הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה – 2018

מאמרים נוספים

הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא?

דירה בהנחה מביאה בשורה לאחר תקופה בה לא היה ברור מה עתיד לבוא לאחר מחיר למשתכן. גם כאן, מתקיימת הגרלה אחת לתקופה ובמאמר זה אסקור כיצד יש להתנהל לאחר קבלת תוצאות ההגרלה. בחודש מרץ 2022 נפתחה ההגרלה הראשונה בה יוצעו 10,000 דירות ב-31 יישובים בארץ. בהגרלה זו המשתתפים יכולים לבחור השתתפות בשלושה יישובים מתוך הרשימה וההודעה לזוכים תישלח במהלך חודש מאי. המשתתפים, בין אם הם זכו ובין אם לא, יקבלו הודעה על כך בדוא"ל ובאפשרותם

להמשך קריאה »
השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה

השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה

השלב הבא אחרי קבלת תעודת זכאות – דירה בהנחה תוכנית דירה בהנחה יצאה לדרך והיא אמנם דומה לתוכנית למשתכן, אך היא מגיעה עם שינויים קלים. כמו בתוכנית הקודמת, גם הפעם השלב הראשון הוא הוצאת תעודת זכאות ולאחריה הגיע הזמן להירשם להגרלה הקרובה. במאמר זה אתמקד בשלב ההרשמה. מה חשוב לדעת לפני שנרשמים להגרלות השונות? תעודת הזכאות פותחת את השער להרשמה להגרלות דירה בהנחה. התעודה תקפה לשנה ואיתה אפשר להירשם להגרלה הקרובה ולאלו שאחריה. ההרשמה רלוונטית

להמשך קריאה »
דירה בהנחה

מחיר למשתכן -> דירה בהנחה

מחיר למשתכן ⇐ דירה בהנחה כבר זמן מה שאנחנו יודעים כי תוכנית מחיר למשתכן לא ממשיכה את דרכה ותוהים מה יהיה הלאה. עכשיו, אנחנו נחשפים לתוכנית החדשה – דירה בהנחה. דירה בהנחה מתבססת במידה מסוימת על התוכנית הקודמת וגם כאן המתעניינים יסתמכו על זכייה בהגרלה כדי ליהנות מההנחה. ב-20.03.22 תיפתח ההרשמה להגרלה הראשונה וזה הזמן להזדרז ולהוציא תעודת זכאות. התעודה תשמש להגרלה הקרובה ולאלו שיבואו אחריה (האישור תקף למשך שנה).   מהי תוכנית דירה בהנחה?

להמשך קריאה »
משכנתא לבנייה – הדרך להימנע מחריגה של רבע מיליון שקלים

משכנתא לבנייה – הדרך להימנע מחריגה של רבע מיליון שקלים

יותר מ-80% מהבונים חורגים בתקציב הבניה שהגדירו לעצמם. החריגה גורמת לבתים לא גמורים עד הסוף, גדרות שלא נבנות, רטיבות שמופיעה לאחר המעבר וגם ללחץ נפשי גדול. החריגה הממוצעת עומדת על 240 אלף ₪. בכתבה זו אני רוצה לבחון מה גורם לחריגה וכיצד ניתן להימנע ממנה. כמעט כל משפחה אשר מגיעה אלי לייעוץ משכנתא לבניה יודעת בערך כמה כסף יש ברשותה לצורך הבניה. רבים חושבים שהם יתחילו את הפרויקט עם הכסף שיש ברשותם ולאחר מכן, כשתגיע

להמשך קריאה »
בחינת הפנסיה

בחינת הפנסיה והגדלתה

בין אם מועד הפנסיה קרוב ובין אם הוא רחוק, יום אחד תרצו לפרוש והיום תרצו לוודא שבעתיד יהיו לכם מספיק כספים. הליך בחינת הפנסיה והגדלתה מאפשר לכם לוודא כי הכספים שלכם נמצאים במסלול המתאים ביותר עבורכם וכי בבוא היום תוכלו לחיות את חייכם בהתאם לציפיות. בחינת הפנסיה והגדלתה צריכה להתבצע בשלב מוקדם ככל האפשר. אם עוד לא ביצעתם תכנון פנסיוני, זה הזמן לבחון את הנתונים, לבצע שיקולים שונים (לרבות שיקולי מס, צרכים אישיים ועוד) ולקבוע

