X

לעוד שאלות מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם
משכנתא מחיר למשתכן

מה עלול לגרום לכם לשלם הרבה יותר על דירה ב – מחיר למשתכן ?

אחד היתרונות של רכישת דירה במחיר למשתכן הוא האפשרות לקבל משכנתא באחוז מימון גדול יותר מרכישה רגילה. לעתים, דווקא הטבה זו יכולה  לגרום לכם לשלם הרבה יותר על הדירה שרכשתם.

במאמר זה:

אציג את לוח התשלומים הסטנדרטי
אעלה את הבעיה הגדולה שעלולה לגרום לכם לשלם הרבה יותר על הדירה
אראה לכם את הפתרון ואיך להימנע מתשלום יקר

לוח התשלומים הסטנדרטי בפרויקט מחיר למשתכן

היום אני רוצה לדבר על לוח התשלומים לזוכים בדירה במחיר למשתכן ואיך לוח תשלומים זה יכול לגרום לכם שהמשכנתא שתיקחו תהיה יקרה במיוחד.

בואו רגע ונראה מהו לוח התשלומים הסטנדרטי שאותו צריכים לשלם  הזוכים במחיר למשתכן: 

 

תשלום מס'

  לקבלן יש היתר בנייה  לקבלן אין היתר בנייה
1 מועד בחירת הדירה 2000 ש"ח  2000 ש"ח 
2 עד שבוע מחתימת החוזה השלמה ל 7% השלמה ל 7%
3 45 יום מחתימת החוזה 13% ממחיר הדירה השלמה ל-10% ממחיר הדירה
4 60 יום  מחתימת החוזה השלמה ל 30% מהסכום  
30 יום מקבלת היתר בנייה
(ולא פחות מ- 45 יום מחתימת החוזה)
 

השלמה ל 20-35% תלוי בפרוייקט

5 בתשלומים קבועים בהתאם לפרוייקט עד השלמה ל 90% ממחיר הדירה  עד השלמה ל 90% ממחיר הדירה 
6 מסירה 10% ממחיר הדירה 10% ממחיר הדירה

העברת הכספים עבור התשלום הראשון לא מהווה בעיה מאחר ומדובר בהעברת כספים שיש לכם כהון עצמי גם אם החלטתם לקחת  90% מימון.

 

הבעיה הגדולה שעלולה לגרום לכם לשלם הרבה יותר על הדירה

אבל מה קורה אם לקבלן  (וזהו המצב ברוב הפרויקטים שלה מחיר למשתכן) אין היתר בנייה? 

מה שבאמת קורה בחלק גדול מהפרוייקטים של מחיר למשתכן, הזוכים חותמים עם הקבלן הסכם לפני שיש לפרוייקט היתר בנייה. 

וכאן מתחילה הבעיה, השלב הזה עד לקבלת ההיתר יכול לקחת חודשים ולאף אחד אין אפשרות לדעת מתי באמת הוא יקבל את ההיתר. 

קבלת ההיתר תגיע פתאום ואתם תקבלו דרישה לתשלום מיידי, תידרשו להעביר את תשלום סעיף 4 (בטבלה) לקבלן תוך 30 יום. 

אם אתם  מבין אלה שרוצים לנצל את ההטבה של הון עצמי נמוך ולקחת משכנתא של מעל 80% מימון, תשלום מס' 4  הוא כבר שלב שבו תיקחו חלק מכספי המשכנתא, כלומר יהיה לכם רק 30 יום לעשות את כל התהליך של לקיחת המשכנתא ולהעביר את הכספים לקבלן.

30 יום זה ממש תקופה קצרה ולא מספיקה כדי לעשות את כל מה שצריך בכדי לקבל משכנתא טובה ולהצליח להעביר את הכספים בזמן לקבלן.

