לכמה זמן תקף אישור עקרוני?

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

אישור עקרוני הוא מסמך אשר מעיד כי הבנק נכון לספק משכנתא ללווה בטווח הזמן שנקבע. את האישור ניתן להוציא בכל בנק, והוא לא מחייב לקחת את המשכנתא בבנק בסופו של דבר.

לשאלה לכמה זמן תקף אישור עקרוני אין תשובה אחת ולשם כך ריכזתי את המידע הכי רלוונטי בכתבה.

תוקף אישור עקרוני למשכנתא יכול לנוע בין 24 ימים לבין 3 חודשים. הוצאת האישור אורכת לרוב ימים ספורים בלבד, לא תמיד צריך לצאת לבנק לצורך כך וההארכה גם היא פשוטה (כל עוד אין שינוים מהותיים במצב הכלכלי או בהנחיות בנק ישראל) .

מדוע חשוב להוציא אישור עקרוני בשלב מוקדם

אישור עקרוני הוא מסמך אשר אומר כי הבנק מאשר באופן עקרוני את קבלת המשכנתא, כל עוד לקיחתה תתבצע עד תום התוקף שלו. במסמך זה הבנק אומר למעשה כי הוא בדק באופן כללי את היכולות הכלכליות של הלווה ואישר כי הוא יספק לו בתקופה הקרובה את המימון הנדרש לרכישת הנכס.

כיוון שהאישור העקרוני תקף לתקופה של לא יותר משלושה חודשים, יש שתוהים מדוע בכלל להוציא אותו עוד לפני החתימה על חוזה הקניה. אלו אשר מתמהמהים (אם בשל חוסר רצון או חוסר ידע) עם הוצאת האישור עלולים למצוא עצמם במצב שבו הם התחייבו לרכישת הנכס אבל הם לא יכולים לקבל את הכספים שהם צריכים.

האישור הוא הדרך להבטיח כי הבנק יסכים לספק משכנתא בגובה הנקבע בו. הוא מאפשר לכם לדעת לא רק שהבנק יסייע במימון אלא גם להכיר את גבולות התקציב שלכם. לדוגמה, אם יש ברשותכם 500,000 ₪ והבנק מוכן לספק משכנתא של 1,000,000 ₪, אתם יודעים שתוכלו לממן נכס בגובה של עד 1,500,000 ₪.

לעומת זאת, אם יש ברשותכם 500,000 ₪ אך אין לכם אישור עקרוני, יכול להיות שתגלו בהמשך הדרך כי הבנק לא מוכן לספק לכם משכנתא של 1,000,000 ₪. אם כבר חתמתם על חוזה רכישה ולאחר מכן תגלו שאין לכם את יכולת המימון, יעמדו לרשותכם שתי אפשרויות. האחת היא לבטל את החוזה ולשלם קנס (על ביטול החוזה)  והשנייה היא למצוא דרך מימון נוספת שלרוב תהיה יקרה מאד ועם תשלום חודשי גבוה יותר.

לכמה זמן תקף אישור עקרוני

הזמן המתאים להוציא אישור עקרוני מהבנק

הזמן הטוב ביותר להוציא אישור עקרוני למשכנתא הוא ברגע שעולה המחשבה לקנות נכס. האישור הוא מסמך שאומר שהבנק מוכן לספק את המימון המבוקש בגובה שנקבע. ברגע שישנו אישור עקרוני ב"יד", אפשר לדעת מהם גבולות הרכישה מבחינת התקציב ולצאת לדרך בידיעה כי הבנק יאשר את המשכנתא.

הוצאת האישור פשוטה היום יותר מתמיד, אין כל סיבה להתמהמה עם הפעולה ויש להוציא אותו כפעולה ראשונה ורצוי עוד לפני בחינת הנכסים השונים, אבל חשוב לעשות את זה נכון, דרך הצגת הנתונים תשפיע על הסכומים שיאושרו ועל התנאים שיתקבלו בעת לקיחת המשכנתא.

בחינת נכסים ללא אישור עלולה להוביל למצב של בדיקת נכסים שאינם בתקציב, בזבוז זמן ואכזבה מבדיקה של נכסים שאינם רלוונטיים.

