חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »
ריבית על משכנתא

מה תהיה ההשפעה של עליית הריבית על המשכנתא?

אחת השאלות שעולות לאחרונה בפורומים רבים וגם בפניה ישירה אלי היא "מה תהיה ההשפעה של עליית הריבית על המשכנתא?" נגיד בנק ישראל העלה את הריבית שלוש פעמים מאז חודש אפריל כשהעלייה מתבטאת (בינתיים) ב-1.15%. בריאיון עם אחד מנציגי בנק ישראל דובר על כך שצפויות להיות עוד העלאות וכנראה שנגיע לעלייה של עוד 1% (ויתכן שיותר, בהתאם לעלייה של מדד המחירים לצרכן ולאינפלציה). עליית ריבית בנק ישראל משפיעה על גובה ריבית המשכנתא עליית ריבית בנק ישראל

להמשך קריאה »

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת

ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו

כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה.

השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.

 זהו מהלך שמקל על בעלי נכס אבל חשוב לשים לב למגבלות ולתנאים – 

 1.  הדירה צריכה להיות בהגדרת דירה יחידה לתא משפחתי – רק במקרים בהם בסה"כ לתא משפחתי (כולל ילדים מתחת לגיל 18) יש בעלות על נכס אחד ( ולפעמים קצת יותר מנכס אחד )ניתן להשתמש "בקיזוז" ופה יש התייחסות ספציפית לתא משפחתי לטובת ההטבה. 
  אם יש יותר מנכס אחד לתא משפחתי אין אפשרות להשתמש בקיזוז.
 2. שוכרים דירה אחרת למגורים.
 3. ישנה מגבלה על שכ"ד שניתן להתקזז עליו והוא עומד על עד 90,000 ₪ בשנה.
 

השינוי בחוק נכנס לתוקף ב1.6.23 אך יכול על הכנסות שכר דירה מתחילת שנת 2023.

איך זה עובד – איך אפשר לקבל את ההטבה –

ההטבה תינתן אחת לשנה בהצהרה על ההכנסות וההוצאות. בהגשת הדוח השנתי לרשות המיסים הדוח שבו מצהירים על ההכנסות וההוצאות כמו שנעשה עד היום.

לדוח השנתי תתוסף האפשרות להכניס את השלומים ששולמו לשכ"ד.
ויש לצרף צילום חוזה שכירות.

כמה דוגמאות שיכולות לעזור בהבנת  התיקון ( הדוגמאות מובאות בחישוב חודשי למרות שנוסח התיקון מתייחס לחישוב שנתי לטובת פישוט ההסבר):

 1. אדם המשכיר את דירתו היחידה בסכום של 7,000 ₪ לחודש ושוכר דירה למגוריו בסכום של 6,000 ₪, ישלם מס על הכנסתו מדמי שכירות לפי החישוב הבא:
  7,000-6,000=1,000 ₪ .
 2. אדם המשכיר את דירתו היחידה בסכום של 7,000 ₪ לחודש ושוכר דירה למגוריו בסכום של 7,500₪, לא ישלם מס על הכנסתו מדמי שכירות, אך גם לא ייחשב לו "הפסד".
 3. אדם המשכיר את דירתו היחידה בסכום של 9000 ₪ לחודש ושוכר דירה למגוריו בסכום של 8,000₪, יותר בניכוי סכום של 7,500 ₪ בלבד וישלם מס על הכנסתו מדמי שכירות לפי החישוב הבא: 9,000-7,500=1,500 ₪ .
 4. אדם המשכיר את דירתו היחידה בסכום של 5000 ש"ח לחודש לא אמור לשלם מס על ההכנסות מאחר וסכום זה מתחת לסכום 5471   (נכון לשנת 2023).

חושבים על רכישת דירה לקיחת משכנתא ורוצים להתייעץ?
צרו קשר לפגישה ראשונית ללא עלות וללא כל התחייבות
וקבלו יותר מהכסף שלכם: 052-5900403

איריס שוסטר.


יצירת קשר איריס שוסטר

Scroll to Top
דילוג לתוכן