הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה – 2018

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

ההרשמה להגרלת ההלוואות המיוחדות ליוצאי אתיופיה לשנת 2018 נפתחה ב- 7.5.2018  ותיסגר ב- 14.6.2018.

בינואר 2017 התקבלה החלטת ממשלה לצאת עם תכנית חדשה בתחום ההלוואות לדיור. התכנית מיועדת עבור יוצאי אתיופיה או בניהם כשהמטרה היא לשלבם בחברה על ידי מתן הלוואות דיור בתנאים מועדפים. על פי ההחלטה, בין השנים 2017-2020, תתבצע מדי שנה הגרלה ובכל הגרלה יזכו 200 משפחות לקבלת תנאים מועדפים להלוואות דיור.

מה כוללים התנאים המועדפים?

 • הלוואה בסך של עד 600,000 ₪ לצורך דיור בתנאים מועדפים.
 • ההלוואה תינתן לתקופה של עד 25 שנה כשהיא צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • תנאים מיוחדים: ב-10 השנים הראשונות ההלוואה ללא ריבית, ב-15 שנים הנוספות ההלוואה בריבית שנתית בשיעור של 2%.
 • זכאים שייקחו הלוואה משלימה בסכום שאינו עולה על 600,000 ₪ יידרשו להון עצמי בסך 5% (במקום 25%).

על מנת להשתתף בהגרלה, יש לעמוד בתנאי הזכאות הבאים:

 • מחוסרי דיור שאין ולא הייתה להם זכאות לדירה או לחילופין, בעלי דירה יד שנייה שנרכשה בשנה האחרונה או דירה שנרכשה מקבלן והחתימה על חוזה הרכישה התבצעה בתאריך 01.01.16 ואחריו.
 • יוצא אתיופיה אשר הוא, או אחד מהוריו, או בן זוגו נולד באתיופיה.
 • זוג נשוי או ידועים בציבור המקיימים משק בית משותף (עם או בלי ילדים) או הורה עצמאי עם לפחות ילד אחד המתגורר בבית בדרך קבע וגילו עד 21.

ההבדלים בין ההגרלה בשנת 2017 להגרלה בשנת 2018

בשנת 2017, בהתאם להחלטת הממשלה, זכו 250 משפחות לקבלת תנאים מועדפים (אך לא כולם הצליחו לממש את ההטבה).
ההחלטה לשנת 2018 הייתה להגדיל את המכסה ועל כן, בשנה זו 300 משפחות יוגרלו ויזכו להלוואה לדיור בתנאים מועדפים.

זכאים להצטרף להגרלה גם מי שרכש דירת יד שנייה בשנה האחרונה או מי שרכש דירה מקבלן כשתאריך החתימה על החוזה הינו 01.01.16 או מאוחר יותר.

כמו בשנה שעברה, גם השנה, יש להקפיד על עמידה בלוח הזמנים ועמידה בתהליך:

שלב ראשון – הרשמה

ההרשמה להגרלה נפתחה בתאריך 07.05.18 ותיסגר בתאריך 14.06.18. אל ההגרלה זכאים להצטרף נרשמים חדשים אשר עומדים בתנאי הזכאות להרשמה ורשאים להירשם מבקשים ותיקים. מצטרפים חדשים צריכים לפנות לאחר מחברות ההרשמה (לרשימת החברות והסניפים ) , למלא את כל הטפסים ולשלם את עלות ההרשמה בסך 70 ₪.

מבקשים ותיקים שנרשמו בשנת 2017 ולא זכו או שלא מימשו את זכאותם ומצבם לא השתנה, יוכלו להירשם בשנית גם דרך אתר האינטרנט המצורף (לחיצה למעבר לאתר). אותם מבקשים יוכלו להירשם גם בסניפי החברה בעלות של 70 ₪. חשוב לשים לב כי לאחר ההרשמה צריך להתקבל אישור הרשמה להגרלה או דחיית ההרשמה. האישור יגיע אל תיבת הדוא"ל.

מבקשים ותיקים אשר נרשמו בשנת 2017 ולא זכו או לא מימשו את זכאותם אך מצבם השתנה יצטרכו לפנות אל אחד מסניפי ההרשמה.