בנקודות – מדוע חשוב להוציא אישור עקרוני לפני מציאת הדירה:

  • המתנה עם הוצאת האישור העקרוני עלולה להוביל להפסד הדירה שאתם רוצים לקנות כיוון שלא יהיה לכם את הביטחון לחתום על החוזה או שעד שתקבלו את האישור משהו אחר יקנה אותה.
  • הוצאת אישור עקרוני אורכת עד כשבוע. הגשת הבקשה פשוטה אך יש חשיבות גדולה על הצגת הנתונים. דרך הצגת הנתונים תשפיע על הסכום שיאושר ועל התנאים שיתקבלו.
  • ברגע שיש לכם אישור עקרוני, אתם יכולים לחתום על חוזה כשברור לכם כמה כסף בדיוק יש לכם (שלכם + המשכנתא).
  • אישור עקרוני תקף מאפשר לכם לחתום על חוזה הרכישה בעיניים פקוחות ובלב שלם. תהליך לקיחת המשכנתא יהיה מהיר ופשוט יותר.

רוצה להצטרף למשפחות שחסכו מעל 89,000 ש״ח במשכנתה?

אישור עקרוני אינו מחייב אתכם ליטול משכנתא מגוף מסוים

חשוב לציין כי הוצאת אישור עקרוני אינה מחייבת אתכם לנטילת משכנתא מהבנק שהוציא אותו או בכלל. הוצאת האישור נותנת לכם ביטחון כי תוכלו לממן את הרכישה ולחתום על החוזה בלב שקט. את האישור כדאי להוציא בבנק שמאפשר לכם ליהנות מהליך פשוט ככל האפשר וחשוב לחדש אותו לפני שהוא מסתיים.

הוצאת האישור יכולה לארוך באופן רגיל בין שלושה לשבעה ימי עסקים. במקרים מורכבים או בתקופות עמוסות מאד כמו בחגים או כשישנם לחצים על הבנקים, זמן זה עשוי להיות מעט ארוך יותר. חידוש הבקשה לוקח לרוב בין יום ליומיים.

האישור העקרוני מופק בבנק מסוים ולכן מומלץ להוציא  את האישור עקרוני ממספר בנקים.

ברגע שברור כי יש צורך במשכנתא (נחתם חוזה רכישה) , אפשר ליצור את התמהיל הרצוי (מומלץ לקרוא בהרחבה על: תמהיל משכנתא) ולצאת למשא ומתן בין הבנקים השונים. אותם בנקים ירצו לראות כי האישור העקרוני תקף על מנת להתקדם בהצעה.

תוקף הריביות

שלא כמו אישור עקרוני אשר התוקף שלו יכול להשתנות בין בנק אחד לאחר, תוקף הריביות שתקבלו זהה בכל הבנקים. ריביות המשכנתא תקפות למשך 24 יום בכל הבנקים. המשמעות היא שיש לכם תקופה של פחות מחודש לבצע השוואת הצעות, משא ומתן מול גורמים שונים ולסיים את לקיחת המשכנתא  עד שתוקף ההצעה פג.

שלא כמו הוצאת אישור עקרוני, אשר רצוי לבצע עוד לפני בחינת הנכסים השונים, את המשא ומתן על הריביות יש לבצע כשכבר נמצא הנכס ולאחר שנבנה התמהיל. את התמהיל מומלץ לבנות באופן אישי כך שיתאים לאורך החיים שלכם ולציפיות שתגדירו מראש.

 

רוצים להתייעץ?
צרו קשר לפגישה ראשונית ללא עלות וללא כל התחייבות וקבלו יותר מהכסף שלכם: 052-5900403

 

שלכם, איריס שוסטר.


יצירת קשר איריס שוסטר

 

 

 

שאלות בנושא משכנתא לבניית בית פרטי:

בנקים רבים מאפשרים להוציא את האישור העקרוני דרך האינטרנט. במקרים מסוימים יהיה צורך להגיע לבנק עצמו באופן פיזי. אבל חשוב להציג את הנתונים נכון. דרך הצגת הנתונים והתמונה המתקבלת משפיעה על הסכום שיאושר ועל התנאים של המשכנתא

הוצאת האישור יכולה לקחת ימים בודדים ועד לשבוע. במקרה של לחץ בבנק, מקרים מורכבים או בתקופת חגים, יתכן וייקח מעט יותר זמן להוציא את האישור.

תוקף האישור משתנה בין הבנקים ונע בין 24 יום לבין שלושה חודשים. אם עוד לא נלקחה משכנתא, יש לחדש את האישור.

Scroll to Top
דילוג לתוכן