משכנתא לצורך דירה להשקעה

מאמרים נוספים

איחוד הלוואות

איחוד הלוואות מאמר בנושא איחוד הלוואות …. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

להמשך קריאה »
ייעוץ למשכנתה חדשה

ייעוץ למשכנתה חדשה: לחסוך כסף כבר מהתשלום הראשון‏

רכישת נכס חדש תתבצע לרוב בעזרת משכנתה ואם מדובר בנכס ראשון אז רוב הקונים מרגישים שהם נכנסים לתחום שהם עוד לא נתקלו בו. ייעוץ למשכנתה חדשה עושה סדר בתהליך, מוביל אתכם לקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות ומסתיים במשכנתה שמשאירה לכם יותר כסף בכיס. בואו רגע נבין למה כל כך חשוב להשקיע זמן בבחירת המשכנתה. ברגע שאתם רוכשים נכס אתם לוקחים על עצמכם התחייבות כלכלית שתלווה אתכם לאורך השנים הבאות. כמה שנים? לרוב בין עשרים לשלושים

להמשך קריאה »
דירה בהגרלה

קייס סטאדי – דירה בהנחה

תוכנית דירה בהנחה  החליפה את קודמתה, מחיר למשתכן כשגם כאן המטרה היא לאפשר ליותר אנשים לקנות את דירתם הראשונה. הנרשמים להגרלה יכולים לבחור את העיר או היישוב בו ירצו לקנות את ביתם ובמידה והם יזכו, הם יכולים לבחור את הדירה המועדפת עליהם מבחינת מספר החדרים, כיוון האוויר, קומה ונתונים נוספים. על פניו נשמע שתהליך רכישת דירה דרך דירה בהנחה פשוט מאד: בתחילה יש לבדוק את הזכאות להשתתפות בהגרלה, במידה ונמצאתם זכאים, להירשם למקום שתרצו לזכות

להמשך קריאה »
הגרלת דירה בהנחה הסתיימה – מה הצעד הבא

חדשות טובות לבעלי דירה ששוכרים דירה

חדשות טובות לבעלי דירה שמשכירים אותה ושוכרים דירה אחרת ב 1.6.23 נכנס לתוקף  תיקון לחוק שמאפשר לבעלי נכס יחיד (למגורים) המשכירים את הדירה שלהם ושו כרים דירה אחרת למגורים לקבל הטבה משמעותית בתשלום מס הכנסה על ההכנסות משכר דירה. השינוי בחוק מאפשר לבעלי דירה שמשכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת להתקזז בין תשלום השכירות שהם מקבלים לשכירות שהם משלמים ובכך להקטין משמעותית ההכנסה משכ"ד שעליה משולם מס ההכנסה.  זהו מהלך שמקל על בעלי נכס

להמשך קריאה »

המשכנתה של השכן טובה יותר. באמת?

הצורך שלנו להשוות בין מה שיש לנו ומה שיש לאחרים הוא טבעי. אנחנו עושים את זה לפעמים בכלל בלי להרגיש ולרוב כדי לוודא שאנחנו בסדר. שלא טעינו. שקיבלנו את הטוב ביותר. ההשוואה מתבצעת בכל כך הרבה תחומים וכמובן, גם במשכנתה שלנו. אנו משווים בין הריביות וההחזרים שלנו לבין השכנים והחברים שלנו. האם זה עוזר לנו? לא. האם המידע שאנו אוספים מסביב יהיה מדויק? ממש לא. במאמר זה לא נבדוק למה חשוב לנו להשוות בין משכנתאות

להמשך קריאה »
ריבית בנק ישראל

השפעת סגירת 100,000 שקלים על המשכנתא במסלולים השונים

בעקבות לקוחות שפנו אלי אני מפרסמת פה את התשובה לשאלה כיצד נכון להתנהל עם 100,000 שקלים ״פנויים״ שמיועדים לסגירת אחד ממסלולי המשכנתא. כל זאת על רקע העלייה הנוספת של הריבית (בפעם הרביעית בשנת 2022), עלייה שהובילה במקרה הנוכחי לתוספת של 330 שקלים בתשלום החודשי. בחודש אוגוסט 2022 עלתה הריבית שוב ומשקי בית רבים כבר מתחילים להרגיש את השינוי. מעבר לכך שהריבית העלתה את התשלומים החודשיים למשכנתא, ישנה גם אינפלציה שמובילה לעליית מחירים והופכת כל קנייה

להמשך קריאה »

כל אחד ואחת מאתנו יגיע יום אחד לגיל פרישה. עבור חלקנו הפנסיה תוכל לשמש בכבוד, אך רובנו לא יוכלו להסתפק בה כדי להמשיך לחיות באותה רמת חיים כמו בתקופת העבודה. תשלומי הפנסיה נמוכים יותר מהמשכורת ונקודת ההנחה כי בגיל זה ההוצאות נמוכות כיוון שכבר אין ילדים בבית היא לא תמיד נכונה (כלומר הילדים אינם בבית אך ההוצאות לא קטנות).

