כל מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר למשתכן

מאמרים נוספים

הוצאת דו"ח יתרות משכנתא

איך מוציאים את דו"ח יתרות המשכנתא ? את דו"ח יתרות המשכנתא ניתן לקבל דרך המוקד הטלפוני של הבנק בו מתנהלת המשכנתא ובחלק מהמקרים (תלוי בבנק) גם דרך אתר האינטרנט.   את הדוח יש לשלוח למייל – iris@isaving.co.il או בווטסאפ ל- 0525900403   באיזה בנק נלקחה המשכנתא ? בנק אינטרנט מוקד טלפוני שעות פעילות  דרכים נוספות אוצר החייל ניתן להוציא את הדו"ח באינטרנט רק אם יש חשבון עו"ש בבנק  1-700-700-185  3533* א-ה 8:00-18:00   איגוד ע"י

להמשך קריאה »
נטילת משכנתא

שינויים חדשים שיכולים להשפיע משמעותית על נטילת משכנתא ומחזור

אנחנו נמצאים לקראת סיומה של שנת 2020 וממשיכים לחוות שינויים בתחום המשכנתאות. אם אתם עומדים לפני נטילת משכנתא – יתכן שכדאי לכם לנסות לדחות את לקיחתה בחודשיים. בנק ישראל הודיע על שני שינויים אמורים להיכנס לתוקף סביב אמצע ינואר 2021. שני השינויים הללו עומדים להשפיע על נטילת משכנתא. שינוי ראשון – הורדת הגבלה על סכום הפריים השינוי הראשון שעומד להיכנס הוא הורדת ההגבלה על הסכום אותו ניתן לקחת במסלול הפריים. עד היום בנק ישראל הגביל

להמשך קריאה »
משכנתא לבניית בית פרטי

משכנתא לבניית בית פרטי עם גינה

בניית בית החלומות עוברת אצל רוב הישראלים בנטילת משכנתא. ההחלטה איך לבנות את הבית, היכן ועם אילו חומרים, תשפיע במידה רבה על העלות הסופית של הבנייה. העלות הסופית תשפיע על ההוצאה החודשית של המשפחה על הבית. נטילת משכנתא לבניית בית פרטי חייבת להביא בחשבון את כל ההוצאות בדרך ויותר מכך. נתון מעניין וקצת מפחיד הוא שמעל ל-80% מהבונים מגלים כי הפרויקט עולה להם יותר מכפי שתכננו. הפער בין העלות המתוכננת לבין המציאות נובע מבחירות שונות

להמשך קריאה »
הון עצמי למשכנתא

מה זה הון עצמי למשכנתא ואיך תצברו את הסכום הנדרש לכם?

חולמים על רכישה או בניית בית? רגע לפני שתוכלו לבצע את אחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייכם תצטרכו לדאוג גם להון עצמי מתאים ואליו תוכלו להוסיף את המשכנתא. מה זה הון עצמי למשכנתא? מהו האחוז שתצטרכו לצבור? וכיצד תעשו זאת? על כך בכתבה. חלומם של רוב הישראלים לבית משלהם עובר דרך לקיחת משכנתא. הבנקים השונים והחברות המתמחות בכך שמחים מאד להציע הלוואות אך הם יכולים לעשות זאת בכפוף לתנאים שונים. אחד מהם (ובו תעסוק הכתבה) קשור

להמשך קריאה »
הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בבניית בית

הצעד הראשון בכל פרוייקט הוא להבין כמה כסף יש לפרוייקט וזה נכון גם בפרוייקט בניית בית. אפשר לחלק את מקורות הכסף ל 5 חלקים : ההון העצמי הנזיל – הכסף שיש לנו, שנוכל להשתמש בו באופן מיידי. הוא נמצא בחשבון העו"ש, בתוכניות חיסכון נזילות, בשוק ההון וכו'. בדקו בדיוק כמה כסף יש לכם, וכמה כסף מתוכות אתם מתכונים ליעד לבנייה.   הון עצמי עתידי – הכספים שיש לנו בתוכניות חיסכון שאמורות להיפתח במהלך תקופת הבנייה.

