משכנתא לצורך דירה להשקעה

מאמרים נוספים

תוכנית מחיר למשתכן

כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה

להמשך קריאה »

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »

כל אחד ואחת מאתנו יגיע יום אחד לגיל פרישה. עבור חלקנו הפנסיה תוכל לשמש בכבוד, אך רובנו לא יוכלו להסתפק בה כדי להמשיך לחיות באותה רמת חיים כמו בתקופת העבודה. תשלומי הפנסיה נמוכים יותר מהמשכורת ונקודת ההנחה כי בגיל זה ההוצאות נמוכות כיוון שכבר אין ילדים בבית היא לא תמיד נכונה (כלומר הילדים אינם בבית אך ההוצאות לא קטנות).

על מה מוציאים כסף בתקופת הפנסיה?

על שאלה זו אי אפשר לענות בתשובה אחת חד משמעית. ישנן הוצאות שונות ומגוונות בחיינו ותקופת הפנסיה עוברת על אחדים בצורה קלילה וכוללת בילויים רבים ואצל האחרים היא כוללת הופעה של מחלות, כאבים וצורך בתמיכה. כמו כן, חשוב לזכור כי תקופת הפנסיה היא ארוכה ובכל גיל ישנם צרכים שונים. למשל, אם בסוף שנות השישים רבים רוצים לבלות, לצאת להצגות ולחו"ל, ישנם לא מעט אנשים אשר בסוף שנות השמונים זקוקים לטיפולים רפואיים ותרופות קבועות. לכן, אי אפשר להגיד על מה תוציאו כסף בתקופת הפנסיה אך אפשר לדעת בבירור שתזדקקו לכסף.

כיצד תחסכו את הכספים שתזדקקו להם בפנסיה?

במדינת ישראל חלה החובה לחסוך לתקופת הפנסיה וזאת ללא כל קשר לקבלת קצבת זקנה. הקופות השונות מציעות הצעות שונות, חלקן מרוויחות כספים ומקבלות אחוזים מהם, חלקן מפסידות כספים ולמרות זאת מבקשות דמי ניהול. השאלה כמה כסף יהיה לכם בתקופת הפנסיה והאם הוא יספיק לצרכים שלכם היא שאלה שלא פעם נשארת באוויר ועם זאת אתם צריכים לעסוק בה ולוודא כי עומדים לרשותכם פתרונות.

מהי דירה להשקעה?

דירה להשקעה היא נכס אשר לא משמש למגורים אלא מושכר לצורך קבלת תשואה, עכשיו או בעתיד. השוק הישראלי מראה שוב ושוב כי לאורך זמן מחירי הדיור עולים ולכן השקעה בדירה יכולה לשמש בעתיד כבסיס לביטחון כלכלי. ישנם אנשים אשר יבחרו בסיום התקופה למכור את הדירה מסיבות שונות אך רבים בוחרים להעמיד אותה להשכרה לאורך כל תקופת הבעלות וכך לממן את העלויות שלה בעשורים הראשונים וליהנות מהכנסה בעת היציאה לפנסיה. חשוב לציין כאן כי ישנן עסקאות אשר מאפשרות לבעלי הדירות ליהנות מתשואה כבר מהחודש הראשון לאחר הרכישה.

כיצד תסבסדו את ההשקעה והאם תוכלו לקבל משכנתא?

כדי לממן את הדירה להשקעה רוב האנשים יצטרכו לקחת הלוואה וזו תהיה משכנתא לדירה להשקעה. הבנקים וחברות המימון השונות יכולים לתת את הכספים הנדרשים אך חשוב לבצע תכנון נכון ולדעת את המגבלות והאפשרויות הקיימות במקרה של דירה להשקעה.

משכנתא לדירה להשקעה – מדיניות הבנקים ומגבלות

  • שיעור המימון – שיעור המימון במקרה של נטילת משכנתא לדירה להשקעה עומד על 50% – 60% משווי הנכס החדש. מכאן אפשר להבין כי יתרת הכסף צריך לבוא מההון העצמי או מהלוואות אחרות כמו משכנתא על נכס המגורים ( אם ניתן) הלוואות על חשבון קרנות ההשתלמות עתידית או נזילה ועוד מגוון פתרונות מימון קיימים.
  • ההכנסה החודשית הפנויה – הבנקים יכולים לתת הלוואת משכנתא כך שההחזר החודשי לא יעלה על מחצית מההכנסה החודשית הפנויה. אך ברוב המקרים הם יאשרו פחות מ 40% מהכנסה הפנויה. כלומר, הם מתחשבים בהכנסה החודשית( נטו) ומקזזים הוצאות קיימות על משכנתא ראשונה, התחיבויות קבועות והלוואות אחרות.
  • פריסה – כעיקרון המשכנתא תינתן עד לפריסה של 30 שנה וכאן כל בנק יכול להחליט על תקופה קצרה יותר בהתאם למגיש הבקשה.
  • מסלולי המשכנתא – מסלולי המשכנתא לדירה להשקעה יכולים להיות שונים מאלו של משכנתא ראשונה ומומלץ לבצע תכנון נכון שיתאים להכנסה החודשית הקיימת והערכה הריאלית להכנסה משכירות.

 

התייעצו לפני ביצוע ההשקעה

ישנם פתרונות שונים המיועדים לרכישת נכס להשקעה. אם אתם מתעניינים בתחום ושוקלים איזה נכס לרכוש, דעו שאתם יכולים לבצע התייעצות (חד פעמית או ארוכת טווח עד לסיום רכישת הנכס וקבלת המשכנתא) ולבצע את הבחירה שלאורך זמן תשרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

גלילה למעלה