מחיר למשתכן -> דירה בהנחה

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

מחיר למשתכן ⇐ דירה בהנחה

כבר זמן מה שאנחנו יודעים כי תוכנית מחיר למשתכן לא ממשיכה את דרכה ותוהים מה יהיה הלאה. עכשיו, אנחנו נחשפים לתוכנית החדשה – דירה בהנחה.

דירה בהנחה מתבססת במידה מסוימת על התוכנית הקודמת וגם כאן המתעניינים יסתמכו על זכייה בהגרלה כדי ליהנות מההנחה. ב-20.03.22 תיפתח ההרשמה להגרלה הראשונה וזה הזמן להזדרז ולהוציא תעודת זכאות. התעודה תשמש להגרלה הקרובה ולאלו שיבואו אחריה (האישור תקף למשך שנה).

 

מהי תוכנית דירה בהנחה?דירה בהנחה

משרד השיכון מכיר את מצוקת הדיור והמחירים הגבוהים של הנדל"ן והוא החליט לצאת עם תוכנית חדשה. דירה בהנחה תסייע לזכאי משרד השיכון לרכוש דירה כאשר הפעם הדבר נעשה במספר מסלולים:

  1. מחיר מטרה
  2. מחיר מופחת
  3. מחיר למשתכן
  4. דירה להשכיר

הרעיון של התוכנית עצמה דומה במידה רבה לתוכנית של מחיר למשתכן כשהמטרה היא לצאת עם היצע רחב, בכל הארץ ולאפשר ליותר אנשים לקנות דירה במחיר מופחת. המטרה של התוכנית היא לא רק להציע דיור מוזל אלא גם להתפרס בכל רחבי הארץ (פריפריה ומרכז) ולהציע כמות גדולה של דירות.

רוצה להצטרף למשפחות שחסכו מעל 89,000 ש״ח במשכנתה?

30,000 דירות בהנחה שעומדות להיות מוגרלות

על פי הודעת משרד השיכון, הכוונה היא לצאת עם 30,000 דירות שיוגרלו בשנת 2022 בתוכנית דירה בהנחה. בהגרלה הראשונה יוגרלו 10,000 דירות ב-150 פרויקטים שונים ב-31 יישובים ברחבי הארץ כשמחצית מהדירות נמצאות באזורי ביקוש ובהם אשדוד, בני ברק, ירושלים, ראשון לציון ונוספים.

תאריך פתיחת ההרשמה להגרלה הקרובה – 20.03.22. תאריך סגירת ההרשמה להגרלה הקרובה – 29.03.22. התשובות ימסרו לזוכים במהלך חודש אפריל.

על מנת להירשם להגרלה יש להפיק אישור זכאות כאשר ניתן לבצע את ההפקה באופן מקוון בסניפים הדיגיטליים של החברות אלונים, מילגם ועמידר. עלות הנפקת אישור הזכאות – 240 ₪ באופן חד פעמי כשהוא תקף למשך שנה אחת. לאחר תום השנה ניתן להגיש בקשה להארכת האישור.

 

דירה בהנחה – צאו לדרך

ממש כפי שהיה צורך להתכונן לקראת הגרלת מחיר למשתכן כך יש להתכונן נכון לקראת דירה בהנחה. כרגע נראה שהתוכנית מהווה חדשות של ממש. לאחר תקופה בה לא היה ברור מה יקרה הלאה עם דיור מוזל, עכשיו אנחנו יודעים מה הכיוון בו פועל משרד השיכון.

הרעיון של הוצאת 30,000 דירות לשוק בשנה אחת יכול להיות משמעותי עבור רבים וכל שנותר הוא לצאת לדרך:

הנפקת אישור זכאות

הדבר הראשון שיש לעשות הוא להנפיק אישור זכאות. כל זאת בעלות 240 ₪ וללא צורך להגיע לסניפים הפיזיים. התהליך יכול להיות פשוט אך יש לשים לב כי ההנפקה לוקחת עשרה ימים ולכן כל מי שחושב לנצל את ההזדמנות הנוכחית צריך לצאת לדרך כבר עכשיו. גם בהוצאת אישור מקוון יש לבחור בחברה שיש לה סניף קרוב לאזור המגורים מאחר וישנם מצבים שבהם תידרש הגעה למשרד החברה ואת כל הפרטים ניתן למצוא בקישור בלחיצה כאן.

