אישור עקרוני למשכנתא לבנייה עצמית ולפני קניית בית

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

אישור עקרוני למשכנתא הוא אחד המסמכים החשובים שיש להוציא מהבנק בין אם אתם מתכוונים לקנות דירה או בית ובין אם אתם מתכוונים לבנות בעצמכם.
למעשה האישור אומר לכם שהבנק מסכים לתת לכם את המשכנתא שביקשתם ממנו והוא מצא לנכון להלוות לכם את הכסף.
ברגע שיש לכם את האישור ביד אתם יכולים להיות רגועים עם העסקה שאתם מתכוונים לבצע.

הוצאת האישור היא אחת הפעולות הראשונות שתרצו לבצע, רצוי לפני שתראו בתים למכירה ואפילו לפני שתתחילו לתכנן את הבית.
הבנק לא יספק את המסמך כבדרך אגב אלא יבדוק שאתם מתאימים לקבלת ההלוואה ורק לאחר שימצא שלפי דעתו תוכלו להשיב את הכספים הוא יפיק אותו.
חשוב לדעת כי למסמך שתקבלו יש תוקף והעובדה שקיבלתם אישור בעבר לא אומרת שתקבלו עוד אישור בעתיד.

קבלת אישור עקרוני למשכנתא ללא עלות וללא התחייבות

ישנם שלושה דברים שכדאי לדעת על אישור עקרוני למשכנתא.
תהליך ההפקה של המסמך אינה כרוכה בתשלום ולכן אין כל מניעה להוציא את האישור גם בשלבים מוקדמים של העסקה ואפילו בזמן שאתם מתלבטים אם לרכוש או לבנות בית.
האישור יהיה בתוקף לפחות למשך 24 יום ופעמים רבות גם מספר חודשים וכל עוד הוא בתוקף הבנק יהיה מחויב לאשר את המשכנתא (בסכום שמצוין בו).

חלק מהאנשים חוששים להוציא את המסמך כיוון שהם לא רוצים להתחייב לבנק זה או אחר לפני שהם מבצעים השוואת מחירים.
אין כל צורך לדאוג מכך כיוון שהאישור הוא כללי ואינו מחייב.
בדרך כלל לאחר שניתן אישור עקרוני בבנק אחד גם בנקים אחרים יסכימו לתת משכנתא ובכל מקרה אין הכרח לגשת אל הבנק המדובר כדי לקבל ממנו את הכספים.
הוצאת אישור עקרוני

מהו אישור עקרוני למשכנתא לבנייה עצמית?

משכנתא לבנייה עצמית שונה ממשכנתא לקניית דירה או בית מקבלן או יד שנייה ואפשר לקרוא כתבות רבות באתר על ההבדלים בין השניים. בכל הנוגע לאישור העקרוני, בדרך כלל לוקח יותר זמן מרגע ההוצאה שלו ועד להגשת הבקשה למשכנתא בפועל.
ההתנהלות הנכונה מול הבנקים צריכה להיות הוצאת אישור בשלבים מוקדמים ככל האפשר ולהקפיד לחדש אותו בכל פעם שהוא פג תוקף.

חשוב להבין כי ככל ששלבי הבנייה מתקדמים כך הגמישות בעלויות הבנייה יורדות.
ככל שמסגרת התקציב ידועה בשלב מוקדם יותר כך אפשר לבחור את המגרש הנכון ולתכנן את הבית כך שלא יישארו חלקים לא גמורים בבנייה או בלי לקחת הלוואות נוספות.
ישנם בונים שיוצאים מנקודת הנחה כי הסכום שיש ברשותם שווה באופן אוטומטי 30% מהעלות הכללית של התהליך, אך הדבר לא מחויב והבנק יכול לקבוע שהשווי של הבית נמוך יותר  ולא לאשר את כל הסכום המתבקש.
הדרך היחידה למנוע מצבים אלו היא להוציא את האישור העקרוני בשלב מוקדם.

התשובות שיכולות להתקבל מהבנק בעת הגשת בקשה לאישור עקרוני

בדרך כלל תהליך קבלת אישור עקרוני יוביל לתשובה בהקדם. התשובה יכולה להיות אחת משלוש הבאות:

  • אישור הבקשה וקבלת המסמך הרצוי.
  • סירוב מוחלט לקבלת משכנתא.
  • סירוב לסכום המבוקש.

במידה והתקבל האישור אפשר להמשיך בדרך ולרקום את העסקה, לתכנן את הבנייה או לקנות את המגרש.
במידה והבנק סירב לסכום המבוקש אך הוא מסכים לאשר סכום נמוך יותר, אפשר לבדוק כיצד ניתן להתנהל מולו.
אם מדובר ברכישת בית מיד שנייה אפשר לחפש בתים זולים יותר שיעמדו בתקציב הקיים.
אם מדובר על בנייה יש לבחון מול הגורם המתכנן האם ניתן להקים את בית החלומות בלי לחרוג מהמסגרת החדשה שנקבעה.

את הוצאת האישור ניתן לבצע דרך האינטרנט על ידי העלאת הטפסים הרצויים לאתר על פי ההוראות.
ניתן להגיע לבנק לאחר קביעת פגישה עם יועץ המשכנתאות ואפשר לעשות זאת יחדיו.
כדאי לדעת כי האישור תקף במידה ונמסרו פרטים נכונים ומדויקים ואם הבנק יראה בהמשך הדרך כי לא כל המידע נכון הוא עשוי לשלול את הזכות למשכנתא.

שאלות נפוצות על אישור עקרוני למשכנתא:

הבנק לא גובה תשלום בעבור הוצאת האישור ולכן אתם יכולים לפעול להוציא אותו בשלבים מוקדמים של העסקה. במידה ותוקף האישור עומד לפוג תוכלו להוציא אישור חדש וכך עד לרגע בו תבצעו עסקה או שתתחילו את הבנייה.

לא. אם הוצאתם אישור עקרוני מבנק מסויים אתם לא מחויבים לקחת ממנו משכנתא או לקחת משכנתא בכלל. האישור יוכל לשמש אתכם לקבלת החלטות עתידיות. עם זאת בדרך כלל הדרך הנוחה ביותר להוציא את האישור תהיה דרך פניה לבנק בו אתם כבר מנהלים את החשבון.

כדאי להוציא את האישור העקרוני בשלב מוקדם של העסקה. ככל שתדעו בשלב מוקדם יותר אם הבנק מוכן לספק לכם את הכספים שביקשתם או לא כך תוכלו לתכנן את העתיד שלכם. לפרטים נוספים על האישור העקרוני ואיך להוציא אותו, לחצו על המאמר.

 

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

גלילה למעלה