אתם צריכים שיהיה לכם מספיק זמן – 

 • להבין איזה משכנתא הכי כדאי לכם לקחת – אילו מסלולים לבחור, איך לחלק את הסכום בין המסלולים ולכמה שנים לפרוס את התשלום. 
 • לפנות למספר בנקים 
 • לעשות משא ומתן לקבלת  התנאים הטובים ביותר
 • להזמין שמאי (אם נדרש) 
 • להשלים בירוקרטיה – לחתום מול עו"ד נוטריון, בטאבו או ברמ"י, להביא ביטוח חיים ומבנה,  להחתים את הקבלן
 • להעביר את הכסף לקבלן

אז מה אפשר לעשות  כדי שלכם זה לא יקרה ?

בכדי לעשות את התהליך נכון, 

השלב הראשון – בידקו בפרוייקט שלכם האם לקבלן יש היתר בנייה 

ואם עדין אין לו היתר בנייה

 • תחשבו מהו אמור להיות סכום התשלום הבא שלכם (כשיתקבל היתר הבנייה).
 • האם סכום זה כולל כספים מהמשכנתא או רק כספים מההון העצמי
  אם סכום זה כולל  כספים מכספי המשכנתא שתקחו, אתם צריכים להתחיל את תהליך לקיחת המשכנתא כבר עם החתימה על החוזה. 

 

דחיית התחלת העיסוק בלקיחת המשכנתא בשלבים מתקדמים יותר  (שיגיע ההיתר) ייגרמו לכך שתיכנסו ללחץ לעמוד בלוחות זמנים ולהעביר את התשלום בזמן, ולא יהיה לכם מספיק זמן להשלמה טובה של התהליך.

 

לחץ הזמן יגרום לכם להשקיע פחות זמן בבחירת המשכנתא המתאימה לכם, ולקחת  את המשכנתא שהציע לכם הבנק (שברוב המקרים לא בהרכב המתאים לכם), לא יהיה לכם זמן לעשות מו"מ טוב, ולא תצליחו לקבל את התנאים הטובים ביותר.

והתוצאה, תהייה לכם משכנתא שהרבה פחות מותאמת לכם והרבה יותר יקרה (שבה אתם משלמים הרבה מאוד כסף  "סתם" לבנק), סכומים שיכולים להגיע לעשרות ולמאות אלפי שקלים. 

אם אתם מרגישים מבולבלים או אם יש לכם שאלות איך לעשות את זה נכון

מוזמנים ליצור קשר
איריס שוסטר, ייעוץ משכנתאות 
052-5900403

מעוניינים בייעוץ משכנתאות
או ייעוץ פיננסי מקצועי??

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

 
מידע נוסף בנושא

משכנתא לזכאי מחיר למשתכן

משכנתא לזכאי מחיר למשתכן מסייעת עד 90 אחוז מערך הנכס. כך, יותר ויותר אנשים שהמתינו לא מעט, מוציאים לפועל את חלום חייהם – שכן כל זוכה למשתכן יכול להשיג את דירת חלומותיו בתנאי תשלום מהנוחים ביותר. זכיתם בדיור למשתכן? החדשות הטובות הן כי גם אתם על פי תקנת בנק ישראל, תוכלו ליהנות מתנאי משכנתא מצוינים. זקוקים לסדר בדברים? איריס שוסטר תעזור לכם להשיג את תנאי המשכנתא המשתלמים ביותר. 

משכנתא לזכאי מחיר למשתכן – עובדות שחשוב לדעת

 • משכנתא לזכאים, משמע היכולת שלכם לקבל משכנתא איכותית למדי בזכות 90 אחוז מערך הנכס!
 • על פי תיקון החוק משנת 2016 ראשי תאגיד הבנק יחשבו עבורכם את יחס המימון לצד הערכותיו של השמאי. כאמור, המחיר לא ייקבע על פי מחיר רכישה אלא על פי הערכה בפועל של השמאי, מה שיאפשר לכם לקנות את הדירה עם הון עצמי קטן יותר ו/או לקבל משכנתא בתנאים טובים יותר.
 • כמו כן, אם פעם היה נדרש לשלם הון עצמי גבוה ביותר, שהרי היום כל מה שיידרש מכם זה 100,000 ש"ח בכדי לגשת ולחשב את ההלוואה שתינתן לכם בפועל.