כניסה לאתר ההרשמה להגרלה

ברגע שיופק אישור לזכאות תישלח הודעה במייל ובמסרון (SMS) ולאחר מכן ניתן להיכנס לאתר ההרשמה להגרלה. יש להשתמש בסיסמה הראשונית אשר מופיעה במייל ולהיכנס לאתר. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבדוק כי כל הנתונים אכן נכונים (שהרי לא תרצו שטעות תמנע מכם את מימוש הזכייה), לאחר מכן יש להחליף סיסמה ולבחון את הפרויקטים הפתוחים.

הרשמה להגרלה לפרויקטים שפתוחים

באתר ההגרלות אפשר לראות את הפרויקטים הפתוחים ותוכלו להירשם לאלו שרלוונטיים עבורכם. בהגרלה הראשונה תהיה לכם אפשרות להירשם לפרויקטים בשלושה יישובים. בהגרלות הבאות תוכלו להירשם לכל ההגרלות ללא כל מגבלה.

המתנה להגרלה ולתוצאות

לאחר שתיסגר ההרשמה משרד הבינוי והשיכון יקיים את ההגרלה. התוצאות יתייחסו לזכייה ולתור בבחירת הדירה. ברגע שישנן תוצאות הן ישלחו במייל אך אלו שמעוניינים בכך יכולים מראש לבקש לקבל הודעת מסרון. התוצאות יפורסמו באופן אנונימי וניתן יהיה לזהות את הפרטים לפי מספר ההרשמה באתר. לאחר הזכייה היזם ייצור קשר עם הזוכים, בהתאם למועד קבלת ההיתר והוא יסביר על המשך התהליך.

המתנה לקבלת היתר בנייה

על היזם לקבל היתר בנייה כאשר בחלק מהפרויקטים ההיתר יינתן רק לאחר קיום ההגרלה. במקרה ועוד אין היתר, הזוכים יתעדכנו בכך וחשוב להבין כי התהליך עשוי להימשך זמן רב. עדכונים בנוגע להתקדמות הפרויקט ישלחו לזוכים מדי תקופה.

מימון דירה בהנחה

מימון דירה בהנחה

ממש כמו מחיר למשתכן, גם במקרה של דירה בהנחה, יש לבחון את אפשרויות המימון לאחר ההודעה על הזכייה ולפני הגעה לחברת הבנייה לבחירת הדירה. סייג חשוב – מומלץ לבצע בחינה של היכולות הכלכליות והוצאת אישור עקרוני מיד עם קבלת התשובות ההגרלה. בחינת היכולת הכלכליות היא הדרך היחידה לדעת האם בכלל תוכלו לממש את הזכייה שלכם בפרויקט או לא.

אם בחירת הדירה תהיה דומה לזו שהייתה במחיר למשתכן עליכם לדעת כי יהיה לכם זמן קצר לבחור את הדירה שלכם. בהגרלה יקבע האם זכיתם, באיזה פרויקט זכיתם ומה מקומכם בבחירת דירה. ברגע שתגיעו לרגע הבחירה אתם חייבים לדעת מה היכולות הכלכליות שלכם. לדעת מהם הצרכים והציפיות שלכם ולהגיע מוכנים ככל האפשר.

המימון מתבסס כמו כל רכישת דירה על ההון העצמי שלכם ועל לקיחת משכנתא ולכן לאחר שאתם מחזיקים באישור עקרוני ובחרתם את הדירה המתאימה לכם, זה הזמן להתחיל לבחון את מסלולי המימון, לבנות תמהיל משכנתא ולצאת למשא ומתן מול הבנקים.

רוצה להצטרף למשפחות שחסכו מעל 89,000 ש״ח במשכנתה?