להמשך קריאה »
שלבים לבניית בית

28 שלבים לבניית בית – שיטת דרך הכסף – בונים בית אחרת

דרך הכסף – בונים בית אחרת 28 שלבים לבניית בית    הצ'ק ליסט מפרט צעד אחרי צעד  אילו פעולות עליכם לעשות כדי להצליח בבניית הבית שלכם.  עבודה נכונה ומסודרת תאפשר לכם לבנות את הבית שאתם חולמים  בלי לקרוס כלכלית או להיכנס לחובות ותחסוך לכם לחצים והרבה מאוד כסף בתהליך.  יש לכם שאלות או התלבטויות הקשורות בבניית הבית שלכם, מוזמנים להצטרף לקבוצת הווטסאפ "דרך הכסף- בונים בית אחרת" להצטרפות לקבוצה לחצו על הקישור –  https://l5k.me/cn1hH    

להמשך קריאה »

תוכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך על ידי השר כחלון ועד היום זכו מאות צעירים ומשפחות לדירות במחיר מוזל. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא להוציא לפועל פרויקטים לבניה בערים שונות ברחבי הארץ ולחייב את הקבלנים למכור את הפרויקטים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק.

התוכנית כולה מבוססת על מכרזים כאשר בעבר הציעה המדינה את הקרקע ליזמים שהציעו את המחיר הגבוה ביותר תמורתה ועם התוכנית הזוכים במכרזים הם אלו שמציעים את הדירות במחיר הנמוך ביותר. בצורה זו מצליחה המדינה להוריד את מחיר השוק של אותן דירות חדשות ובנוסף שולטת במחיר הסופי.

זכאות להשתתף בתוכנית מחיר למשתכן

המטרה של תוכנית מחיר למשתכן היא לאפשר לאנשים אשר עומדים בקריטריונים לרכוש דירה במחיר מוזל מכפי שנהוג במחיר השוק. במסגרת התוכנית זכאים אלו שעומדים בקריטריונים לגשת להגרלה ואם יזכו בה יוכלו לרכוש דירה בפרויקט. ההשתתפות בהגרלה מותנית בעמידה בשני קריטריונים: על המשתתפים להיות מחוסרי דיור ובנוסף באחד מהתנאים הבאים:

  • זוג נשוי או ידועים בציבור
  • הורים חד הוריים
  • יחידים על גיל 35
  • נכים מעל גיל 21

20-40% מתחת למחיר השוק

הרעיון המרכזי של תוכנית מחיר למשתכן הוא להוזיל את מחירי הדיור עבור אלו שעומדים בקריטריונים ובתקווה, להוזיל את מחירי השוק בכלל. אפשר להגיד כי התוכנית לא פגעה במחירי הדיור הקיימים, בשוק היד השנייה או בפרויקטים שאינם במסגרת התוכנית. עם זאת, דירות שנמכרו במסגרתה הוצעו במחירים הנמוכים ממחיר השוק ב-20-40%.

מבחינת מחוסרי הדיור, משפחות צעירות, הורים ומשתתפים בהגרלה, מדובר על הנחה משמעותית שמתבטאת במאות אלפי שקלים. למרות זאת, לא כולם יכולים לממש את הזכייה שלהם וזאת בשל תכנון לקוי במימון הרכישה ועל כך אפרט מיד.

להתכונן להשתתפות בתוכנית

רוב המשפחות בישראל ובוודאי אלו אשר מעוניינים לרכוש במסגרת מחיר למשתכן, פונים לקבלת משכנתא. שלא כמו רכישה רגילה בה הבנק יכול לממן עד 75% ממחירה של הדירה הראשונה, במקרה של משכנתא מחיר למשתכן המימון יכול להיות גבוה יותר. הסיבה לכך היא שהשווי של הדירה גבוה יותר ואחוז המימון מתייחס לשווי ולא רק לסכום שיש בידי הרוכשים.

למרות מה שנאמר, חשוב להבין את תהליך הרכישה והחתימה על ההסכמים ולזכור לאורך כל הדרך שזכותו של הבנק שלא לאשר את המשכנתא בכלל ואסביר. הבנק מצדו בוחן קריטריונים רבים ובהם גובה ההכנסה של הרוכשים, מצב חשבון הבנק, הלוואות קודמות, סכום ההון העצמי וגם את השווי של הנכס.

זוכים אשר מגיעים אל יום בחירת הדירה בלי לדעת מהו הסכום שיכול להיות ברשותם לצורך הקניה, יכולים לעשות בחירה לא נכונה שלעתים תעלה להם הרבה כסף ולעתים לא תוכל להתממש כיוון שהבנק לא יסכים להשלים את הסכום המבוקש.

כיצד נכון להתנהל מבחינת משכנתא מחיר למשתכן

כל מי שרוצה להשתתף בהגרלת מחיר למשתכן צריך קודם כל לבדוק שתהיה באפשרותו לממש את הזכייה. לכן, יש לבדוק את ההון העצמי, לבחון אם ישנן קופות שונות שנפתחות בקרוב ואם ישנה נכונות מההורים למתן עזרה, רצוי לדעת על כך מראש.

