משכנתא – איך לקחת משכנתא בלי טעויות

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

החלטתם לקחת משכנתא – אחת ההחלטות הכלכליות המשמעותיות ביותר עבור רוב המשפחות בישראל. הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא ללמוד את הנושא. עשו זאת עוד לפני שתקנו את הבית. משכנתא היא הלוואה שניתן לתפור למידה שלכם. לכל משפחה יש צרכים ויכולות אחרים: יכולת החזר חודשי שונה, הון עצמי שונה, רצון בבית בסגנון שונה… את חליפת המשכנתא ניתן לתפור למידה שלכם.

התהליך הרצוי

שלב 1: פגישה עם יועץ משכנתא בלתי תלוי בבנקים

צאו מנקודת הנחה שלבנקים יש אינטרס למכסם את הריבית עבור המשכנתא שלכם ובנוסף הם לרוב לא מתייחסים למכלול ההיבטים הפיננסים המשתנים שלכם. לאחר פגישה של שעה בה נדבר על האפשרויות השונות העומדות לרשותכם ותתארו את התוכניות הפיננסיות העתידיות שלכם, תדעו סדרי גודל של סכום להלוואת המשכנתא נדרשת והיקף החזר חודשי.

שלב 2: תאום ציפיות לגבי היקף ההלוואה ויכולת ההחזר

תאום ציפיות לגבי היקף ההלוואה ויכולת ההחזר

כשלוקחים הלוואת משכנתא ישנם שני כללים פשוטים:

א. סכום ההחזר החודשי – הבנק יאשר עד 33% מההכנסה הפנויה שלכם אך רצוי שההחזר החודשי לא יעלה על 20% מההכנסה הפנויה.

ב. ככל שאחוז המימון הבנקאי יהיה גבוה יותר תצטרכו לשלם ריבית גבוהה יותר. ישנן משפחות שיעדיפו מימון גבוה בריבית גבוהה ואילו אחרות יחתרו למימון נמוך עם ריבית נמוכה. הדבר תלוי ברצון וביכולת שלכם. חשוב להבין שגם אם החלטנו על סכום ראשוני מסוים וההחזר החודשי נקבע, תוכלו לשנות זאת עם הזמן.

המשימה שלי בשלב הזה היא להכניס אתכם לתמונה, לפזר ערפל כדי שתדעו מה האפשרויות העומדות לפניכם: איזה בית / דירה תוכלו לרכוש וכמה תצטרכו להחזיר כל חודש.

שלב 3: בניית תמהיל משכנתא אופטימאלי

בהתייחס לכל הצרכים שלכם, החלומות והאילוצים אני בונה לכם תמהיל משכנתא. זו תכנית משכנתא שמפרטת את מתווה ההלוואה ככל האפשר מתוך מטרה של חיסכון מקסימאלי. למשל חלק מהלוואת המשכנתא יכול להיות בריבית קבועה, חלקו צמוד לדולר, חלק בריבית משתה והכן הלאה. עומדים לרשותכם 30 מסלולי משכנתא והחוכמה היא לבחור מתוכם את המתאימים ביותר עבורכם. צפו בדוגמה.

שלב 4: סקר ריביות ואישור עקרוני מהבנק

משלב זה אצא אל הבנקים עם בקשת לאישור עקרוני להלוואת משכנתא על פי תמהיל המשכנתא שיצרנו. בדרך כלל יש מספר מסלולים ועבור כל אחד אני מקבלת הצעה. לאחר בירור במספר בנקים ארכז את החומר ואבחן יתרונות מול חסרונות.

שלב 5: מו"מ מול הבנקים

מעכשיו מתנהל מו"מ מול הבנקים שהגישו את ההצעות הכי אטרקטיביות כמובן מתוך מטרה למכסם עבורכם את תנאי המשכנתא בהתאם לצרכים שלכם. בכל בנק ובכל סניף זה קצת שונה, כאן אני חוסכת לכם את כאב הראש של הניירת וההתרוצצות מול הבנקים. לאחר ההחלטה אני עורכת התאמות אחרונות ולאחר מכן חותמים על הניירת ויש לכם צ'ק משכנתא ביד. אני מבצעת את כל התהליך ביעילות במינימום זמן. יש לקוחות שמבקשים להצטרף ולהיות חלק מהתהליך ויש כאלה שמעדיפים להיות מאחורי הקלעים – לשיקולכם. בכל מקרה לאחר שהכנו את תנאי המשכנתא אתם מצטרפים אלי לפגישה בבנק לצרכי חתימה על ההלוואה.

Scroll to Top
דילוג לתוכן