להמשך קריאה »
קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה

קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה

חלק משמעותי מתהליך ייעוץ כלכלת המשפחה נוגע לקביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית. הדרך לא תמיד פשוטה, לפעמים היא מתחילה בהיסוסים, אך כשהתמונה ברורה התוצאות מתחילות להגיע והמשפחה מתחילה לסגור את החובות (כולל מינוס בבנק), לחסוך ולחיות ברווחה כלכלית. קביעת יעדים ובניית תוכנית כלכלית למשפחה מתבצעת בשיתוף פעולה מלא. בשלב מוקדם המשפחה תדע לאן היא יכולה להגיע, תוך כמה זמן וכיצד. הצעדים שיבחרו יתאימו תמיד לאופי המשפחתי, לדרישות האישיות, למצב הנוכחי ולמצב הרצוי.   מה זה

להמשך קריאה »

ההרשמה להגרלת ההלוואות המיוחדות ליוצאי אתיופיה לשנת 2018 נפתחה ב- 7.5.2018  ותיסגר ב- 14.6.2018.

בינואר 2017 התקבלה החלטת ממשלה לצאת עם תכנית חדשה בתחום ההלוואות לדיור. התכנית מיועדת עבור יוצאי אתיופיה או בניהם כשהמטרה היא לשלבם בחברה על ידי מתן הלוואות דיור בתנאים מועדפים. על פי ההחלטה, בין השנים 2017-2020, תתבצע מדי שנה הגרלה ובכל הגרלה יזכו 200 משפחות לקבלת תנאים מועדפים להלוואות דיור.

מה כוללים התנאים המועדפים?

 • הלוואה בסך של עד 600,000 ₪ לצורך דיור בתנאים מועדפים.
 • ההלוואה תינתן לתקופה של עד 25 שנה כשהיא צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • תנאים מיוחדים: ב-10 השנים הראשונות ההלוואה ללא ריבית, ב-15 שנים הנוספות ההלוואה בריבית שנתית בשיעור של 2%.
 • זכאים שייקחו הלוואה משלימה בסכום שאינו עולה על 600,000 ₪ יידרשו להון עצמי בסך 5% (במקום 25%).

על מנת להשתתף בהגרלה, יש לעמוד בתנאי הזכאות הבאים:

 • מחוסרי דיור שאין ולא הייתה להם זכאות לדירה או לחילופין, בעלי דירה יד שנייה שנרכשה בשנה האחרונה או דירה שנרכשה מקבלן והחתימה על חוזה הרכישה התבצעה בתאריך 01.01.16 ואחריו.
 • יוצא אתיופיה אשר הוא, או אחד מהוריו, או בן זוגו נולד באתיופיה.
 • זוג נשוי או ידועים בציבור המקיימים משק בית משותף (עם או בלי ילדים) או הורה עצמאי עם לפחות ילד אחד המתגורר בבית בדרך קבע וגילו עד 21.

ההבדלים בין ההגרלה בשנת 2017 להגרלה בשנת 2018

בשנת 2017, בהתאם להחלטת הממשלה, זכו 250 משפחות לקבלת תנאים מועדפים (אך לא כולם הצליחו לממש את ההטבה).
ההחלטה לשנת 2018 הייתה להגדיל את המכסה ועל כן, בשנה זו 300 משפחות יוגרלו ויזכו להלוואה לדיור בתנאים מועדפים.

זכאים להצטרף להגרלה גם מי שרכש דירת יד שנייה בשנה האחרונה או מי שרכש דירה מקבלן כשתאריך החתימה על החוזה הינו 01.01.16 או מאוחר יותר.

כמו בשנה שעברה, גם השנה, יש להקפיד על עמידה בלוח הזמנים ועמידה בתהליך:

שלב ראשון – הרשמה

ההרשמה להגרלה נפתחה בתאריך 07.05.18 ותיסגר בתאריך 14.06.18. אל ההגרלה זכאים להצטרף נרשמים חדשים אשר עומדים בתנאי הזכאות להרשמה ורשאים להירשם מבקשים ותיקים. מצטרפים חדשים צריכים לפנות לאחר מחברות ההרשמה (לרשימת החברות והסניפים ) , למלא את כל הטפסים ולשלם את עלות ההרשמה בסך 70 ₪.

מבקשים ותיקים שנרשמו בשנת 2017 ולא זכו או שלא מימשו את זכאותם ומצבם לא השתנה, יוכלו להירשם בשנית גם דרך אתר האינטרנט המצורף (לחיצה למעבר לאתר). אותם מבקשים יוכלו להירשם גם בסניפי החברה בעלות של 70 ₪. חשוב לשים לב כי לאחר ההרשמה צריך להתקבל אישור הרשמה להגרלה או דחיית ההרשמה. האישור יגיע אל תיבת הדוא"ל.