דירה בהנחה ומשכנתא – 3 נקודות שכדאי להביא בחשבון

ההגרלות של המדינה יכולות לפתוח לכם את הדלת לרכישת הנכס שאתם חולמים עליו. עם זאת, אתם רוצים לעשות זאת בעיניים פקוחות, כשאתם מוכנים לתהליך מבחינה כלכלית. ההגרלה שתירשמו אליה יכולה להיות אחד הדברים הטובים עבורכם, רק חשוב שתביאו בחשבון את שלושת הנקודות הבאות:

הוצאת אישור עקרוני בהקדם

בכל תהליך של קניה או בניה יש להקפיד להוציא אישור עקרוני למשכנתא כבר בתחילת הדרך. את האישור אפשר להוציא בכל בנק, ללא עלות והוא לא מחייב את נטילת המשכנתא. כלומר, ברגע שישנו אישור אפשר לפנות לעוד בנקים ואין כל חובה לקחת משכנתא בכלל. האישור מגדיר את פוטנציאל המשכנתא ואפשר להסתמך כי הסכום שניתן באישור ככל הנראה יאושר בהמשך הדרך.

במקרה של דירה בהנחה, יתכן מאד שייקח זמן מרגע הוצאת האישור ועד לרכישת הדירה וקבלת המשכנתא. כיוון שלאישור יש תוקף בזמן יש להקפיד לחדש אותו על פי הזמן שנקבע בו וזאת עד לשלב קבלת המשכנתא. תהליך זה יכול להישמע מפרך אך בפועל מדובר כל פעם בדקות ספורות ואם המצב הכלכלי והמשפחתי (פיטורין, גירושין ועוד) לא השתנה, אין כל בעיה להמשיך לחדש אותו.

הבנת היכולות הכלכליות לפני בחירת הדירה

חשוב מאד להבין בתחילת הדרך את היכולות הכלכליות. במקרה הנוכחי, של ההגרלה הראשונה, יכול להיות שכדאי להירשם לפרויקטים הכי מעניינים מבחינתכם, אך במקביל כדאי לבצע בדיקה של היכולות הכלכליות שלכם. הבדיקה כוללת בחינה של כמה הון עומד לרשותכם (כולל כל החסכונות שאתם מתכוונים לפתוח לצורך הרכישה) כמה כסף תוכלו לגייס (במשכנתא ובהלוואות נוספות אם צריך) והבנה כמה כסף תוכלו לשלם מדי חודש על הדירה.

ככל שתהיו ממוקדים יותר ותדעו מה היכולות הכלכליות שלכם כך הסיכוי שתבחרו את הדירה הנכונה, ביישום הנכון עבורכם, עולה. את הבדיקה הזו נוכל לבצע יחד כחלק מתהליך נטילת משכנתא או בייעוץ חד פעמי (רלוונטי בעיקר לפרויקטים אשר כרגע לא ידוע מתי יצאו לפועל).

הכנה לחיים בשכירות עם משכנתא

לא מעט מהזוכים בתוכנית הישנה הבינו כי בשלב בו הם מתחילים לשלם את המשכנתא הם עדיין לא מתגוררים בביתם. הדבר נכון לא רק לזוכים אלא גם לכאלו שרוכשים בית מקבלן ומתחילים לשלם עליו כשהם עדיין לא עוברים למשכנם החדש.

ברגע שאתם מתגוררים בשכירות וכבר מתחילים לשלם משכנתא, המחיר יכול להיות יקר ויש להתכונן לכך. הדרך לעשות זאת היא לתכנן את המשכנתא הנכונה עבורכם. בניית תמהיל משכנתא נכון יאפשר לכם לחיות בנוחות בטווח הקצר ולשלם פחות כסף בטווח הארוך. חישוב נכון יוביל אתכם לחיים כלכליים נוחים, שנכונים ליכולות והרצונות שלכם.

 

רוצים להתייעץ?
צרו קשר לפגישה ראשונית ללא עלות וללא כל התחייבות וקבלו יותר מהכסף שלכם: 052-5900403

 

שלכם, איריס שוסטר.


יצירת קשר איריס שוסטר

 

 

 

Scroll to Top
דילוג לתוכן