה נכונה ומסודרת תאפשר לכם לבנות את הבית שאתם חולמים  בלי לקרוס כלכלית או להיכנס לחובות ותחסוך לכם לחצים והרבה מאוד כסף בתהליך.  יש לכם שאלות או התלבטויות הקשורות בבניית הבית שלכם, מוזמנים להצטרף לקבוצת הווטסאפ "דרך הכסף- בונים בית אחרת" להצטרפות לקבוצה לחצו על הקישור –  https://l5k.me/cn1hH    

להמשך קריאה »

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים.

בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא.

שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים

השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל את החלק במסלול זה לעד שליש (1/3) מסכום המשכנתא. את המהלך קידם ח"כ שלמה קרעי והשינוי אומר שהמגבלה היחידה שתהיה היא לקחת עד שליש (1/3) מסכום המשכנתא במסלול של ריבית קבועה.

משמעות השינוי גדולה והחלטה זו יכולה לחסוך לנוטלי המשכנתאות הרבה מאד כסף. לצד זאת יש לציין כי מדובר בסיכון שיכול להיות ברגע שריבית הפריים תתחיל לעלות ולכן לפני שרצים לקחת שני שליש (2/3) מסכום המשכנתא במסלול פריים חשוב לבדוק אם זו ההחלטה הנכונה.

תמיד חשוב לבצע ניהול סיכונים ולהבין את ההשלכות לעלייה בריביות, בתשלומי המשכנתא והאם תוכלו לעמוד בעליה שכזו.

שינוי שני – גובה עמלת פירעון מוקדם

השינוי השני משמעותי גם לבעלי משכנתאות ולא רק עבור נטילת משכנתא. השינוי הצפוי קובע מדרגות להנחה בפירעון מוקדם. ההצעה אומרת שלאחר שמונה שנים תינתן הנחה של 50% בעמלת הפירעון המוקדם. בשורה התחתונה מדובר על בשורה משמעותית לכל בעלי המשכנתאות ובוודאי לאלו אשר רוצים לבצע מחזור בעקבות התקופה האחרונה.

ממועד לקיחת ההלוואה

הלוואות משלימות ללוקחי משכנתא זכות משרד השיכון

הלוואות ללא
זכאות משרד השיכון

עד שנה אין הנחה אין הנחה
משנה עד שנתיים 10% אין הנחה
משנתיים עד שלש שנים 20%​ אין הנחה
משלש שנים עד ארבע שנים 30% 20%
מארבע שנים עד חמש שנים 40% 20%
יותר מחמש שנים 40% 30%
ההצעה החדשה
יותר משמונה שנים
עוד אין מיידע 50%

נטילת משכנתא או מחזור משכנתא – כיצד נכון לנהוג

השינויים שצפויים להיכנס יכולים להשפיע על המשכנתא שתיקחו ועל המשכנתא הנוכחית שלכם ואלו הדברים שכדאי לבצע:

  • אם אתם מתכננים ליטול משכנתא – כדאי לבדוק האם תוכלו לדחות את המהלך בחודשיים לפחות.
  • אם אתם נוטלים משכנתא עליכם לבדוק כיצד השינוי הראשון ישפיע על הרכב המשכנתא שלכם. בדיקה זו תאפשר לכם לקבל את ההחלטה האם לדחות את נטילת המשכנתא או לא.

בעלי משכנתאות אשר רוצים לבדוק אפשרות מחזור, לאחד הלוואות עם המשכנתא ולבצע בחינה כלכלית וכדאיות מחזור, יוכלו לנצל את השינוי הקרוב (במידה והוא אכן ייכנס לפועל) ובתנאי שיחכו מעט עם המהלך.

בין אם אתם לפני נטילת משכנתא ובין אם אתם בעלי משכנתא ורוצים לבדוק את כדאיותה ואת השפעת השינויים עליכם, תוכלו ליצור קשר לייעוץ ראשוני ללא עלות.

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

גלילה למעלה