משכנתא – איך לקחת משכנתא בלי טעויות

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

משכנתא – איך לקחת משכנתא בלי טעויות

החלטתם לקחת משכנתא – אחת ההחלטות הכלכליות המשמעותיות ביותר עבור רוב המשפחות בישראל. הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא ללמוד את הנושא. עשו זאת עוד לפני שתקנו את הבית. משכנתא היא הלוואה שניתן לתפור למידה שלכם. לכל משפחה יש צרכים ויכולות אחרים: יכולת החזר חודשי שונה, הון עצמי שונה, רצון בבית בסגנון שונה… את חליפת המשכנתא ניתן לתפור למידה שלכם.

התהליך הרצוי

שלב 1: פגישה עם יועץ משכנתא בלתי תלוי בבנקים

צאו מנקודת הנחה שלבנקים יש אינטרס למכסם את הריבית עבור המשכנתא שלכם ובנוסף הם לרוב לא מתייחסים למכלול ההיבטים הפיננסים המשתנים שלכם. לאחר פגישה של שעה בה נדבר על האפשרויות השונות העומדות לרשותכם ותתארו את התוכניות הפיננסיות העתידיות שלכם, תדעו סדרי גודל של סכום להלוואת המשכנתא נדרשת והיקף החזר חודשי.

שלב 2: תאום ציפיות לגבי היקף ההלוואה ויכולת ההחזר

תאום ציפיות לגבי היקף ההלוואה ויכולת ההחזר

כשלוקחים הלוואת משכנתא ישנם שני כללים פשוטים:

א. סכום ההחזר החודשי – הבנק יאשר עד 33% מההכנסה הפנויה שלכם אך רצוי שההחזר החודשי לא יעלה על 20% מההכנסה הפנויה.

ב. ככל שאחוז המימון הבנקאי יהיה גבוה יותר תצטרכו לשלם ריבית גבוהה יותר. ישנן משפחות שיעדיפו מימון גבוה בריבית גבוהה ואילו אחרות יחתרו למימון נמוך עם ריבית נמוכה. הדבר תלוי ברצון וביכולת שלכם. חשוב להבין שגם אם החלטנו על סכום ראשוני מסוים וההחזר החודשי נקבע, תוכלו לשנות זאת עם הזמן.

המשימה שלי בשלב הזה היא להכניס אתכם לתמונה, לפזר ערפל כדי שתדעו מה האפשרויות העומדות לפניכם: איזה בית / דירה תוכלו לרכוש וכמה תצטרכו להחזיר כל חודש.

שלב 3: בניית תמהיל משכנתא אופטימאלי

בהתייחס לכל הצרכים שלכם, החלומות והאילוצים אני בונה לכם תמהיל משכנתא. זו תכנית משכנתא שמפרטת את מתווה ההלוואה ככל האפשר מתוך מטרה של חיסכון מקסימאלי. למשל חלק מהלוואת המשכנתא יכול להיות בריבית קבועה, חלקו צמוד לדולר, חלק בריבית משתה והכן הלאה. עומדים לרשותכם 30 מסלולי משכנתא והחוכמה היא לבחור מתוכם את המתאימים ביותר עבורכם. צפו בדוגמה.

שלב 4: סקר ריביות ואישור עקרוני מהבנק

משלב זה אצא אל הבנקים עם בקשת לאישור עקרוני להלוואת משכנתא על פי תמהיל המשכנתא שיצרנו. בדרך כלל יש מספר מסלולים ועבור כל אחד אני מקבלת הצעה. לאחר בירור במספר בנקים ארכז את החומר ואבחן יתרונות מול חסרונות.

שלב 5: מו"מ מול הבנקים

מעכשיו מתנהל מו"מ מול הבנקים שהגישו את ההצעות הכי אטרקטיביות כמובן מתוך מטרה למכסם עבורכם את תנאי המשכנתא בהתאם לצרכים שלכם. בכל בנק ובכל סניף זה קצת שונה, כאן אני חוסכת לכם את כאב הראש של הניירת וההתרוצצות מול הבנקים. לאחר ההחלטה אני עורכת התאמות אחרונות ולאחר מכן חותמים על הניירת ויש לכם צ'ק משכנתא ביד. אני מבצעת את כל התהליך ביעילות במינימום זמן. יש לקוחות שמבקשים להצטרף ולהיות חלק מהתהליך ויש כאלה שמעדיפים להיות מאחורי הקלעים – לשיקולכם. בכל מקרה לאחר שהכנו את תנאי המשכנתא אתם מצטרפים אלי לפגישה בבנק לצרכי חתימה על ההלוואה.

גלילה למעלה