אודות איריס שוסטר

אודות

הסיפור הלא סטנדרטי שלי

נעים להכיר, אני איריס שוסטר, יועצת משכנתאות, מתככנת פיננסים ומלווה להתייעלות כלכלית במשפחה ובעסק.  

אל תחום הייעוץ הפיננסי הגעתי ממש במקרה. לאורך שנים עבדנו אני ובעלי כשכירים. עבדנו קשה, התקדמנו בתפקידים ועדיין, תמיד חיינו ״על הקצה״.

כמו רוב הישראלים גם אנחנו מצאנו את עצמנו עם תשלומי משכנתה, ארנונה, חוגים לילדים, דלק ועוד… התוצאה הייתה שבסוף החודש לא נשאר לנו כסף או נשאר מעט מאד. רצינו לחסוך יותר, רצינו להבין מה אנחנו עושים לא נכון וההחלטה שלי הייתה להתחיל לקחת שליטה על המצב הכלכלי שלנו.

בתקופה הזו הייתי שכירה והבנתי שמעבר על הנתונים חשוב אבל חשוב לא פחות להבין בכסף. להבין מה אני יכולה באמת לעשות כדי לשמור על הכסף שלנו ולהשאיר בסוף החודש יותר כסף בכיס.

בהתחלה כל מה שרציתי היה לצבור ידע, להבין יותר וליישם אותו במשפחה שלי. הלכתי ולמדתי ייעוץ משכנתאות וכלכלת המשפחה והפכתי ליועצת.

הייעוץ הראשון שלי היה עבור המשפחה שלי. יישמתי את כל הכלים ומחזרתי את המשכנתה ו״פתאום״ היה לנו יותר כסף בסוף החודש מכפי שהיה לנו בכל חודש אחר. כל זה בלי לשנות את מקום העבודה ובלי שאף אחד מאיתנו קיבל העלאה במשכורת. שינויים ״קטנים״ הובילו לרווח גדול.

הידע שצברתי יחד עם השינוי שעשיתי בבית הראה לי את העוצמה של הידע והחלטתי שלא להשאיר אותו אצלי. לאחר מספר חודשים בהם שילבתי בין העבודה לבין הייעוץ התפטרתי והתמקדתי רק בייעוץ משכנתאות, יעוץ לכלכלת המשפחה וייעוץ פיננסי לעסקים.

היום אני שמחה לעבוד עם אנשים ומשפחות ולעזור להם לחסוך כסף וחשוב לא פחות, להוביל אותם להתנהלות כלכלית אשר מתאימה בדיוק לרצונות, לצרכים וליכולות שלהם. אני מאמינה בלב שלם כי התנהלות נכונה משנה חיים ושבעזרת שינויים קטנים אפשר לעשות שינויים גדולים ולהגיע לצמיחה ולרווחה כלכלית.

שנתחיל? להתייעצות ראשונית .

ייעוץ פיננסי לעסק כחלק בלתי נפרד מכלכלת הבית והמשפחה

במשפחות אשר אחד מבני הזוג או שניהם עצמאיים, נדרש לא פעם גם הליך של ייעוץ פיננסי. ייעוץ שמטרתו לעזור לבעלי העסק להבין איך בהתנהלות שונה ניתן להגדיל את הרווחים שיש בעסק ולהגדיל את היציבות הכלכלית. עסקים רבים חושבים כי ההלוואות שנטלו אינן ניתנות לשינוי. חלק לא עוקבים באופן קבוע אחר ההכנסות וההוצאות וחלק מופתעים כשמגיע הזמן לשלם מע"מ.

בתהליך ייעוץ פיננסי לעסק אנחנו עוברים על כל ההיבטים של העסק שיכולים להשפיע על שורת הרווח. אנחנו בוחנים את ההוצאות וההכנסות, בודקים כיצד להתנהל נכון מבחינה כלכלית וגם עוברים על ההתחייבויות של העסק.

שירות נוסף אותו יכול העסק לקבל, כחלק מתהליך הייעוץ או בפני עצמו, הוא הכנת בקשה להלוואה בערבות המדינה. 

כלכלת המשפחה, ייעוץ משכנתאות וייעוץ פיננסי

כלכלת המשפחה היא היבט אחד חשוב של המצב הפיננסי המשפחתי. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על המצב הכלכלי המשפחתי היא רכישת דירה ולקיחת משכנתא. 

בתהליך ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי משפחות יכולות לחסוך עשרות אלפי שקלים לאורך השנים. בין אם מדובר במשכנתא חדשה ובין אם מחזור משכנתא קיימת, התאמה של התשלומים החודשיים, בחירת התמהיל הנכון ובחינה מדוקדקת של הצרכים האישיים, מובילים ללקיחת משכנתא אופטימאלית. 

כשהמשפחה לוקחת משכנתא "אופטימאלית" הרכב המשכנתא וגובה התשלום החודשי מתאים למה שהיא יכולה להתחייב אליו, היא לא זקוקה להלוואות נוספות היא מסוגלת לחסוך כל חודש וגם משלמת פחות לבנקים  ובסופו של דבר, לקבל יותר עבור הכסף שלה. ייעוץ משכנתאות הוא הליך שיכול לעמוד בפני עצמו או להשתלב בהליך כלכלת המשפחה. 

ההוצאה עבור הדיור היא אחת ההוצאות הכי משמעותיות בבית. לעתים משפחות חושבות כי מדובר בגזירה משמיים שאי אפשר לשנות אותה. בפועל, בעשור האחרון עזרתי למאות משפחות לחסוך עשרות אלפי שקלים דרך יצירת תמהיל נכונה ומשא ומתן מול כל הגורמים הפיננסיים. כל זאת בנטילת משכנתא חדשה: לדירה, לבנייה, להשקעה ובתהליך מחזור משכנתא.

שנתחיל? להתייעצות ראשונית .

Scroll to Top
דילוג לתוכן