לזהות את ההזדמנות לפני כולם – משכנתא עם זכאות גבוהה

בסיכומו של דבר ובהסתמך על דבריה של  ד"ר חדוה בר – המפקחת על הבנקים, חובה להתאים את הוראות הרגולציה לכל דבר חדש מבית משרד האוצר וכן משרד השיכון. הרעיון של סיוע לזוגות צעירים הינה בהחלט פריצת דרך המאפשרת לכולם לרכוש דירה בתנאים השקולים ביותר.

איריס שוסטר – נקודת מוצא פיננסית

מחפשים אחר משכנתא נוחה לזכאי מחיר למשתכן? בין אם מדובר בייעוץ זה או כל ייעוץ מקצועי אחר, איריס שוסטר תעניק לכם את כל האפשרויות בזכות נקודת מוצא חדשנית. מדובר בייעוץ נכון ובעיקר אובייקטיבי אשר מטרתו לתת לכם את ההלוואה המתאימה לכם בתנאים הטובים ביותר. כאן, ההזדמנות שלכם לקבל את הייעוץ הטוב ביותר מבלי לגעת בביטחונות שלכם ומבלי לפגוש את הריבית הגבוהה בדרך לבית שתמיד חלמתם עליו. כן, זה אפשרי, בתנאי שאתם בוחרים את הזדמנות ההשקעה הטובה ביותר. איריס שוסטר – יודעים מה טוב בשבילכם!

 

יועץ משכנתאות מחיר למשתכן

שיתוף פעולה עם יועץ משכנתאות מחיר למשתכן הינו שלב מרגש, רגע שכדאי לנצור, משהו שמסמל את העתיד שלכם. ועדיין, כבר בשלב הזה, איריס שוסטר יועצת משכנתאות מוסמכת, המלווה לא מעט משפחות שזכו מושיטה את ידה ומציעה לעזור לכם לעשות את זה נכון ובעיקר יעיל. יודעים מה אתם צריכים או לא צריכים לקחת בחשבון? דווקא בדיוק בשל הסיבה הזו, אתם חייבים, אבל חייבים יועץ משכנתאות שיעשה לכם סדר בבלגן וכאן, נכנסת איריס שוסטר ומספקת לכם את כל המידע תחת קורת גג אחת.

יועץ משכנתאות מחיר למשתכן – מציג את כל העובדות בשקיפות מלאה

 • זה לא שאתם מגיעים וזהו, מקבלים את הדירה לפי המחיר שמצויין באתר.
  הידעתם? בשלב הזה, יהיה עליכם להוציא את תאריך זכיית הקבלן ולחשב את התוספת למחיר הדירה – זאת בהתאם לשינוי מדד ותשומות בנייה. תודו שהופתעתם! לבטח לא הייתם יכולים לדעת את כל זה ללא ייעוץ משכנתא מקדים.
 • אחד מיתרונות הייעוץ של היועץ המקצועי, קשור גם בפריסת כל האמת מול הזוכה במחיר למשתכן. כאן, יושב מולכם היועץ ומספר לכם על העלויות הנוספות הצפויות לכם, ועוד גורמים כאלה ואחרים שמציגים את המחיר הדירה באור הסופי שלה.