בשלב הבא יש להוציא מהבנק אישור עקרוני למשכנתא. האישור העקרוני צריך להיות בגובה המשכנתא המתוכננת כאשר הוא יכול להיות מעט גבוה יותר מהסכום שיילקח בסוף אך לא נמוך יותר. כיוון שיתכן שייקח זמן בין הוצאת האישור הראשוני לבין הזכייה בהגרלה ולקיחת המשכנתא, יש להקפיד להמשיך ולחדש  את האישור על מנת שתמיד יהיה אישור בתוקף. חשוב לציין כי הוצאת אישור עקרוני נעשית ללא תשלום לבנק וכי הוא אינו מחייב לקחת משכנתא בכלל או בפרט מהבנק הנוכחי.

לפני בחירת הדירה, לפני קבלת ההודעה על הזכייה או לאחריה, יש לדעת מהו הסכום הכולל אותו תרצו לשלם בעבור הדירה. ברוב הפרויקטים ישנן דירות שונות בגדלים ומחירים שונים ורגע הבחירה בדירה יהיה קצר ורבים מעידים שהוא גם מלחיץ מאד. ככל שתגיעו מוכנים יותר, עם גבול ברור לסכום הרכישה שלכם, כך התוצאה תהיה דירה שתוכלו לקנות ולגור בה ללא לחץ כלכלי.

ייעוץ משכנתאות לתוכנית מחיר למשתכן

ייעוץ משכנתאות יכול להתבצע לקראת רכישת דירה חדשה, יד שנייה, בתהליך מיחזור משכנתא וכמובן בתהליך רכישת דירה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. הייעוץ יכול להתחיל בכל שלב, אפילו עוד לפני שתיגשו להגרלה וזאת כדי לקבל החלטה לאיזה פרויקט תרצו לגשת. אם כבר החלטתם על פרויקט ונרשמתם להגרלה – מעולה. זה הזמן להוציא אישור עקרוני ולהתחיל לתכנן את המשכנתא שלכם.

אם קיבלתם הודעה שזכיתם במכרז ושאתם מוזמנים לבוא ולבחור את הדירה שלכם, עליכם לדעת לפני כן מהן היכולות הכלכליות שלכם. בתהליך ייעוץ משכנתאות לתוכנית מחיר למשתכן נבחן את היכולות האישיות, הסכום שנמצא ברשותכם וכבר ניגש לבנק כדי לוודא כי תוכלו לקבל את המשכנתא שאתם מעוניינים בה, בתנאים שמתאימים לאורח החיים שלכם.

בתהליך הייעוץ נבחן את היכולות הכלכליות, הסכום שנמצא ברשותכם, מהו סכום המשכנתא הרצוי והנכון עבורכם, הטבות נוספות במימון הדירה בתוכנית מחיר למשתכן של משרד הבינוי והשיכון, נבנה את תמהיל המשכנתא כך שברגע האמת תוכלו לבחור את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. התוצאה – חיים בדירה שמתאימה לכם מבחינת הגודל, הסביבה והתשלומים החודשיים.

שאלות נפוצות נוספות על תוכנית מחיר למשתכן

אשמח לעמוד לרשותכם בתכנון משכנתא בתוכנית מחיר למשתכן. צרו קשר ונקבע פגישה ראשונית ללא עלות וללא התחייבות. איריס שוסטר: 052-5900403

כדאי לדעת כי רגע בחירת הדירה הוא חשוב. תצטרכו לקבל החלטה חשובה בזמן קצר ותהיה לכך השפעה כלכלית משמעותית. רוצים לקבל החלטה טובה יותר על בסיס ידע כלכלי, צרו קשר ונבחן את יכולותיכם ואת המשכנתא מבעוד מועד.

תלוי בפרוייקט . ברוב המקרים התוכנית מוזילה את מחירי הדיור ב-20% עד 40%. עם זאת ברור שיש לבחון את ההוצאה החודשית בעבור הנכס, אזור המגורים והמפרט הטכני של הדירה. ברוב המקרים יש להמתין מרגע ההגרלה עד לקבלת הדירה בפועל ויש לחשוב על העלויות הנוספות וכיצד תחיו בזמן זה עם הוצאות כפולות על משכנתא.

על הניגשים להגרלה להיות מחוסרי דיור ובנוסף לעמוד באחד מבין הקריטריונים הבאים:

  • יחיד מעל גיל 35
  • נכה מעל גיל 21
  • נשואים או ידועים בציבור

הורים או חד הוריים

יש לכם שאלות נוספות?
צרו קשר עכשיו ב-  052-5900403
ונקבע פגישה ראשונית ללא התחייבות מצדכם.

שלכם, איריס שוסטר.

גלילה למעלה