בעת ההרשמה יש להביא את המסמכים הבאים:

 • תעודת זהות של שני הנרשמים, כולל נספחים. במקרה של בני זוג ילידי הארץ יש להביא צילום תעודת זהות של אחד מההורים יוצאי אתיופיה.
 • תעודת נישואין לזוגות נשואים.
 • עבור גרושים, תעודת גירושין; הסכם בעל תוקף של פסק דין אשר התקבל בסמוך ולפני הגירושין.
 • עבור אלמנים, יש להביא תעודת פטירה של בן או בת הזוג.
 • עבור הורה עצמאי: תעודת גירושין, הסכם גירושין, תצהיר על מגורים ללא ידוע בציבור.
 • עבור ידועים בציבור יש למלא טופס הצהרה בפני עורך דין. בני זוג אשר מחזיקים בתעודת זוגיות מטעם משפחה חדשה או מחזיקים בתעודת חיים משותפת מטעם מרכז הטקסים הויה, לא צריכים לחתום בפני עורך דין אלא רק בפני מנהל הסניף בחברה.
 • עבור בעלי דירה שנרכשה בשנה האחרונה או שרכשו דירה מקבלן לאחר 01.01.16, יש להציג חוזה רכישה.
 • בעת ההרשמה להגרלה יש לחתום בפני פקיד החברה על התקנון וכן יש לחתום על ההצהרה.

שלב שני – ההגרלה

לאחר סיום תאריך ההרשמה תתקיים הגרלה ובה יזכו, נכון לשנת 2018, 300 משפחות. בסיום ההגרלה יקבלו תוצאות כל הנרשמים, בין אם זכו ובין אם לא. התוצאות יפורסמו גם באתר ההרשמה להגרלות.

הזוכים יקבלו מכתב הסבר על המשך מימוש הסיוע. אלו שלא יזכו, יהיו זכאים להגיש מועמדות בשנים הבאות, אך הם לא יקבלו העדפה.

שלב שלישי – מימוש הזכייה

זוכי ההגרלה יצטרכו לממש את הזכייה שלהם תוך שישה חודשים בלבד. במהלך תקופה זו יהיה על הזוכים לרכוש דירה ולחתום על הסכם הלוואה מול אחד הבנקים למשכנתאות.

משתתפים אשר זקוקים להארכה יצטרכו לבקשה מבעוד מועד בוועדת החריגים של משרד הבינוי והשיכון וזאת כשברשותם מסמכים התומכים בבקשה.

הכנה לקראת ההגרלה ולאחריה

על מנת להצטרף להגרלה ולממש את תוצאותיה, יש לעמוד בתנאים השונים שהוגדרו. ראשית יש לשים לב לתאריכי ההרשמה ולהקדים להירשם. אנשים שכבר נרשמו להגרלה קודמת אך לא זכו או לא מימשו את הזכייה ורוצים להירשם בשנית, צריכים גם הם להקדים להירשם ולשים לב שקיבלו אישור הצטרפות להגרלה.

חשוב לדעת כי זמן המימוש הוא מוגבל וכי אין זה מספיק לזכות בהגרלה בכדי באמת לקבל את הכסף ולהצליח לממש אותו.

לכן, מומלץ להכין מבעוד מועד את המסמכים הנדרשים ולהתכונן לקראת קבלת ההלוואה (גם אם אין  צורך בכספים נוספים והלוואה משלימה) וזאת כדי לסיים את התהליך בזמן שהקצה משרד הבינוי והשיכון.

בזמן זה יהיה עליכם גם למצוא את הדירה או הנכס בו תהיו מעוניינים לגור וגם להתנהל מול הבנקים לקבלת המשכנתא. הכנה מוקדמת לתהליך תסייע לכם לסיימו ולממש את הזכויות שלכם במינימום לחצים ובתוצאות הטובות ביותר.

בהצלחה, איריס שוסטר.

להתייעצות ראשונית ניתן ליצור קשר  במייל  iris@isaving.co.il

גלילה למעלה