על מה מוציאים כסף בתקופת הפנסיה?

על שאלה זו אי אפשר לענות בתשובה אחת חד משמעית. ישנן הוצאות שונות ומגוונות בחיינו ותקופת הפנסיה עוברת על אחדים בצורה קלילה וכוללת בילויים רבים ואצל האחרים היא כוללת הופעה של מחלות, כאבים וצורך בתמיכה. כמו כן, חשוב לזכור כי תקופת הפנסיה היא ארוכה ובכל גיל ישנם צרכים שונים. למשל, אם בסוף שנות השישים רבים רוצים לבלות, לצאת להצגות ולחו"ל, ישנם לא מעט אנשים אשר בסוף שנות השמונים זקוקים לטיפולים רפואיים ותרופות קבועות. לכן, אי אפשר להגיד על מה תוציאו כסף בתקופת הפנסיה אך אפשר לדעת בבירור שתזדקקו לכסף.

כיצד תחסכו את הכספים שתזדקקו להם בפנסיה?

במדינת ישראל חלה החובה לחסוך לתקופת הפנסיה וזאת ללא כל קשר לקבלת קצבת זקנה. הקופות השונות מציעות הצעות שונות, חלקן מרוויחות כספים ומקבלות אחוזים מהם, חלקן מפסידות כספים ולמרות זאת מבקשות דמי ניהול. השאלה כמה כסף יהיה לכם בתקופת הפנסיה והאם הוא יספיק לצרכים שלכם היא שאלה שלא פעם נשארת באוויר ועם זאת אתם צריכים לעסוק בה ולוודא כי עומדים לרשותכם פתרונות.

מהי דירה להשקעה?

דירה להשקעה היא נכס אשר לא משמש למגורים אלא מושכר לצורך קבלת תשואה, עכשיו או בעתיד. השוק הישראלי מראה שוב ושוב כי לאורך זמן מחירי הדיור עולים ולכן השקעה בדירה יכולה לשמש בעתיד כבסיס לביטחון כלכלי. ישנם אנשים אשר יבחרו בסיום התקופה למכור את הדירה מסיבות שונות אך רבים בוחרים להעמיד אותה להשכרה לאורך כל תקופת הבעלות וכך לממן את העלויות שלה בעשורים הראשונים וליהנות מהכנסה בעת היציאה לפנסיה. חשוב לציין כאן כי ישנן עסקאות אשר מאפשרות לבעלי הדירות ליהנות מתשואה כבר מהחודש הראשון לאחר הרכישה.

כיצד תסבסדו את ההשקעה והאם תוכלו לקבל משכנתא?

כדי לממן את הדירה להשקעה רוב האנשים יצטרכו לקחת הלוואה וזו תהיה משכנתא לדירה להשקעה. הבנקים וחברות המימון השונות יכולים לתת את הכספים הנדרשים אך חשוב לבצע תכנון נכון ולדעת את המגבלות והאפשרויות הקיימות במקרה של דירה להשקעה.

משכנתא לדירה להשקעה – מדיניות הבנקים ומגבלות

  • שיעור המימון – שיעור המימון במקרה של נטילת משכנתא לדירה להשקעה עומד על 50% – 60% משווי הנכס החדש. מכאן אפשר להבין כי יתרת הכסף צריך לבוא מההון העצמי או מהלוואות אחרות כמו משכנתא על נכס המגורים ( אם ניתן) הלוואות על חשבון קרנות ההשתלמות עתידית או נזילה ועוד מגוון פתרונות מימון קיימים.
  • ההכנסה החודשית הפנויה – הבנקים יכולים לתת הלוואת משכנתא כך שההחזר החודשי לא יעלה על מחצית מההכנסה החודשית הפנויה. אך ברוב המקרים הם יאשרו פחות מ 40% מהכנסה הפנויה. כלומר, הם מתחשבים בהכנסה החודשית( נטו) ומקזזים הוצאות קיימות על משכנתא ראשונה, התחיבויות קבועות והלוואות אחרות.
  • פריסה – כעיקרון המשכנתא תינתן עד לפריסה של 30 שנה וכאן כל בנק יכול להחליט על תקופה קצרה יותר בהתאם למגיש הבקשה.
  • מסלולי המשכנתא – מסלולי המשכנתא לדירה להשקעה יכולים להיות שונים מאלו של משכנתא ראשונה ומומלץ לבצע תכנון נכון שיתאים להכנסה החודשית הקיימת והערכה הריאלית להכנסה משכירות.

 

התייעצו לפני ביצוע ההשקעה

ישנם פתרונות שונים המיועדים לרכישת נכס להשקעה. אם אתם מתעניינים בתחום ושוקלים איזה נכס לרכוש, דעו שאתם יכולים לבצע התייעצות (חד פעמית או ארוכת טווח עד לסיום רכישת הנכס וקבלת המשכנתא) ולבצע את הבחירה שלאורך זמן תשרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

Scroll to Top
דילוג לתוכן