איריס שוסטר – עוזרים לכם לחשב את ההצלחה שלכם

יועץ משכנתאות המומחה בליווי זוכים במחיר למשתכן מסייע לכם ומסמן עבורכם דברים שלבטח לא הייתם יודעים אם הייתם מנסים לעשות זאת לבד. כפי שהבנתם, בסיכומו של דבר, זה לתת את העין לפרטים הקטנים ביותר, לדעת לחשב תוספות ותשומות בנייה ובו זמנית לחשב גם את אחוז השינוי. נשמע לכם מסובך? לא יודעים אלו הוצאות נוספות יהיה עליכם לקחת בצמידות לרכישת הדירה "הערומה" מכל שאר החלקים החל מגז, חשמל ושירותים מתבקשים אחרים? איריס שוסטר, מסייעת לכם לאגד את כל ההוצאות העתידות להתרחש ומאגדת אותן יחד עם הדירה בה זכיתם כך שתוכלו לעשות את זה נכון ובעיקר על פי שיקול כלכלי נכון. זקוקים לעזרה נוספת? בכדי שלא תפסחו על שום דבר מהותי, אתם חייבים ביועץ מקצועי בתחום. מוזמנים להשאיר את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

מחיר למשתכן משכנתא

שמעתם לאחרונה על מחיר למשתכן משכנתא 90 אחוז? זה אכן רשמי ולכן, יותר ויותר אנשים שזוכים בזכייה הזו, בוחרים לשלב את ההון העצמי שלהם עם התנאים הללו. מחפשים ייעוץ בתחום הזה?  בדיוק לשם כך, איריס שוסטר, מומחית בייעוץ משכנתאות, תסייע לכם לבחור את המסלול המועדף עליכם בכדי לשלם את כל ההתחייבויות שיעמדו כחלק מלקיחת הלוואת המשכנתא. שואלים את עצמכם מזה אומר משכנתא בהתאם להערכת שמאי? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מחיר למשתכן משכנתא 90 אחוז – יתרון או חסרון?

 • באופן עובדתי, מדובר בתיקון של המדינה תוך כדי שיתוף פעולה מלא עם בנק ישראל ומשרד האוצר. החוק החדש בא לסייע ללא מעט זוגות צעירים ואף חסר דיור באמצעות סבסוד ממשלתי וכך גם מטרתו של המחיר הזול.
 • החישוב יבוצע בהתאם ליחס המימון של ההלוואה וכך גם יילקחו נתונים כמו הערכת השמאי בחשבון.
 • חשוב להוסיף ולציין, כי בכדי להמשיך ולפתוח את ההליך הזה יהיה על הזוכה להציג הון עצמי של לפחות 100.000 ₪- על פי החלטת בנק ישראל, זאת היות וההנחה הניתנת גדולה ממילא. כמו כן, חשוב לציין, החישוב יתייחס למימון שלא יעלה על מיליון שמונה מאות ש"ח.

איריס שוסטר – מחשבים מסלול מחדש 

בסופו של דבר, מחיר למשתכן משכנתא 90 אחוז מטרתה לסייע לאנשים לממש תנאי מגורים במחיר שפוי ועם הון עצמי נמוך. כך נוצר תיקון החוק, מאידך, חשוב שלא לקחת את המשכנתא לבד ולהיוועץ אך ורק עם מקצוענים בתחום ייעוץ המשכנתאות. בכדי שלא תצוצנה בעיות הקשורות בהחזרים בפועל, רצוי לפנות לייעוץ מקצועי שיעשה את זה עבורכם קל ובעיקר בטוח ונכון. כן, המשמעות היא ליטול הלוואה ובין אם זו הלוואה על דירה רגילה או במחיר משתכן – חשוב שלא לעשות את זה לבד! בדיוק בשלב הזה, איריס שוסטר תשמח להעניק לכם ייעוץ פיננסי לצד תמהיל מדויק אשר מטרתו לסייע לכם להתמודד עם ההחזרים וכן לחסוך לא מעט כסף לטווח הארוך. 

