שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים.

בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא.

שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים

השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל את החלק במסלול זה לעד שליש (1/3) מסכום המשכנתא. את המהלך קידם ח"כ שלמה קרעי והשינוי אומר שהמגבלה היחידה שתהיה היא לקחת עד שליש (1/3) מסכום המשכנתא במסלול של ריבית קבועה.

משמעות השינוי גדולה והחלטה זו יכולה לחסוך לנוטלי המשכנתאות הרבה מאד כסף. לצד זאת יש לציין כי מדובר בסיכון שיכול להיות ברגע שריבית הפריים תתחיל לעלות ולכן לפני שרצים לקחת שני שליש (2/3) מסכום המשכנתא במסלול פריים חשוב לבדוק אם זו ההחלטה הנכונה.

תמיד חשוב לבצע ניהול סיכונים ולהבין את ההשלכות לעלייה בריביות, בתשלומי המשכנתא והאם תוכלו לעמוד בעליה שכזו.

שינוי שני – גובה עמלת פירעון מוקדם

השינוי השני משמעותי גם לבעלי משכנתאות ולא רק עבור נטילת משכנתא. השינוי הצפוי קובע מדרגות להנחה בפירעון מוקדם. ההצעה אומרת שלאחר שמונה שנים תינתן הנחה של 50% בעמלת הפירעון המוקדם. בשורה התחתונה מדובר על בשורה משמעותית לכל בעלי המשכנתאות ובוודאי לאלו אשר רוצים לבצע מחזור בעקבות התקופה האחרונה.

ממועד לקיחת ההלוואה

הלוואות משלימות ללוקחי משכנתא זכות משרד השיכון

הלוואות ללא
זכאות משרד השיכון

עד שנה אין הנחה אין הנחה
משנה עד שנתיים 10% אין הנחה
משנתיים עד שלש שנים 20%​ אין הנחה
משלש שנים עד ארבע שנים 30% 20%
מארבע שנים עד חמש שנים 40% 20%
יותר מחמש שנים 40% 30%
ההצעה החדשה
יותר משמונה שנים
עוד אין מיידע 50%

נטילת משכנתא או מחזור משכנתא – כיצד נכון לנהוג

השינויים שצפויים להיכנס יכולים להשפיע על המשכנתא שתיקחו ועל המשכנתא הנוכחית שלכם ואלו הדברים שכדאי לבצע:

  • אם אתם מתכננים ליטול משכנתא – כדאי לבדוק האם תוכלו לדחות את המהלך בחודשיים לפחות.
  • אם אתם נוטלים משכנתא עליכם לבדוק כיצד השינוי הראשון ישפיע על הרכב המשכנתא שלכם. בדיקה זו תאפשר לכם לקבל את ההחלטה האם לדחות את נטילת המשכנתא או לא.

בעלי משכנתאות אשר רוצים לבדוק אפשרות מחזור, לאחד הלוואות עם המשכנתא ולבצע בחינה כלכלית וכדאיות מחזור, יוכלו לנצל את השינוי הקרוב (במידה והוא אכן ייכנס לפועל) ובתנאי שיחכו מעט עם המהלך.

בין אם אתם לפני נטילת משכנתא ובין אם אתם בעלי משכנתא ורוצים לבדוק את כדאיותה ואת השפעת השינויים עליכם, תוכלו ליצור קשר לייעוץ ראשוני ללא עלות.

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

Scroll to Top
דילוג לתוכן