מבקשים ותיקים אשר נרשמו בשנת 2017 ולא זכו או לא מימשו את זכאותם אך מצבם השתנה יצטרכו לפנות אל אחד מסניפי ההרשמה.

בעת ההרשמה יש להביא את המסמכים הבאים:

 • תעודת זהות של שני הנרשמים, כולל נספחים. במקרה של בני זוג ילידי הארץ יש להביא צילום תעודת זהות של אחד מההורים יוצאי אתיופיה.
 • תעודת נישואין לזוגות נשואים.
 • עבור גרושים, תעודת גירושין; הסכם בעל תוקף של פסק דין אשר התקבל בסמוך ולפני הגירושין.
 • עבור אלמנים, יש להביא תעודת פטירה של בן או בת הזוג.
 • עבור הורה עצמאי: תעודת גירושין, הסכם גירושין, תצהיר על מגורים ללא ידוע בציבור.
 • עבור ידועים בציבור יש למלא טופס הצהרה בפני עורך דין. בני זוג אשר מחזיקים בתעודת זוגיות מטעם משפחה חדשה או מחזיקים בתעודת חיים משותפת מטעם מרכז הטקסים הויה, לא צריכים לחתום בפני עורך דין אלא רק בפני מנהל הסניף בחברה.
 • עבור בעלי דירה שנרכשה בשנה האחרונה או שרכשו דירה מקבלן לאחר 01.01.16, יש להציג חוזה רכישה.
 • בעת ההרשמה להגרלה יש לחתום בפני פקיד החברה על התקנון וכן יש לחתום על ההצהרה.

שלב שני – ההגרלה

לאחר סיום תאריך ההרשמה תתקיים הגרלה ובה יזכו, נכון לשנת 2018, 300 משפחות. בסיום ההגרלה יקבלו תוצאות כל הנרשמים, בין אם זכו ובין אם לא. התוצאות יפורסמו גם באתר ההרשמה להגרלות.

הזוכים יקבלו מכתב הסבר על המשך מימוש הסיוע. אלו שלא יזכו, יהיו זכאים להגיש מועמדות בשנים הבאות, אך הם לא יקבלו העדפה.

שלב שלישי – מימוש הזכייה

זוכי ההגרלה יצטרכו לממש את הזכייה שלהם תוך שישה חודשים בלבד. במהלך תקופה זו יהיה על הזוכים לרכוש דירה ולחתום על הסכם הלוואה מול אחד הבנקים למשכנתאות.

משתתפים אשר זקוקים להארכה יצטרכו לבקשה מבעוד מועד בוועדת החריגים של משרד הבינוי והשיכון וזאת כשברשותם מסמכים התומכים בבקשה.

הכנה לקראת ההגרלה ולאחריה

על מנת להצטרף להגרלה ולממש את תוצאותיה, יש לעמוד בתנאים השונים שהוגדרו. ראשית יש לשים לב לתאריכי ההרשמה ולהקדים להירשם. אנשים שכבר נרשמו להגרלה קודמת אך לא זכו או לא מימשו את הזכייה ורוצים להירשם בשנית, צריכים גם הם להקדים להירשם ולשים לב שקיבלו אישור הצטרפות להגרלה.

חשוב לדעת כי זמן המימוש הוא מוגבל וכי אין זה מספיק לזכות בהגרלה בכדי באמת לקבל את הכסף ולהצליח לממש אותו.

לכן, מומלץ להכין מבעוד מועד את המסמכים הנדרשים ולהתכונן לקראת קבלת ההלוואה (גם אם אין  צורך בכספים נוספים והלוואה משלימה) וזאת כדי לסיים את התהליך בזמן שהקצה משרד הבינוי והשיכון.

בזמן זה יהיה עליכם גם למצוא את הדירה או הנכס בו תהיו מעוניינים לגור וגם להתנהל מול הבנקים לקבלת המשכנתא. הכנה מוקדמת לתהליך תסייע לכם לסיימו ולממש את הזכויות שלכם במינימום לחצים ובתוצאות הטובות ביותר.

בהצלחה, איריס שוסטר.

להתייעצות ראשונית ניתן ליצור קשר  במייל  iris@isaving.co.il

גלילה למעלה