כל מה שצריך לדעת על משכנתא במחיר למשתכן

מצד אחד, מחיר למשתכן מעניקה לצעירים רבים הזדמנות להגיע לדירה משלהם בתנאים נוחים. מצד שני, התוכנית של משרד השיכון מייצרת רמה גבוהה של אי ודאות. גם כשבוחנים את האפשרויות השונות של קבלת משכנתא מחיר למשתכן כוללת הטבות משמעותיות אבל במקביל טמון בה גם סיכון בלתי מבוטל. כתוצאה מכך ישנה חשיבות רבה במיוחד לקבלת ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי – איריס שוסטר תעזור לכם לממש את הפוטנציאל של הזכייה בהגרלה בתנאים הטובים ביותר.

הדגשים החשובים של משכנתא מחיר למשתכן

א. שיעור המימון עשוי להגיע ל-90% – בנק ישראל מגביל את שיעור המימון ברכישת דירה ראשונה ל-75%, וזאת במטרה להגן על הציבור. יחד עם זאת, במסגרת תוכנית מחיר למשתכן תוכלו לקבל מהבנק עד 90% מהסכום שתשלמו לקבלן. הסיבה לכך היא שאותם 75% שקבע בנק ישראל מחושבים מתוך ערך הדירה ולא מתוך התשלום בפועל. אם לדוגמה ישנה דירה בשווי 1.2 מיליון ש"ח (על סמך הערכת שמאי), ובעקבות הזכייה בהגרלה תוכלו לרכוש אותה תמורת מיליון ש"ח, המשכנתא המרבית תהיה 900,000 ש"ח (75% מתוך 1.2 מיליון). ככל שהמימון גבוה יותר, כך גדל גם הסיכון ולכן חשוב לבחון את יכולת ההחזר הריאלית באופן מקצועי.

ב. ההטבה הנ"ל תקפה לדירות בשווי של עד 1.8 מיליון ש"ח – תוכנית מחיר למשתכן התרחבה גם לאזורי ביקוש כך שניתן לרכוש במסגרתה גם דירות יקרות יחסית. בהתאם כדאי לקחת בחשבון שאם ערך הנכס בשוק החופשי הוא יותר מ-1.8 מיליון ש"ח, ההתייחסות אליו תהיה כאל דירה רגילה.

ב. ההון העצמי המינימלי הוא 100,000 ש"ח – גם אם מבחינת ערך הנכס והתשלום עליו בפועל ניתן לקבל משכנתא עם הון עצמי נמוך יותר.

איך להקטין את רמת הסיכון?

איריס שוסטר היא אשת מקצוע עתירת ניסיון הן לגבי משכנתאות באופן כללי, הן לגבי מיצוי האפשרויות של תוכנית מחיר למשתכן והן לגבי תכנון כלכלי ארוך טווח למשפחה. הבקיאות המקצועית שלה מבטיחה משכנתא מחיר למשתכן בהתאמה מלאה לצרכים וליכולות, ואת הגשמת החלום על דירה משלכם בראש שקט באמת.

אולי יעניין אתכם גם

משכנתא ידועים בציבור: ליהנות מכל ההטבות כמו כל זוג

משכנתא ידועים בציבור שונה רק במעט מכל משכנתא רגילה (ועדיין,...
קרא עוד >>

ייעוץ למשכנתא חדשה – המידע הכי חשוב שתרצו לקרוא בהקדם

משכנתא היא הלוואה הניתנת לצורך רכישת דירה. האם יש הבדל...
קרא עוד >>

האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא בתקופת הקורונה?

אנחנו נכנסים לפתחה של השנה החדשה (2021) כשאנחנו עדיין בתקופת...
קרא עוד >>

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור אנחנו נמצאים...
קרא עוד >>

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט...
קרא עוד >>

28 שלבים לבניית בית – שיטת דרך הכסף – בונים בית אחרת

דרך הכסף - בונים בית אחרת 28 שלבים לבניית בית    הצ'ק ליסט...
קרא עוד >>

8 הטעויות הקריטיות שרבים מדי עושים בתהליך לקיחת משכנתא

טעות ראשונה – חוסר בחינת ההון העצמי ישנן שתי נקודות הנחה...
קרא עוד >>

איך תדעו האם כדאי לכם למחזר את המשכנתא?

הקורונה שהגיעה בהפתעה גרמה לתנודות רבות במשק, הובילה לפיטורין, הוצאה...
קרא עוד >>

בנייה פרטית או קניית בית – ההיבט הכלכלי

הבית שלנו הוא לא רק המקום שאנחנו רוצים לחזור אליו,...
קרא עוד >>

אישור עקרוני למשכנתא לבנייה עצמית ולפני קניית בית

אישור עקרוני למשכנתא הוא אחד המסמכים החשובים שיש להוציא מהבנק...
קרא עוד >>

הצעדים שתרצו לנקוט בדרך לנטילת משכנתא לבניה

בין אם אתם רק חולמים לבנות את ביתכם בעתיד הקרוב...
קרא עוד >>

כמה עולה ייעוץ משכנתאות?

רכישת בית חדש, מיד שנייה ובניה, נעשית בדרך כלל תוך...
קרא עוד >>

משכנתא לבנייה עצמית

הוצאות הדיור מהוות סעיף נכבד בקרב רוב המשפחות בישראל. בין...
קרא עוד >>

במה שונה משכנתא לבניה ממשכנתא לרכישת בית יד 2?

החלום על בניית הבית מאפיין משפחות רבות ועובר כמעט תמיד...
קרא עוד >>

חושבים לסגור את המשכנתא (או את חלקה)? תמשיכו לקרוא

(מאמר זה מעודכן ליום 22.04.20) שינויים בחיינו יכולים להוביל לצורך או...
קרא עוד >>

משכנתא לבניה – 5 פעולות שתרצו לבצע עכשיו כדי לקחת משכנתא בעתיד

חלום הבניה עובר דרך מציאת אמצעי המימון הטובים ביותר למשפחה....
קרא עוד >>

משכנתאות וקורונה – כיצד נכון להתנהל בתקופה של חוסר וודאות

משכנתאות וקורונה – כיצד נכון להתנהל בתקופה של חוסר וודאות הילדים...
קרא עוד >>

משכנתא מחיר למשתכן

מה עלול לגרום לכם לשלם הרבה יותר על דירה ב...
קרא עוד >>

ידועים בציבור המעוניינים להרשם לאחת מתכניות משרד השיכון (כמו זכאות משרד השיכון או מחיר למשתכן)

אם אתם ידועים בציבור ומעוניינים להרשם לאחת מתוכניות הסיוע בדיור...
קרא עוד >>

5 דברים שחשוב לעשות לפני שהולכים לבחור דירה (לזוכים ב מחיר למשתכן )  – 

5 דברים שחשוב לעשות לפני שהולכים לבחור דירה (לזוכים ב...
קרא עוד >>

הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה – 2019

ההרשמה להגרלת ההלוואות המיוחדות ליוצאי אתיופיה לשנת 2019 נפתחה ב-...
קרא עוד >>

הבחירה (הכלכלית) שהכי תשפיע אליך, באמת!

ברוח תקופת הבחירות - החלטתי לכתוב פוסט על  אחת הבחירות...
קרא עוד >>

מה קורה כאשר יועץ משכנתאות ומתווך משתפים פעולה?

מה קורה כאשר יועץ משכנתאות ומתווך משתפים פעולה? מעל 80% מרכישות...
קרא עוד >>

משכנתא לבניה – איך לתכנן נכון את הסכום הנדרש

משכנתא לבניה – איך לתכנן נכון את הסכום הנדרש בניית בית...
קרא עוד >>

משכנתא לבנייה עצמית

מצאת את היישוב בו החלטת לגור להמשך חייך ולשם כך...
קרא עוד >>

איפה כדאי לקחת משכנתא – בבנק או בגוף חיצוני?

רובנו מקשרים באופן אוטומטי בין המילים "משכנתא" ו"בנק" ולא במקרה....
קרא עוד >>

הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה – 2018

ההרשמה להגרלת ההלוואות המיוחדות ליוצאי אתיופיה לשנת 2018 נפתחה ב-...
קרא עוד >>

ריביות משכנתא מומלצות

ריביות משכנתא מומלצות הן חלק בלתי נפרד מהמסלול שיידרש לכם...
קרא עוד >>

משכנתא לזכאים – כל מה שחשוב לדעת

משכנתא לזכאים היא הלוואה מסובסדת בתנאים מועדפים. ההלוואה מיועדת רק...
קרא עוד >>

מחזור משכנתא

במהלך החיים אנחנו נתקלים בהרבה שינויים, גם כאלה שאנחנו עושים...
קרא עוד >>

חישוב החזר משכנתא

בכל מסלול שתרצו לקחת כדי להחזיר סכום מסוים של משכנתא...
קרא עוד >>

זכאות למשכנתא

אנשים שמחפשים את הדרך להוזיל במשכנתא ולקבל הטבות נוספות יודעים...
קרא עוד >>

מסמכים לצורך הגשת בקשה למשכנתא

המסמכים הנדרשים לצורך הגשת בקשה להלוואת משכנתא לבנייה   מסמכים...
קרא עוד >>

איך להתחיל פרויקט בנייה ברגל ימין? ומהו הצעד הראשון?

החלטת לבנות בית? החלטת על האזור והיישוב, הגשת בקשה לקניית המגרש,...
קרא עוד >>

פגישה ראשונה בבנק – בקשה לאישור עקרוני

הגיע הזמן ללכת לבנק ולגלות כמה כסף באמת ייתן לך...
קרא עוד >>

מתי חשוב להיעזר בייעוץ שניתן בבנק בנוגע למשכנתא?

אני רוצה להתחיל בשאלה "מה צריך לתת לך ייעוץ משכנתא?"...
קרא עוד >>

למה הפרויקט בנייה של מיכל ודויד כמעט נעצר?

למה הפרויקט בנייה של מיכל ודויד כמעט נעצר? מיכל ודויד לא...
קרא עוד >>

איך לשפר את דרוג האשראי ואת התנאים שאפשר לקבל במשכנתא?

רגע לפני שהולכים לבנק אני רוצה לספר לך מה מעניין...
קרא עוד >>

איך בונים תקציב בנייה?

תקציב בנייה הוא ללא ספק אחד הגורמים הכי חשובים בהצלחת...
קרא עוד >>

מהם ההבדלים בין משכנתא לבנייה ומשכנתא רגילה

לקיחת משכנתא מיועדת להגשים את החלום לבית או דירה. התהליך...
קרא עוד >>

הרשמה להגרלת הלוואות מיוחדות ליוצאי אתיופיה

ביום 5.1.2017 התקבלה החלטת ממשלה מספר 2253 (אתפ/15), הקובעת תכנית...
קרא עוד >>

4 טעויות נפוצות בנטילת משכנתא לבנייה

נטילת משכנתא לצורך בנייה דורשת לא רק הערכה נכונה של...
קרא עוד >>

מהי משכנתא חוץ בנקאית?

כמעט כל אחד ואחת מאתנו שמע על המושג "משכנתא". בעבר,...
קרא עוד >>

משכנתא לצורך דירה להשקעה

כל אחד ואחת מאתנו יגיע יום אחד לגיל פרישה. עבור...
קרא עוד >>

שאלות נפוצות על משכנתא לבנייה

עומדים לפני נטילת משכנתא לבנייה? ייתכן שגם אתם מלאי שאלות....
קרא עוד >>

הכינו את עצמכם לקבלת משכנתא

מתכננים לקחת משכנתא או לבצע מחזור? רגע לפני שאתם יוצאים...
קרא עוד >>

4 דברים שחשוב לדעת על משכנתא לבנייה

אני רוצה להתחיל בהגדרה- משכנתא לבנייה עצמית היא במהותה משכנתא...
קרא עוד >>
קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל